Menü

Amikor a sarok repedezett

  • Dátum: 2013.05.30., 10:24

Lehet, hogy az idén elmarad a nyár, mindenesetre mi ne legyünk az akadálya napsütés megérkeztének és készüljünk fel a jó időre, a papucs szezonra: vagyis gondoskodjunk lábunk, talpunk szépségéről is.

Ha megérkezik végre a jó idő, biztosan előkerülnek majd a szandálok, a papucsok is. Ezeket azonban csak akkor viseljük, ha a lábunk ápolt, igényes. A bőrkeményedés, a berepedezett sarok nem szégyen, de nagyon csúnya, sőt olykor a baktériumok és egyéb kórokozók melegágya is lehet.

A bőrkeményedés általában visszatérő nyomás, dörzsölés után alakul ki a lábfejen, a talpon, vagy a kezünkön. Ilyen esetekben megvastagszik a szaruréteg, egyfajta védőgátat épít a szervezet a különböző külső hatások ellen. Amikor a sok elhalt hámsejt egymásra rakódik, rétegeket képeznek, s amikor ezek megfelelő vastagságúak lesznek, akkor berepedeznek. A kirepedezett sarok nemcsak csúnya, de fájhat, kellemetlen is lehet viselőjének. Sőt, a különböző baktériumok szívesen telepednek meg ezekben az apró kis repedésekben, még nagyobb problémát okozva a láb tulajdonosának. Ilyen esetekben ugyanis már csak szakorvos segíthet a bajon.

Idejében gondoskodjunk tehát a talpunk, lábfejünk szépségéről. Nagyon fontos rendszeres hidratálás, számos krém és készítmény kapható már, de a legjobb, ha egyszerűen jó alaposan bedörzsöljük a lábunkat a bármelyik háztartásban fellelhető olívaolajjal, vagy szőlőmag-, esetleg mandulaolajjal.
Ha már kialakult a bőrkeményedés, akkor előtte feltétlen áztassuk be, akad, aki szerint samponos vízbe, más egyszerű meleg vizet javasol erre a célra. A negyed órás áztatás után aztán jöhet a sarokgyalu, vagy a horzsakő, amelyekkel alaposan dörzsöljük át a kérdéses felületet, erősebb és gyengédebb reszelővel is elvégezhetjük ezt a műveletet.

Ha végeztünk a reszeléssel, dörzsöléssel, jöhet a hidratálás. Érdemes ezután vastag zoknit húzni éjszakára, csodákra képes az olaj a meleg zokni alatt.

Fotó:
sxc.hu

Az ínhüvelygyulladásról

Az ínhüvelygyulladás (tenosynovitis) világszerte emberek millióit érintő fájdalmas és hátráltató mozgásszervi betegség, ami a test különböző részein jelentkezhet. Leggyakrabban a csuklók, az ujjak inai, valamint az Achilles-ín érintett.

A balkezességről

A balkezesség kialakulásának pontos okát még nem sikerült teljesen feltárni. Sokan az agyféltekék dominanciájával magyarázzák: a jobbkezeseknél a racionális gondolkodásért felelős bal agyfélteke, míg a balkezeseknél a „művészi” jobb agyfélteke domináns. Van, aki szerint ennek köszönhető, hogy a balkezesek között nagyobb a művészi tehetséggel megáldottak aránya.

Az UV-sugárzás veszélyei

Az UV-sugárzás veszélyeire figyelmeztettek meteorológiai, bőrgyógyász, egészségvédelmi és klímapolitikai szakértők. Sokszor hallottuk már, hogy délelőtt 11 óra és délután 3 óra között mindenki kerülje a napon tartózkodást, mert ilyenkor nagyobb a leégés veszélye.

A nevetés jótékony hatásai

Kitörő kacaj, elfojtott nevetés, röhögőgörcs, csendes rötyögés, vihorászás, szolid mosolygás. Hívhatjuk bárhogy, nevetni mindannyian szeretünk, hiszen ezzel a reakcióval az örömünket, a vidámságunkat fejezzük ki, azt, hogy valamin jól szórakozunk, bizonyos esetekben pont, hogy más embereken. Ez nem csupán egy öncélú jelenség, hanem egyfajta közös nyelvi eszköz is, amelyről az alábbi cikkben tudhatunk meg többet.

Makacs narancsbőr

Vajon hány alkalommal próbáltuk már a csodát ígérő, drága és mégis a kívánt hatásától messze elmaradt cellulit elleni krémeket? Sajnos a csodakrém ezúttal is a könnyebb, drágább és kényelmesebb választás, ám sokszor hatástalan.