Menü

Manifesztáció, azaz bármi megtörténhet, ha hiszel benne

Volt már olyan, hogy nagyon-nagyon akartál valamit és végül megtörtént? Van egy érdekes módszer, amivel ezt gyakorolhatjuk, nézzük, mi is ez.

Azt mondják, hogy ha valamiben nagyon erősen hiszünk, akkor az megtörténik, mondhatni bevonzzuk az életünkbe. Biztosan sokan hallottak már a Vonzás Törvényéről, ez is egy manifesztáció. Azt mondják, hogy életünk kis kulcsa a kezünkben van és, ha ezt a kulcsot jól használjuk, olyan magasan szárnyalhatunk, hogy bármit elérhetünk az életben. Egyszerűen hinnünk kell az álmainkban, tennünk kell érte, kezünkbe kell vennünk a sorsunkat. Roxie Nafousi, manifesztációs szakértő és önfejlesztő coach szerint „a manifesztálás az a képesség, hogy megteremtsd azt az életet, amit szeretnél”.

Szerencsére egyre nagyobb népszerűségnek örvend ez a szemléletmód, hiszen egyik alapköve a pozitív gondolkodás teremtő ereje. Személy szerint azt vallom, hogy minden okkal történik az életben, legyen az jó, vagy akár rossz. Mindez azért fontos ebből a szempontból, mert, ha belegondolunk abba, hogy gondolatainknak, hitünknek mekkora ereje van, legfőképp teremtő ereje, akkor ez összefüggésben áll azzal, hogy ami velünk történik, az nem véletlen, vagyis egy részét mi magunk generáljuk. Ez sokakban félelmet kelthet, mivel a negatív gondolatainkkal is bevonzhatjuk a rosszat. Ezért fontos tudni, hogy minél jobban félünk valamitől, annál többet gondolunk rá, ami már alapvetően stresszt okoz az ember életében.

Több vallás is utal erre, de elég csak a Bibliát a kezünkbe venni és kiemelni azt sort, hogy „amitől rettegve rettegtem, az jött reám” – Jób könyve. Szóval gondoljunk csak bele abba, hogy azért van ennek valami alapja, csak éppen a visszájára kell fordítani és a jóra gondolni.

A manifesztációs gyakorlatokat először érdemes kicsivel kezdeni, mert igen is bele kell szokni ebbe és szépen lassan kell beleépíteni a mindennapokba. Az egyik jól bevált módszert 369-es módszernek, illetve „Tesla-módszernek” is nevezik, mivel ő volt az, aki a 3-6-9-es számokban vélte felfedezni a világegyetem kulcsát. Ennél a technikánál reggel háromszor, délben hatszor, este kilencszer kell leírni egy papírra azt, ami a célunk, amit el akarunk érni.

Ezt legalább 21 napig kell ismételni. Ezzel tudatosítjuk magunkban azt, amiért küzdünk, elménkben tároljuk a célt, ez lebeg a szemünk előtt. Egy pozitív szemléletet adunk magunknak azzal, hogy hiszünk abban, hogy elérhetjük, amit szeretnénk. Ha úgy állunk hozzá a dologhoz, hogy sikerülni fog, akkor nagyobb esélye van a pozitív végkimenetelnek, mint, ha azt mondogatnánk, hogy nem vagyunk képesek rá. Elérhetjük azt, hogy minden tettünk gondolatunk abba az irányba sodorjon, hogy célunk megvalósuljon.

Egy másik remek módszer „vision board”, amikor is fogunk egy lapot, táblát, füzetet és beleragasztjuk, feltűzzük azokat a dolgokat, amiket szeretnénk elérni, megkapni, majd ezt a szemünk elé helyezzük, hogy minden nap lássuk. Ez azért jó, mert minden pillanatban, amikor rápillantunk, emlékeztetni fogjuk magunkat céljainkra és arra, hogy ezért mindent meg is tegyünk.

A manifesztáció arra jó, hogy célkitűzéseink eléréséhez gondolatainkon keresztül is jó úton lépkedjünk, higgyünk abban, hogy meg tudjuk teremteni azt az életet, amire vágyunk.

A lovasterápia jótékony hatásai

A lovasterápia, hippoterápia és a kapcsolódó állatsegített terápia egyre nagyobb figyelmet kap világszerte, ugyanakkor hazánkban még kevéssé ismert és hozzáférhető módszer. Pedig ezek az eljárások nemcsak érzelmi és pedagógiai előnyökkel járnak, hanem mozgásterápiás hatásuk is jelentős.

Mit rejt egy energiaital? A koffein hatása a fiatal szervezetre

Egyre inkább köztudott, hogy az üdítők világa vonzza a kamaszokat. A 2024-es magyarországi korhatárosítás, amely nemrégiben lépett életbe megtiltotta az energiaitalok árusítását 18 év alattiaknak, bizonyos feltételek mellett. A döntést sokan felesleges szabályozásnak, mások bölcs lépésnek tartják. Azonban az biztos, hogy a koffeinen túl más adalékanyagok is veszélyt jelentenek. Ugyanis a serkentő löttyök tömkelege nem csak tömény erő dobozba zárva, hanem komplexebb termékek sokasága.

A mesterséges intelligencia használatának előnyei és hátrányai

A mesterséges intelligencia-rendszerek legtöbbje biztonságos és hasznos, növeli a hatékonyságot és költségmegtakarítást tesz lehetővé, egyes rendszerek ugyanakkor kockázatokat is hordoznak magukba, ezért ezek szabályozást igényelnek.

Miért jó, ha van nyelvvizsgánk

Egy nyelvvizsga megszerzése számos előnnyel jár, mind az egyéni életben, mind a szakmai karrierben. A nyelvvizsga igazolja a nyelvtudásodat, ami növeli a munkavállalási esélyeket, lehetőséget ad a továbbtanulásra külföldön, és javítja a kommunikációs készségeidet a mindennapi életben is.

Tanulható a pozitív gondolkodás?

A boldogságkeresés napjaink egyik legaktuálisabb témája, a pozitív pszichológia irányzata tudományos módszereket alkalmazva foglalkozik az elégedettség témakörével. Vajon tanulható a pozitív gondolkodás és ezáltal a boldogság?