Menü

Használta már? Semmelweis HELP alkalmazás!

  • Dátum: 2025.02.27., 19:08
  • Martinka Dia
  • képek: pixabay

A Semmelweis HELP névre hallgató mobil- és webalkalmazás abban nyújt segítséget a szülőknek, hogy a gyermekeik betegsége, vagy balesete (égés, állati harapás, rovarcsípés stb.) esetén mikor kell elindulniuk az ügyeletre, kórházba, illetve otthon hogyan enyhíthetők az észlelt tünetek.

Ingyenesen letölthető, tünetellenőrző applikációt készített a Semmelweis Egyetem. A Semmelweis HELP-nek jelenleg már több mint 229 ezer felhasználója van.

A https://help.semmelweis.hu/ oldalon megtalálható információk segítségünkre lehetnek a jövőben is! Az alkalmazás tünetellenőrzéssel, tudástárral rendelkezik, melyben különböző betegségek felsorolása látható a cukorbetegséggel kezdve a szem betegségein át a vesemedence – gyulladásig, ABC sorrendben felvezetve. Átlátható és gyorsan kezelhető az oldal, az információk könnyen elérhetők.

Belenéztem az oldalba és azt látom, hogy a betegségek leírása mellett megtalálhatók a tünetek, melyek segítik a helyes felismerést és a megoldást, gyógyítást, melyhez szintén kapunk javaslatokat az oldalon az adott betegség „fül”része alatt. Felhívják a figyelmet, hogy a leírások általában a tipikus esetekre vonatkoznak, ettől eltérő egyéni lefolyás és tünetképzés is lehetséges.

Létezik egy tünetellenőrző alkalmazásrész is, a vészhelyzet hívógomb mellett. Ekkor meg kell adnia a beteg születési dátumát és biológiai nemét majd a jellemző tünetekre kérdez rá, végig vezet a kérdésekkel a lehetséges megoldásig.

A Semmelweis HELP névre hallgató mobil- és webalkalmazás másfél éve indult el és abban nyújt segítséget a szülőknek, hogy a gyermekeik betegsége, vagy balesete esetén mikor kell elindulniuk az ügyeletre, kórházba, illetve otthon hogyan enyhíthetők az észlelt tünetek.

A hazai szinten egyedülálló fejlesztés az egyetem gyermekorvosai és kommunikációs szakemberei által létrehozott tudásbázison alapul, amely több, mint 220 gyermekbetegséget tartalmaz.

A Semmelweis HELP applikáció ingyenesen letölthető az AppStore-ból és a Play Áruházból is, illetve elérhető https://help.semmelweis.hu címen. Azoknak, akiknek a telefonján már ott van az alkalmazás, elég csak frissíteniük azt.

Az applikáció 2024 év októberében felnőttbetegségekkel bővült, így már felnőttek betegségei kapcsán is használható a Semmelweis Egyetem ingyenes tünetellenőrző alkalmazása. A fejlesztés egyetemi forrásból, a Richter Gedeon Nyrt. támogatásával valósult meg, a tartalmakat pedig a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ validálta. A hazai szinten egyedülálló fejlesztés bővítésén közel egy évig 14 orvos és két kommunikációs szakember dolgozott.

A Semmelweis HELP applikációt 2023. június 14-én mutatta be az egyetem a nagyközönségnek. A rendszer nem mesterséges intelligencia alapú és nem ad diagnózist, de hiteles, orvosszakmailag megalapozott és a laikusok számára is érthető információkhoz juttatja a felhasználókat. A Semmelweis HELP példa nélküli sikert hozott az egyetemnek: tavaly kiérdemelte az Év Applikációja kategória Minőségi Díját, a debütálás után néhány hónappal megkapta „Az év legjobb eHealth fejlesztése” címet, és tavaly év végén az Egészségértés Díj egészségügyi intézmény kategóriájának fődíját is elhozta.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!