Menü

Mit, mivel, hogyan? 5. - Szépségápolás

  • Dátum: 2013.04.11., 23:56

Ezúttal, otthon egyszerűen kivitelezhető szépségápolási tippeket gyűjtöttünk össze, többnyire olyan praktikákat olvashat következőekben az olvasó, amelyek egyszerűek és költségkímélőek.

Olyan örökzöld, mégis tavasszal kifejezetten aktuális témákat érintünk, mint például az arcápolás, arctisztítás, kézápolás és így tovább. Jelszavunk most is, az egyszerűen és természetesen.

A szépségápolás alapja köztudottan az arctisztítás, amely az első lépés arcbőrünk ápolásakor. Különböző bőrtípusok vannak, általában mindenki tudja, melyikbe tartozik. Néhány példa a bőrtípusra: száraz, zsíros, mitesszeres, normál. Ennek megfelelő rendszerességgel tisztítsuk bőrünket. Vagyis, ha valakinek száraz bőre van kevesebb arcmosást igényel, a zsíros bőr pont ellenkezőleg. Általában legalább egyszer, esténként mindenképpen érdemes elvégezni az arctisztítást. Fáradt bőrre tegyünk répamaszkot!

Főzzünk puhára néhány répát, törjük meg péppé, kenjük fel egy tiszta gézre, tegyük arcunkra úgy, hogy a géz kerüljön a bőr felületére. Hagyjuk rajta 10- 15 percig, majd langyos vízzel öblítsük le az arcunkat.

Ha zsíros a bőrünk, akkor tejes pakolást érdemes rátenni. Egy kanálnyi tejport meleg vízben péppé keverünk, ezt a pépet az esti mosakodás után belemasszírozzuk a bőrbe. Ne mossuk le, a felesleget papírzsebkendővel töröljük le!

Nagyon hatásos tisztítóoldat mitesszeres bőrre a következő: egy csomó petrezselyemzöldet tegyünk egy forró vízzel telt tálba, takarjuk le, és hagyjuk kihűlni. Naponta 20-30 percig vattával ecseteljük ezzel az arcunkat.

Még mindig az arctisztításnál maradva, kevesen tudják csak, hogy a citrom kiváló pórustisztító. Kezeljük naponta többször citromos vattával arcbőrünket!

Köztudott praktika, az uborkaszeletek használata fáradt szemre. Ezen kívül különböző borogatásokat is készíthetünk szemünkre például, teafőzetekből, kamillából, borsmentából. Itassunk át egy vattacsomót a langyos főzettel, simítsuk a szemhéjra és kihűlésig tartsuk a szemen.

Régi és természetes praktika a kézápolásra, a citromlé használata. Tegyünk egy csésze vízbe egy fél citrom levét. Öt percig áztassuk benne ujjhegyünket, majd törlés nélkül szárítsuk meg. Toljuk fel a kellően felpuhult bőrt, és dörzsöljük be a fél citrom héjával a körmünket. Végezetül puha kendővel fényezzük ki! Ha különösen érzékeny a bőrünk, megelőzésként ajánlatos kesztyűt használni takarításkor vagy kertészkedéskor!

A cikksorozat előző részei:
Mit, mivel, hogyan? 4.- Mosás
Mit, mivel, hogyan? 3.- Növényápolás
Mit, mivel, hogyan? 2.- Nagytakarítás
Mit, mivel, hogyan? 1.- Folttisztítás természetesen

Fotó: sxc.hu

Az ínhüvelygyulladásról

Az ínhüvelygyulladás (tenosynovitis) világszerte emberek millióit érintő fájdalmas és hátráltató mozgásszervi betegség, ami a test különböző részein jelentkezhet. Leggyakrabban a csuklók, az ujjak inai, valamint az Achilles-ín érintett.

A balkezességről

A balkezesség kialakulásának pontos okát még nem sikerült teljesen feltárni. Sokan az agyféltekék dominanciájával magyarázzák: a jobbkezeseknél a racionális gondolkodásért felelős bal agyfélteke, míg a balkezeseknél a „művészi” jobb agyfélteke domináns. Van, aki szerint ennek köszönhető, hogy a balkezesek között nagyobb a művészi tehetséggel megáldottak aránya.

Az UV-sugárzás veszélyei

Az UV-sugárzás veszélyeire figyelmeztettek meteorológiai, bőrgyógyász, egészségvédelmi és klímapolitikai szakértők. Sokszor hallottuk már, hogy délelőtt 11 óra és délután 3 óra között mindenki kerülje a napon tartózkodást, mert ilyenkor nagyobb a leégés veszélye.

A nevetés jótékony hatásai

Kitörő kacaj, elfojtott nevetés, röhögőgörcs, csendes rötyögés, vihorászás, szolid mosolygás. Hívhatjuk bárhogy, nevetni mindannyian szeretünk, hiszen ezzel a reakcióval az örömünket, a vidámságunkat fejezzük ki, azt, hogy valamin jól szórakozunk, bizonyos esetekben pont, hogy más embereken. Ez nem csupán egy öncélú jelenség, hanem egyfajta közös nyelvi eszköz is, amelyről az alábbi cikkben tudhatunk meg többet.

Makacs narancsbőr

Vajon hány alkalommal próbáltuk már a csodát ígérő, drága és mégis a kívánt hatásától messze elmaradt cellulit elleni krémeket? Sajnos a csodakrém ezúttal is a könnyebb, drágább és kényelmesebb választás, ám sokszor hatástalan.