Menü

Mire jó a szódabikarbóna?

Az egészségünk megőrzéséhez elengedhetetlen a környezetünk védelme is. A környezettudatos földlakók arra is ügyelnek, hogy háztartásukban minél kevesebb kemikáliát használjanak, helyettük inkább a régihez, a jól bevált módszerekhez nyúlnak. A szódabikarbóna erejét nemcsak a gyomorrontáskor érezhetjük, hiszen nagyszerű segítség takarításkor is.

A szódabikarbóna (nátrium-hidrogén-karbonát) vízzel vegyítve nagyszerű zsíroldó és folteltávolító hatású. A konyhai csempére lerakódott zsírfoltokat könnyedén lesúrolhatjuk vele, de az étkező asztal, vagy a konyhapult tisztán tartása is pofon egyszerű a segítségével.

A hűtő tisztántartásában is jó társ, hiszen nemcsak tisztít, hanem fertőtlenít is: készítsünk vízzel elegyítve szódabikarbónás pasztát, majd egy szivacsot mártsunk bele és azzal töröljük ki a fridzsidert. Ez a paszta egyben szagtalanít is.

A szódabikarbónát a sütő karbantartására is ajánlják. Az előbb említett pasztát még akkor vigyük fel a szerkezet falára, amikor az forró és meleg. Hagyjuk megszáradni rajta, majd egy kefével távolítsuk el. Utolsó lépésként egy púpos evőkanál szódabikarbónát oldjunk fel egy pohár vízben és ezzel az eleggyel is töröljük át a falait.

A leégett edényből hasonló elv alapján tudjuk az odakozmált ételt eltávolítani. Szódabikarbónás vizet forraljunk fel a lábosban, majd amikor kihűlt, egyszerűen mossuk ki.

A szódabikarbóna, ahogy már említettük, remek fertőtlenítő szer. A mosdókagylót engedjük tele vízzel, szórjunk hozzá tíz kanál szódabikarbónát, majd ebbe áztassuk be egy éjszakára a hajkefénket, a fésűinket, a különböző sminkecseteket, vagy szivacsokat. Másnap egyszerűen szárítsuk meg azokat: nemcsak tisztán ragyognak majd, hanem baktériummentesek is lesznek.

A legrutinosabb szódabikarbóna felhasználók pedig a büdös lábbelik szagtalanítására is felhasználják. Ehhez nem kell mást tenni, mint a szagos cipőkbe szórni egy éjszakára a fehér port, másnap pedig szagtalanul lábunkra húzni. De akár lábfejünket is bedörzsölhetjük vele, így megakadályozza a gombásodást is és szagtalan marad a lábunk.

A torokfájás okai

A torokfájásnak számos, rendkívül szerteágazó oka lehet, és nem árt tudni, hogy a torokfájás nem önálló betegség, hanem egy tünet. A panaszt okozó betegségtől függően változhat a fájdalom jellege szerint: gombócérzés, viszketés jelentkezhet és lehet fájdalmas a nyelés is. Az intenzitását tekintve is változatos lehet, az egyszerű kellemetlenségtől a súlyos, alig elviselhetőig változhat.

Az ínhüvelygyulladásról

Az ínhüvelygyulladás (tenosynovitis) világszerte emberek millióit érintő fájdalmas és hátráltató mozgásszervi betegség, ami a test különböző részein jelentkezhet. Leggyakrabban a csuklók, az ujjak inai, valamint az Achilles-ín érintett.

A balkezességről

A balkezesség kialakulásának pontos okát még nem sikerült teljesen feltárni. Sokan az agyféltekék dominanciájával magyarázzák: a jobbkezeseknél a racionális gondolkodásért felelős bal agyfélteke, míg a balkezeseknél a „művészi” jobb agyfélteke domináns. Van, aki szerint ennek köszönhető, hogy a balkezesek között nagyobb a művészi tehetséggel megáldottak aránya.

Az UV-sugárzás veszélyei

Az UV-sugárzás veszélyeire figyelmeztettek meteorológiai, bőrgyógyász, egészségvédelmi és klímapolitikai szakértők. Sokszor hallottuk már, hogy délelőtt 11 óra és délután 3 óra között mindenki kerülje a napon tartózkodást, mert ilyenkor nagyobb a leégés veszélye.

A nevetés jótékony hatásai

Kitörő kacaj, elfojtott nevetés, röhögőgörcs, csendes rötyögés, vihorászás, szolid mosolygás. Hívhatjuk bárhogy, nevetni mindannyian szeretünk, hiszen ezzel a reakcióval az örömünket, a vidámságunkat fejezzük ki, azt, hogy valamin jól szórakozunk, bizonyos esetekben pont, hogy más embereken. Ez nem csupán egy öncélú jelenség, hanem egyfajta közös nyelvi eszköz is, amelyről az alábbi cikkben tudhatunk meg többet.