Menü

Rák ellen is jó - aszpirin

  • Dátum: 2013.05.05., 21:00

Viszonylag ritka, hogy egy széles körben elterjedt, ismert és régóta használt gyógyszerről új dolgok derüljenek ki. Még ritkább eset, ha ezek a dolgok pozitívak.

Mindenki ismeri az aszpirint, amelyet elsősorban fejfájásra, láz-, vagy egyéb fájdalom csillapítására, gyulladáscsökkentésre szedünk. Kutatók nemrég felfedezték, hogy az acetilszalicilsav hatóanyagú, népszerű fájdalomcsillapító, amelyet egyébként szívbetegek kezelésében is alkalmaznak, a rák ellen is bevethető. Pontosabban a megelőzésben van a gyógyszernek szerepe. Egy két évvel ezelőtt lezajlott kísérlet kimutatta, hogy az „aszpirinfogyasztók” kisebb eséllyel betegszenek meg bélrendszeri daganatban. A kutatók ezer pácienst teszteltek és az eredmény szignifikáns volt, azok közül, akik minden nap szedték a gyógyszert, kevesebben betegedtek meg.

Persze túlzásokba esni ebben az esetben sem szabad. A túl sok aszpirin gyomorfekélyt és bélrendszeri vérzést okozhat. Érdemes mellé valamiféle gyomorvédő készítményt szedni. Ezek kiküszöbölésére már létezik egy új verzió, amely a hagyományos aszpirinnel szemben jóval hatékonyabban és állítólag kíméletesebben is működik.

Az aszpirin használatával kapcsolatban érdemes tudni, hogy a hatása sokkal jobb, ha a hagyományos gyógyszert összetörve és vízben feloldva fogyasztjuk. Emiatt népszerű a szer pezsgőtabletta formája is.

Érdekesség, hogy az aszpirin „elődje” egyébként a fűzfakéreg, amelyet több ezer évvel ezelőtt használtak lát- és fájdalomcsillapításra. A fűzfakéreg hatóanyagával, a szalicilsavval éppen a fentebb említett mellékhatás a probléma, azaz károsíthatja a gyomor nyálkahártyáját. Az eredeti aszpirin és utódai ezt (is) igyekeznek kiküszöbölni.

Fotó:
sxc.hu

A homályos látás gyakori okai

Homályos látás esetén a látott dolgok nem tűnnek tisztának. Egyszerre tapasztalhatja mindkét szemen vagy csak az egyiken, attól függően, hogy mitől alakult ki. Előfordulhat, hogy minden, amit lát, homályos lesz, míg néha csak a látómező egy része tompa. A tünet fennállása esetén hunyorítással válhatnak élesebbé a dolgok.

A fènyérzèkeny szem okai

A fényérzékeny szem, az idegek ingerlése maga a látás jelensége – de ha az bizonyos fényérzékenysèg pontosabban hasító fájdalmat jelent, akkor már baj van. Nem tekinthető jó jelnek, ha valaki legszívesebben egész nyáron az árnyékba húzódna. Ki kell deríteni , hogy mi húzódik. háttérben!

Alvásproblémák elleni gyógynövények

A felborult cirkadián ritmus hosszú távon nem csupán koncentrációzavarokhoz vezethet, de akár még a rákos daganatok növekedését is elősegítheti. Azt eddig is tudni lehetett, hogy a sok éjszakázással járó munkahelyek nagyon egészségtelenek, hiszen felborítják a biológiai órát, csökkentik a melatonin-termelés hatékonyságát, és az is köztudomású, hogy a hét közben kihagyott alvásidőt sajnos nem lehet hétvégénként bepótolni.

Skinimalizmus – minimalista bőrápolás

Rengeteg trend létezik bőrünk ápolására, mindenki kedvére válogathat közülük, hogy számára melyik a legmegfelelőbb, de mi van azokkal, akik már szinte elvesztek a kínálatban
és nem vágynak órákig tartó rutinra? Na, akkor figyelem, itt a megoldás!

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!