Menü

Elment a kedves norvég

Kevés olyan szereplő van a magyar sportban, akinek a munkájába senki nem köt bele, akinek a megítélése a lehető legszélesebb körben pozitív. A kedves és hozzáértő norvég edző sok mindent megtanított nekünk. Két ország gyászolja.

Karl Erik Böhn súlyos betegségben, hosszú küzdelem után hunyt el. A magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitányánál egy évvel ezelőtt diagnosztizáltak leukémiát. A 49 esztendős szakember többféle kezelést kapott, a kemoterápia mellett csontvelő átültetésen is átesett, s úgy tűnt, eredményei biztatóak. A 2013-as esztendő őszén már-már a legjobbakra kezdtünk gondolni, aztán karácsony előtt jött a szörnyű hír, Böhnnel orvosai közölték: betegsége gyógyíthatatlan. Ezután már nem volt értelme tovább küzdeni, Karl Erik Böhn február másodikán elhunyt.

Norvégia mellett Magyarország is gyászolja a szeretett szakvezetőt. Böhn nem elsősorban a súlyos betegség, az abban mutatott példaértékű viselkedés és bátor küzdelem miatt volt a sportszeretők kedvence. A szurkolók már korábban a szívükbe zárták a kedves norvégot, aki nyugodt profizmusával, halk szavú, szerény, ám magabiztos stílusával széleskörű szimpátiát váltott ki. Persze ehhez kellettek az eredmények is.

A Győri ETO-nál és a válogatottnál dolgozott hazánkban, mindkét kispadon remek munkát végzett, de az igaz nagy, nemzetközi siker utóbbi pozícióban érte. 2012 decemberében bronzérmes lett a csapattal a szerbiai Európa-bajnokságon.

Bátran állítható, hogy imádták a játékosai, akik szakmailag és emberileg is felnéztek rá. Nem véletlenül, hiszen a Magyarországon csak KEB-nek becézett tréner az edzések mellett a pályán kívül is odafigyelt kézisei állapotára, kedvére, mindennapjaira.

Blogot vezetett, írásaiban a halálos ítélet után sem panaszkodott, sőt, utolsó bejegyzésében még tanácsokkal látta el olvasóit. Ilyen ember volt a kedves norvég.

Fotó:
MTI

Atlétikai világbajnokság Budapesten!

Mint sokan tudjuk, a 2023-as atlétikai világbajnokság rendezési jogát Budapest kapta meg a Nemzetközi Atlétikai Szövetség 2018 decemberében tartott ülésén. Ez a 19. szabadtéri atlétikai világbajnokság, melyre 195 országból 2000 atléta érkezett.

Az eper szervezetre gyakorolt hatása

A nyár igazi jele a piacokon megjelenő friss eper, ami nem csak finom, de rendkívül egészséges is, mondhatni bűntelen élvezet.

Miért szednek sótablettát a futók?

Sokan esküsznek rá, mások pedig egyáltalán nem használják. De most akkor kell vagy sem? Mire jó a sótabletta?

Segíti-e az olimpia egy ország sportjának felemelkedését?

Előző cikkünkben arról elmélkedtünk, hogy vajon egy átlag hazai világverseny generál-e az utánpótlásnak több versenyzőt. Egyértelmű válasz nem adható, annyi bizonyos, hogy a kettő között nincs összefüggés. Az már egy másik kérdés, hogy néhány kiugró eredmény viszont érdeklődő fiatalokat hoz az adott sportágba. Ám azt már viszonylag objektíven meg tudjuk vizsgálni, hogy okozott-e sportági fejlődést egy olimpia az adott országnak. Maradjunk csak a XXI. századi olimpiáknál.

Az egészséges edző-gyermek-szülő háromszög a sport területén.

Amikor gyermekünket klubkeretek között sportolni adjuk, nagyon fontos, hogy megmaradjon a gyermek-szülő-edző háromszög stabilitása. Ennek fenntartásáért különösen a két felnőttnek kell sokat tenni, mert ha megbillen, vagy bármilyen törés következik be, annak a gyermek látja a kárát. Néhány sportág erre már konkrét leírásokat dolgozott ki.