Menü

Gál József birkózó világbajnokról nevezték el a ceglédi sportcsarnokot

Gál Józsefről, Magyarország első birkózó világbajnokáról nevezték el a ceglédi sportcsarnokot; a névadó ünnepséget pénteken tartották a Pest megyei településen, amely 2010-ben elnyerte a Birkózás Városa címet.

A 30 éve átadott Városi Sportcsarnok névadásáról márciusban döntött Cegléd képviselő-testülete: a vb-aranyérmes Gál József születésének 95., halálának 10. évfordulója alkalmából róla nevezik el az intézményt. Az ünnepség a jelenleg is zajló XVIII. Kossuth Toborzó rendezvénysorozat egyik fontos eseménye volt.

A város számos kiválóságot adott a sportágnak, a 23 ceglédi olimpikon közül 7 birkózó volt, legutóbb Lőrincz Tamás ezüstérmet nyert a tavalyi londoni olimpián. A pénteki ünnepségen Földi László polgármester elmondta: nagy öröm, hogy olimpiai szám maradt a birkózás. A kormány által kiemelten támogatott 16 sportág egyikeként pedig 2020-ig biztos jövőt és kiszámítható jövedelmet biztosít azoknak, akik ebben a sportágban érnek el sikereket.

 A névadó Gál József (1918-2003) Magyarország első birkózó világbajnoki címét nyerte 1950-ben. Cegléden született, és egész sportpályafutása a városhoz kötötte, a Ceglédi Vasutas Sportegyesület versenyedzője volt. A háború előtt és után 3-3 magyar bajnokságot nyert úgy, hogy közben hat éven át a fronton, majd hadifogságban volt. Cegléd sportéletét edzőként és sportvezetőként is segítette.

Forrás:
MTI

Fotó:
pixabay.com

Atlétikai világbajnokság Budapesten!

Mint sokan tudjuk, a 2023-as atlétikai világbajnokság rendezési jogát Budapest kapta meg a Nemzetközi Atlétikai Szövetség 2018 decemberében tartott ülésén. Ez a 19. szabadtéri atlétikai világbajnokság, melyre 195 országból 2000 atléta érkezett.

Az eper szervezetre gyakorolt hatása

A nyár igazi jele a piacokon megjelenő friss eper, ami nem csak finom, de rendkívül egészséges is, mondhatni bűntelen élvezet.

Miért szednek sótablettát a futók?

Sokan esküsznek rá, mások pedig egyáltalán nem használják. De most akkor kell vagy sem? Mire jó a sótabletta?

Segíti-e az olimpia egy ország sportjának felemelkedését?

Előző cikkünkben arról elmélkedtünk, hogy vajon egy átlag hazai világverseny generál-e az utánpótlásnak több versenyzőt. Egyértelmű válasz nem adható, annyi bizonyos, hogy a kettő között nincs összefüggés. Az már egy másik kérdés, hogy néhány kiugró eredmény viszont érdeklődő fiatalokat hoz az adott sportágba. Ám azt már viszonylag objektíven meg tudjuk vizsgálni, hogy okozott-e sportági fejlődést egy olimpia az adott országnak. Maradjunk csak a XXI. századi olimpiáknál.

Az egészséges edző-gyermek-szülő háromszög a sport területén.

Amikor gyermekünket klubkeretek között sportolni adjuk, nagyon fontos, hogy megmaradjon a gyermek-szülő-edző háromszög stabilitása. Ennek fenntartásáért különösen a két felnőttnek kell sokat tenni, mert ha megbillen, vagy bármilyen törés következik be, annak a gyermek látja a kárát. Néhány sportág erre már konkrét leírásokat dolgozott ki.