Menü

A sokoldalú hársfatea

  • Dátum: 2013.03.23., 09:15

A hárs virágaiból készült teát régóta használjuk meghűléses megbetegedések gyógyítására, de a hársfatea ennél sokkal több gyógyító lehetőséget rejt. Kellemes íze és finom, aromás illata miatt sokan élvezeti teaként is fogyasztják.

A hársfateát a legtöbben a téli megfázások alkalmával kortyolgatják nátha, megfázás, orrdugulás esetén, mivel kiváló gyulladáscsökkentő és nyákoldó hatással rendelkezik. Minthogy antioxidáns hatású  flavonoidokat is tartalmaz, jó hatással van immunrendszerünkre és a szívműködésre.
Hatásosan használhatják a reumás megbetegedésben szenvedők.

Enyhe vizelethajtó és méregtelenítő hatással rendelkezik. Pozitívan hat az emésztésre, erősíti a gyomrot, és enyhíti a gyomoridegességet is. Nyugtató hatása régóta ismert, állítólag a második világháború idején a katonák is hársfateát fogyasztottak. Ha idegesek vagyunk, segítségével csökkenthető a napi stressz és szorongás. Ha lefekvés előtt fogyasztjuk, nyugodt alvást biztosít.

Még a fejfájást is mérsékli. Vérnyomáscsökkentő hatása miatt idősebbek hosszan tartóan ne fogyasszák. A hárs túlzott fogyasztása felborítathatja hőháztartásunkat, szívdobogást idézhet elő, ezért más teákkal felváltva érdemes fogyasztani. Mézzel ízesíthetjük.

Fotó:
sxc.hu

Az ínhüvelygyulladásról

Az ínhüvelygyulladás (tenosynovitis) világszerte emberek millióit érintő fájdalmas és hátráltató mozgásszervi betegség, ami a test különböző részein jelentkezhet. Leggyakrabban a csuklók, az ujjak inai, valamint az Achilles-ín érintett.

A balkezességről

A balkezesség kialakulásának pontos okát még nem sikerült teljesen feltárni. Sokan az agyféltekék dominanciájával magyarázzák: a jobbkezeseknél a racionális gondolkodásért felelős bal agyfélteke, míg a balkezeseknél a „művészi” jobb agyfélteke domináns. Van, aki szerint ennek köszönhető, hogy a balkezesek között nagyobb a művészi tehetséggel megáldottak aránya.

Az UV-sugárzás veszélyei

Az UV-sugárzás veszélyeire figyelmeztettek meteorológiai, bőrgyógyász, egészségvédelmi és klímapolitikai szakértők. Sokszor hallottuk már, hogy délelőtt 11 óra és délután 3 óra között mindenki kerülje a napon tartózkodást, mert ilyenkor nagyobb a leégés veszélye.

A nevetés jótékony hatásai

Kitörő kacaj, elfojtott nevetés, röhögőgörcs, csendes rötyögés, vihorászás, szolid mosolygás. Hívhatjuk bárhogy, nevetni mindannyian szeretünk, hiszen ezzel a reakcióval az örömünket, a vidámságunkat fejezzük ki, azt, hogy valamin jól szórakozunk, bizonyos esetekben pont, hogy más embereken. Ez nem csupán egy öncélú jelenség, hanem egyfajta közös nyelvi eszköz is, amelyről az alábbi cikkben tudhatunk meg többet.

Makacs narancsbőr

Vajon hány alkalommal próbáltuk már a csodát ígérő, drága és mégis a kívánt hatásától messze elmaradt cellulit elleni krémeket? Sajnos a csodakrém ezúttal is a könnyebb, drágább és kényelmesebb választás, ám sokszor hatástalan.