Menü

Optimistábbak most a magyarok, mint két éve

A két évvel ezelőtti állapotokhoz képest 21-ről 26 százalékra növekedett azoknak a száma Magyarországon, akik jónak ítélik az ország helyzetét, személyes helyzetüket pedig jobbnak tartják a magyarok, mint az országét - közölte az Allianz Hungária Biztosító az MTI-vel.

Az Allianz megbízásából a GFK Hungária Kft. piackutató cég által 2011 áprilisában és 2013 nyarán, ezer fős mintán, a 15 évesnél idősebb lakosság körében végzett reprezentatív kutatás szerint a megkérdezettek optimizmusa alábbhagy, ha az elkövetkező 12 hónapra gondolnak: sem az ország, sem a személyes jövőjük tekintetében nem várnak fejlődést a válaszadók.

Saját jövőjét a fiatal - a 15-29 éves - korosztály látja a legoptimistábban, 30 százalékuk érzi úgy, hogy az elkövetkező 12 hónapban javulni fog a személyes helyzete.

A lakosság a munkahelyek biztonságával és az általános gazdasági helyzettel elégedett a legkevésbé. Amikor az ország jövőjére kérdeztek rá, a nyugdíj- és egészségbiztosítási rendszerek helyzete miatt aggódtak a legtöbben. Saját jövőjük megítélésekor a legmagasabb aggodalom a nyugdíjjal kapcsolatban fogalmazódott meg, a lakosság 74 százaléka tartja bizonytalannak a saját időskori ellátását. 

A kutatás szerint ma a lakosság közel fele tud havi rendszerességgel, vagy alkalmanként félretenni pénzt, átlagosan a háztartás havi nettó jövedelmének 13 százalékát.

Forrás:
MTI

Fotó:
pixabay.com

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?

Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.

Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.

A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.

Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?