Most segítek, vagy ártok a gyerekemnek?
- Dátum: 2016.03.08., 08:10
A szülői aggodalom természetes, senki sem szereti betegen látni gyermekét. De rettegnünk sem szabad a betegségektől, hiszen azok bizonyos mértékig normális állomásai az immunrendszer fejlődésének.
A cél nem az, hogy a gyerek ne legyen beteg. A cél az, hogy az immunrendszer megerősödjön, fertőzések esetén pedig megfelelő módon beinduljanak a szervezet öngyógyító reakciói. Ez lényeges különbség, mégis sok szülő ezt rosszul értelmezi.
Nyilván senkinek sem jó, ha beteg a gyerek, szenved, és rossz kedve van. Normális szülői reakció, hogy segíteni szeretnénk gyermekünkön, ha nem érzi jól magát. De fontos felismerni azt, hogy hosszú távon hogyan segíthetjük gyermekeink egészségének megőrzését.
Jusson eszünkbe, hogy sokszor az alapvetően jó szándékú szülői törekvések is lehetnek káros hatásúak. Itt van mindjárt annak az anyukának a példája, aki úgy gondolta azzal tesz a legjobbat, ha kiskortól kezdve folyamatosan szintetikus vitaminokat ad gyermekének. Gondoskodni akart az immunrendszer egészséges működéséhez szükséges vitaminpótlásról, de ezzel csak kárt okozott. Ugyanis helyes táplálkozás mellett, a kritikusabb időszakokat eltekintve (lásd: tél, betegségek idején) a gyerekek szervezetének nincs szüksége arra, hogy folyamatosan szintetikus vitaminokkal bombázzuk. Ebben az esetben azt történt, hogy a gyerek szervezete a természetes forrásból származó vitaminokat nem tudta beépíteni, így ez nem erősítette, hanem gyengítette az immunrendszert. A másik tévút, hogy minden apróbb betegség esetén egyből gyógyszerhez nyúlunk. Ez szintén nem kedvez az immunrendszer fejlődésének.
Kevesen tudják csak, hogy az immunsejtek többsége a bélrendszerben termelődik, itt választódnak ki a salakanyagok, és itt kerül sor a vitaminok előállítására is. A táplálkozás kulcsszerepét nem lehet elégszer hangsúlyozni az immunrendszer egészséges működése kapcsán. A védelem kialakulásában fontos szerepet játszanak a jótékony baktériumok, melyek működését a gyakori és nem feltétlenül indokolt gyógyszerszedéssel gátoljuk.
Észrevétlen, épp ezért veszélyes

Sajnos új divat hódít a fiatalok körében – és ez most nem egy új TikTok-kihívás vagy trendi öltözet, hanem egy kis tasak, egy aprócska párna, amit fel lehet tenni a szájpadlásra – se füst, se szag – viszont rengeteg nikotin. Ez a snüssz.
Nem vehetnek energiaitalt a gyerekek

Április végén döntés született: megtiltották a 18 év alattiaknak az energiaitalok vásárlását. Tilos lesz 18 év alattiaknak energiaitalt értékesíteni, illetve kiszolgálni. A parlament 174 szavazattal, ellenszavazat és tartózkodás nélkül elfogadta a törvényjavaslatot.
A metilalkohol a bőrön keresztül is veszélyes

A metil-alkohol (metanol) mérgezés súlyos egészségkárosodást okozhat, akár halált is eredményezhet, ezért fontos ismerni a vele kapcsolatos alapvető tudnivalókat és elsősegélynyújtási teendőket.
Miért vegyük rá magunkat a hideg vizes tusolásra?

A hideg vizes tusolás egyre népszerűbbé válik, mivel számos egészségügyi és mentális előnyt kínál. Bár elsőre talán megterhelőnek tűnhet, a hideg víz jótékony hatásai hosszú távon komoly változásokhoz vezethetnek.
A Shilajit jótékony hatásai és előnyei

A természet rejtett kincsei között a Shilajit az egyik legkülönlegesebb anyag, amelyet évszázadok óta tisztelnek és használnak az ayurvédikus gyógyászatban. Ez a különleges, ásványi anyagokban gazdag gyanta rendkívüli egészségügyi hatásokkal bír. Mi is pontosan a Shilajit és miért tekintik olyan értékes?