Menü

Őszi nagytakarítás – az arcunkon is

  • Dátum: 2015.11.10., 10:21

A nyári időszakot követően a leggyakoribb problémát a ráncok megjelenése, elmélyülése, valamint a pigmentfoltok kialakulása jelenti, emellett szinte mindenki tapasztalja magán a bőr általános minőségromlását és vízvesztését is. Dr. Kriston Renáta bőrgyógyász-kozmetológus tanácsaiból kiderül, hogy az ősz beköszöntével hogyan ápoljuk arcbőrünket.

A nyár a felhőtlen kikapcsolódás időszaka, azonban a káros napsugarak, a klóros víz és a szél még megfelelő ápolás és védelem mellett is megviseli a bőrünket. Víztartalma csökken, fakóvá, durva tapintásúvá válhat, és száraz, hámló területek jelenhetnek meg rajta. Ezek a tünetek a megfelelő ápolás nélkül állandósulhatnak, sőt súlyosabbá válhatnak, ezért fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk bőrünk tisztítására és táplálásra, valamint az időben elindított kezelésekre.

A regeneráció elengedhetetlen része a jelentős folyadékbevitel, de nem maradhat el a megfelelő bőrápolás sem. Az elhalt hámsejteket eltávolító radírozást is magában foglaló, alapos arctisztítás után természetes hatóanyagokat - gyümölcscukrokat, növényi őssejteket és vitaminokat - tartalmazó krémekkel, pakolásokkal állíthatjuk vissza a bőr ragyogását. Érdemes a nyári, könnyebb keverékeket erőteljesebb hidratálóra cserélni, éjszakára pedig zsírosabb, de a pórusokat nem eltömítő terméket választani.

Gyakran előfordul azonban, hogy ez is kevés a nyár bőrre gyakorolt káros hatásainak kiegyensúlyozására, ilyenkor érdemes olyan szépségkezeléseket is kipróbálnunk, mint a peeling, a mezoterápia, a hyaluronsavas hidratálás vagy épp a biolifting, a bőr feszesítésére pedig mikrofókuszált ultrahangos kezelést vagy vékonyszálas kontúrterápiát is alkalmazhatunk.

„Az őszi megújulás első lépése, hogy megszabaduljunk a pajzsszerű hámrétegtől, ami gátolja a hatóanyagok felszívódását. Erre a legjobb megoldást a kémiai és lézeres peelingek jelentik, amelyekkel mérsékelhetjük a bőrfelszín színbeli egyenetlenségeit, emellett pedig finom ránctalanító, bőrfeszesítő hatást is elérhetünk. A kezeléssel jelentős regenerációs folyamatokat indítunk be, amelyek hozzájárulnak a bőr tartós és hosszú távú szépségéhez is” – mondta el Dr. Kriston Renáta bőrgyógyász-kozmetológus, aki hozzátette, különleges bőrmegújító eljárásokkal tovább fokozhatjuk a lézeres kezelések hatását és hidratálhatjuk a kiszáradt bőrt. „Mezoterápiával, hyaluronsavas mélyhidratálással vagy biolifting-eljárással maximális koncentrációban tudjuk a bőrbe juttatni a megfelelően összeválogatott, egyénre szabott hatóanyagkoktélt, amely segítségével felébreszthetjük a bőr szunnyadó folyamatait is” – hangsúlyozta a szakember.

Dr. Kriston Renáta szerint ősszel a bőr feszesítésére is érdemes figyelmet fordítani. „Hosszú távú megoldást jelenthet a természetes eredményt biztosító mikrofókuszált ultrahangos kezelés vagy akár a vékonyszálas kontúrterápia is. Emellett hatékony módszernek tartom a töltőanyaggal történő térfogatpótlást, valamint a mimikai izomzat mozgásának mérséklését és blokkolását is, amennyiben az arc esztétikájának egésze szempontjából előnyösnek ítéljük meg” – tette hozzá Dr. Kriston Renáta, aki felhívta a figyelmet, hogy a beavatkozások hatékonyságát és időbeli tartósságát jelentősen befolyásolja a páciens életmódja és a bőr típusához és korához megfelelő ápolása is.

Forrás, fotó:
redlemon

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.