Menü

Csodabogyó Kínából

A goji bogyóról egyre többet hallani, s talán nem véletlenül: valódi szuperélelmiszer, amelynek a C-vitamin és antioxidáns tartalma olyan kimagasló, hogy a rettegett betegségek kutatóinak is szemet szúrt. Ötezer éve használják a kínaiak, tibetiek gyógyításra, de a modern orvostudomány is szemet vetett rá.

A goji bogyónak több faját is ismerjük, azonban az a szuperélelmiszer, amelyről most írunk, az csakis egy helyen, Kínában a Ningxia síkságon terem és termesztik, cirka kétezer éve.

A goji bogyó kis piros gyümölcs, amiben elképesztő mennyiségű antioxidáns található. Azt is mondhatjuk, a többi gyümölcs a nyomába sem érhet ezen értéket vizsgálva, s éppen emiatt a rákkutatók érdeklődését is felkeltette. Már számtalan tanulmány született a goji bogyó csodálatos hatásairól, többek között arról is beszámoltak a kutatók, hogy előrehaladott daganatos betegeket kezelve, azok 79 százalékánál visszahúzódott a betegség és jobb lett a közérzetük, az általános állapotuk.

A C-vitamin tartalma is nagyjából ötszázszorosa egy narancsénak, de a citromot is könnyen lepipálja. Ezen kívül B- és E-vitaminban gazdag, valamint 18 -féle aminosavat tartalmaz, bőséges kálium forrás, és a szervezet működéséhez szükséges esszenciális zsírsavak is bőséggel megtalálhatóak benne. Szelénium és germánium tartalma is jelentős. Ez a sok-sok adat pedig azt jelenti, hogy a goji bogyót naponta érdemes lenne fogyasztanunk.

Mert nemcsak megköti a betegségek kialakulásában főszerepet játszó szabadgyököket, hanem védi a szív- és érrendszert, a májműködést optimalizálja, csökkenti a magas vérnyomást, gyulladás csökkentő, vérképző, látásjavító hatású.

 A rendszeres goji bogyó fogyasztók arról számolnak be, hogy nő bennük az optimizmus, a lelkierő, pozitívabban látják a világot, mint bármikor. Erősnek, fittnek érzik magukat testileg, lelkileg, szellemileg egyaránt.

A goji bogyó nemcsak egyszerű immunerősítő, roboráló gyümölcs, olyan energiát ad, ami megkönnyíti a felépülést a betegeknek, hitet ad a hitehagyottaknak, táplálja a szívet és lelket, valóban igazi szuperélelmiszer.

Európában is hozzájuthatunk, juice és szárított, aszalt formában. Mindegyiket érdemes kipróbálni, tavasz indító kúraként is.

Fotó:
sxc.hu

Ultrafeldolgozott élelmiszerek

Amikor belépünk egy üzletbe, kedvünkre vásárolunk a polcokról, de valószínűleg sokszor azt se tudjuk, hogy konkrétan milyen élelmiszer került a kosárba. Pedig a boltokban rengeteg a feldogozott termék, ilyen az ultrafeldolgozottak köre is.

Reggelizéssel kapcsolatos tévhitek

Ahányféle diéta és trend, annyiféle útmutatás az étkezésekről. Tények és tévhitek a reggeliről, pro és kontra.

Ashoka jótékony hatásai

Az Ashoka szó szerinti jelentése: „gondok nélkül”. A hinduk egyik legfontosabb fája, amely egész India szerte honos.

Szezonális zöldségek májusban

Elérkezett az a tavaszi hónap, amikor a piacon már csupa friss és szezonális zöldséget találhatunk. Érdemes tudni, miért fontos ezeknek az idény zöldségeknek a fogyasztása, és hogyan csempészhetünk többet belőlük az étrendünkbe. Felejtsük el végleg a telet, és készüljünk tápanyaggal és vitaminokkal teli friss ételekkel a nyárra!

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!