Menü

Határrétegvíz – a betegségek ellen

  • Dátum: 2013.03.19., 22:13

Szentgyörgyi Albert, a Nobel díjas magyar tudós még 1947-ben fogalmazta meg elméletét: ha az emberi szervezetben elegendő „szabad elektron” állna rendelkezésre, egy sor betegség elkerülhető lenne, a beteg szervezet gyógyulása sokkal hatékonyabb lenne.

Eszerint az elektronok szerepe talán a legfontosabb az élő szervezetben. Az elektronhiányra példa az elsavasodás és az oxigénhiány. Szergej Posztonov professzor, a műszaki tudományok kandidátusa, a hidrodinamika tudósa felfedezte, hogy a szervezetünkben található belső „víz” (plazma, intra-és intercelluláris folyadék) hasonló tulajdonságokkal bír, mint – az egyébként évtizedek óta ismert és kutatott – határrétegvíz.

Posztanov professzornak sikerült kivonni és tartósítani ezt különleges biológiai hatású szert. Az általa kidolgozott eljárás az emberi szervezetben található belső folyadék befolyásolását jelenti, azaz a pillant tört része alatt lehetővé teszi tulajdonságai helyreállítását a szervezet által megkövetelt optimális szintre.

A professzor kutatási eredményeit fizikai témákkal foglalkozó és orvosi kongresszusokon is bemutatja. A határrétegvíznek hatása van többek között az immunrendszerre, a vírusfertőzésekre, az anyagcserére, a pszichés egészségre, a fájdalomérzetre.

Fotó: sxc.hu

Az ínhüvelygyulladásról

Az ínhüvelygyulladás (tenosynovitis) világszerte emberek millióit érintő fájdalmas és hátráltató mozgásszervi betegség, ami a test különböző részein jelentkezhet. Leggyakrabban a csuklók, az ujjak inai, valamint az Achilles-ín érintett.

A balkezességről

A balkezesség kialakulásának pontos okát még nem sikerült teljesen feltárni. Sokan az agyféltekék dominanciájával magyarázzák: a jobbkezeseknél a racionális gondolkodásért felelős bal agyfélteke, míg a balkezeseknél a „művészi” jobb agyfélteke domináns. Van, aki szerint ennek köszönhető, hogy a balkezesek között nagyobb a művészi tehetséggel megáldottak aránya.

Az UV-sugárzás veszélyei

Az UV-sugárzás veszélyeire figyelmeztettek meteorológiai, bőrgyógyász, egészségvédelmi és klímapolitikai szakértők. Sokszor hallottuk már, hogy délelőtt 11 óra és délután 3 óra között mindenki kerülje a napon tartózkodást, mert ilyenkor nagyobb a leégés veszélye.

A nevetés jótékony hatásai

Kitörő kacaj, elfojtott nevetés, röhögőgörcs, csendes rötyögés, vihorászás, szolid mosolygás. Hívhatjuk bárhogy, nevetni mindannyian szeretünk, hiszen ezzel a reakcióval az örömünket, a vidámságunkat fejezzük ki, azt, hogy valamin jól szórakozunk, bizonyos esetekben pont, hogy más embereken. Ez nem csupán egy öncélú jelenség, hanem egyfajta közös nyelvi eszköz is, amelyről az alábbi cikkben tudhatunk meg többet.

Makacs narancsbőr

Vajon hány alkalommal próbáltuk már a csodát ígérő, drága és mégis a kívánt hatásától messze elmaradt cellulit elleni krémeket? Sajnos a csodakrém ezúttal is a könnyebb, drágább és kényelmesebb választás, ám sokszor hatástalan.