Menü

Manifesztáció, azaz bármi megtörténhet, ha hiszel benne

Volt már olyan, hogy nagyon-nagyon akartál valamit és végül megtörtént? Van egy érdekes módszer, amivel ezt gyakorolhatjuk, nézzük, mi is ez.

Azt mondják, hogy ha valamiben nagyon erősen hiszünk, akkor az megtörténik, mondhatni bevonzzuk az életünkbe. Biztosan sokan hallottak már a Vonzás Törvényéről, ez is egy manifesztáció. Azt mondják, hogy életünk kis kulcsa a kezünkben van és, ha ezt a kulcsot jól használjuk, olyan magasan szárnyalhatunk, hogy bármit elérhetünk az életben. Egyszerűen hinnünk kell az álmainkban, tennünk kell érte, kezünkbe kell vennünk a sorsunkat. Roxie Nafousi, manifesztációs szakértő és önfejlesztő coach szerint „a manifesztálás az a képesség, hogy megteremtsd azt az életet, amit szeretnél”.

Szerencsére egyre nagyobb népszerűségnek örvend ez a szemléletmód, hiszen egyik alapköve a pozitív gondolkodás teremtő ereje. Személy szerint azt vallom, hogy minden okkal történik az életben, legyen az jó, vagy akár rossz. Mindez azért fontos ebből a szempontból, mert, ha belegondolunk abba, hogy gondolatainknak, hitünknek mekkora ereje van, legfőképp teremtő ereje, akkor ez összefüggésben áll azzal, hogy ami velünk történik, az nem véletlen, vagyis egy részét mi magunk generáljuk. Ez sokakban félelmet kelthet, mivel a negatív gondolatainkkal is bevonzhatjuk a rosszat. Ezért fontos tudni, hogy minél jobban félünk valamitől, annál többet gondolunk rá, ami már alapvetően stresszt okoz az ember életében.

Több vallás is utal erre, de elég csak a Bibliát a kezünkbe venni és kiemelni azt sort, hogy „amitől rettegve rettegtem, az jött reám” – Jób könyve. Szóval gondoljunk csak bele abba, hogy azért van ennek valami alapja, csak éppen a visszájára kell fordítani és a jóra gondolni.

A manifesztációs gyakorlatokat először érdemes kicsivel kezdeni, mert igen is bele kell szokni ebbe és szépen lassan kell beleépíteni a mindennapokba. Az egyik jól bevált módszert 369-es módszernek, illetve „Tesla-módszernek” is nevezik, mivel ő volt az, aki a 3-6-9-es számokban vélte felfedezni a világegyetem kulcsát. Ennél a technikánál reggel háromszor, délben hatszor, este kilencszer kell leírni egy papírra azt, ami a célunk, amit el akarunk érni.

Ezt legalább 21 napig kell ismételni. Ezzel tudatosítjuk magunkban azt, amiért küzdünk, elménkben tároljuk a célt, ez lebeg a szemünk előtt. Egy pozitív szemléletet adunk magunknak azzal, hogy hiszünk abban, hogy elérhetjük, amit szeretnénk. Ha úgy állunk hozzá a dologhoz, hogy sikerülni fog, akkor nagyobb esélye van a pozitív végkimenetelnek, mint, ha azt mondogatnánk, hogy nem vagyunk képesek rá. Elérhetjük azt, hogy minden tettünk gondolatunk abba az irányba sodorjon, hogy célunk megvalósuljon.

Egy másik remek módszer „vision board”, amikor is fogunk egy lapot, táblát, füzetet és beleragasztjuk, feltűzzük azokat a dolgokat, amiket szeretnénk elérni, megkapni, majd ezt a szemünk elé helyezzük, hogy minden nap lássuk. Ez azért jó, mert minden pillanatban, amikor rápillantunk, emlékeztetni fogjuk magunkat céljainkra és arra, hogy ezért mindent meg is tegyünk.

A manifesztáció arra jó, hogy célkitűzéseink eléréséhez gondolatainkon keresztül is jó úton lépkedjünk, higgyünk abban, hogy meg tudjuk teremteni azt az életet, amire vágyunk.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!