Menü

Kellemetlen és fájdalmas: gátseb

A gátvédelem mellett sok érv szól, mégis a gyakorlatban bármikor alakulhat úgy, hogy a szülés során az orvos a gátmetszés mellett dönt a kismama vagy a kisbaba érdekében.

A gát a női test egyik legmegterheltebb területe, főleg várandóság alatt és a hüvelyi szülés közben. A gát akárcsak a hüvely a legtöbb szülésnél sérül valamilyen szinten, duzzadttá, vizenyőssé és érzékennyé válhat, ami a szülést követően is kellemetlenségekkel jár.

Gátmetszés esetén a sebgyógyulása hosszabb folyamat, több hétig is eltarthat. Ráadásul ez egy olyan sérülés, mely szinte minden mozdulatnál, még egy levegővételnél is fájhat. A gátseb gyógyulását egyértelműen segíti a hűtés, mely egyben csökkenti a terület érzékenységét is. Sokan azt a módszert választják, hogy jegelik ezt a sérült területet, azonban már kaphatóak erre a célra kifejlesztett praktikusabb eszközök is.

A Hűsítő- Gátborogatás hasonlóan egy egészségügyi betéthez, felszívja a szülést követően még a méhből szivárgó váladékot, ráadásul emellett hűsíti is az érzékeny területet. Úgy tervezték, hogy félbehajtást követően magától lehűl, majd akár 40 percig is tartja ezt a kellemes hideget. Higiénikus, használata könnyű, akárcsak egy betété, és megfelelő védelmet biztosít a szivárgás ellen.

Fotó:
pixabay.com

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.