A felfázás a férfiakat is érinti
- Dátum: 2014.11.03., 14:03
- felfázás, férfi, húgyúti fertőzés, megbetegedés
Ha felfázásról, húgyúti fertőzésről beszélünk, akkor leginkább egy a nőket érintő problémára gondolunk. Pedig ez a betegség az erősebb nem képviselőit is gyakorta érinti, ráadásul az ő esetükben sokszor komplikáltabb és nehezebben kezelhető, sokszor szövődmények kialakulásával is járhat.
A felfázás legismertebb tünetei az állandó/gyakori vizelési inger, éles, szúró érzés vizelés közben, sötét, szagos vizelet, alhasi fájdalom, esetenként magas láz is kialakulhat a gyulladás miatt. Az urak esetében ráadásul nemcsak a húgyutat, a húgycsövet érinti a fertőzés, hanem a prosztatát, a mellékheréket, a húgyhólyagot is megtámadhatja és szövődmények is (például prosztata gyulladás) alakulhatnak ki.
Ha még nem alakult ki összetett probléma, akkor akár házi gyógymódokkal is komoly javulás, gyógyulás érhető el, ellenkező esetben azonban mindenképpen orvoshoz kell fordulni, aki feltételezhetően antibiotikum kúrával kezeli majd a beteget.
Próbáljuk meg inkább megelőzni a bajt, és már az első tünetek megjelenésekor forduljunk a természet gyógyító erejéhez. Először is igyunk minél több folyadékot, lehetőleg tiszta vizet, vagy gyógyteát, és kerüljük a tejtermékeket, amelyek csak fokozzák a gyulladást a szervezetben. Ilyenkor a 2.5-3 liter folyadék bevitele sem sok, hiszen a fertőzést okozó baktériumok így könnyebben távoznak a szervezetből.
A gyógyteák közül érdemes bevetni a kamillát, ami köztudottan fájdalom- és gyulladás csökkentő hatású. A cickafark viszont az a teaféle, amely ezt a problémát leginkább orvosolni tudja. Érdemes kipróbálni a vizelethajtó teák közül a csalánt is, de az édesgyökér, a fagyöngy tea is segít.
A legtöbb szakember a tőzegáfonyára esküszik, ehhez nemcsak tea, hanem kapszula formájában is hozzájuthatunk.
A teafa olaj köztudottan erős fertőtlenítő hatású, belsőleg naponta két-három cseppet is elfogyaszthatunk belőle. Az ezüstkolloid is segíthet a felfázáson, ahogy a sós ülőfürdő is.
Érdemes gyógynövényből készült főzettel az alhast borogatni, de forró fürdőbe is beleönthetjük ezeket a készítményeket.
Fotó:
pixabay.com
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.