Nem vagy szerelmes, ha ezek zavarnak
- Dátum: 2024.09.16., 14:58
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- életmód, élmény, energia, értelem, érzelem, partner, szeretet, tűz
Vajon honnan tudhatjuk, hogy szerelmesek vagyunk-e, vagy csak összetévesztjük az érzést valami mással? Mondjuk a biztonság, a megszokáshoz való ragaszkodás és a komfort érzésével. És azt, hogy csak egy hullámvölgybe kerültünk, vagy tényleg elmúlt a szerelem? Normális, hogy egy kapcsolatban vannak “fentek és lentek”, de bizonyos árulkodó jelek arra utalhatnak, hogy ez nem csupán egy múló időszak, hanem az érzéseid tényleg elhalványultak.
1. Idegesít
Kellemetlen érzés ezt ennyire nyersen kimondani, de igen: van, hogy az embert olyan dolgok idegesítik a másikban, amelyeket a rózsaszín ködös időszakban észre sem vett. Horkol, szanaszét hagyja a ruháid, késik? Lehet, hogy a kapcsolat elején ezeket mind elnézted neki, de ahogy az érzések fakulnak, úgy lehet egyre irritálóbb számodra a valóság.
2. Nem igényled a társaságát
Ha nem nem szívesen töltesz időt a pároddal, az is annak a jele lehet, hogy nem vagy szerelmes belé. Nincs kedved randizni vele, inkább találkozol a barátaiddal, vagy fáradtságra hivatkozva lefekszel aludni? Ha azt veszed észre magadon, hogy mindig kibúvókat keresel, csak hogy ne kelljen vele lenned, az egy nagyon rossz jel.
3. Unatkozol mellette
Ezen nincs mit szépíteni, egyszerűen untat. A személye, a jelenléte, az, amit mond. Noha normális, hogy kicsit lenyugszotok a kezdeti fellángolás után, de ha szerelmesek vagytok, nem untok rá egymásra. Gondolj bele: nem lehet együtt megöregedni olyasvalakivel, aki mellett unatkozik az ember.
4. Nem kívánod a szexet
Elmúlt a kémia, nincs igény az intimitásra - legalábbis részedről. A szexuális szokások páronként változóak lehetnek; nem az a kérdés, hogy hányszor szexeltek, hanem az, hogy változott-e a a szeretkezéseitek gyakorisága, és hogy továbbra is kielégülnek-e mindkettőtök szükségletei. Ha tartósan nem kívánod a partnered közelségét, az egyértelmű jele lehet annak, hogy nem vagy szerelmes belé.
5. Nem hiányzik
Emlékszel, milyen gyakran gondoltál a párodra, amikor szerelmes voltál? Hogy már alig vártad, hogy újra láthasd? Ha nem igazán jut eszedbe a nap folyamán, az azt jelezheti, hogy többé nem ő áll az első helyen az életedben, sőt, lehetséges, hogy prioritás tekintetében még a dobogóra sem került fel.
6. Úgy érzed, nincs bennetek semmi közös
A kezdetek kezdetén még annyira szerelmes voltál a párodba, hogy nem vetted észre, hogy az érdeklődési köreitek egyáltalán nem fedik egymást. Most már látod, hogy valójában nem illetek össze, és az út, amelyen elindultatok sem egy irányba visz.
7. Folyton másokhoz hasonlítgatod
Ha úgy érzed, hogy a partnered alulmarad másokkal szemben, már nem vagy belé szerelmes. “Jobbra” vágysz, vagy éppen titokban az exedhez hasonlítod. Az a korrekt vele szemben, ha mielőbb pontot teszel a kapcsolat végére, hiszen a párod (is) megérdemli, hogy olyan emberrel legyen, aki felnéz rá.
8. Legszívesebben szakítanál vele
Előfordulhat, hogy csupán azért nem vetsz véget a kapcsolatnak, mert félsz az egyedülléttől, de a lelked mélyén érzed, hogy nincs közös jövőtök. Ha kizárólag “kötelességből”, kényelemből vagy megszokás miatt vagy vele, biztos, hogy nem a szíved diktál.
Ha viszont azt érzed, hogy a tűz, ha halványan is, de pislákol benned, és látsz esélyt arra, hogy felélesszétek a kapcsolatot, akkor ne add fel! Legyél nyitott és proaktív: szervezzetek izgalmas, kalandos programokat, utazzatok el valahova, ahol még sosem jártatok, és a hálószobában is bátran kísérletezgessetek.
Találjatok újra egymásra, szítsátok fel a tüzet. Viszont ha többszöri próbálkozás után sem sikerül, és tartósan úgy érzed, kiszerettél a partneredből, akkor sajnos nincs más megoldás, érzékeny búcsút kell vennetek egymástól.
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.
A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.