Menü

Az eltávolodás okai

  • Dátum: 2024.09.08., 16:13
  • Udvari Fanni
  • képek:pexels.com

A szeretethiány nagyon sokféle lehet. Ráadásul nagyon alattomos dolog, hiszen sokszor észre se vesszük a lassan gyérülő bókokat, kedves pillantásokat, érintéseket. Mire észbe kapunk, sokszor már szinte alig vannak jelen ezek a hétköznapjainkban. Pedig ha kiürül a szeretet tartályunk, nekünk se lesz miből adni. Sajnos ez a folyamat egy negatív spirálban folytatódhat és ha időben nem vesszük ezt észre és nem fordítjuk meg a folyamatot, akkor csak nőni fog a távolság.

Amikor egy pár egyik tagja rendszeresen visszahúzódik, kerüli a másik társaságát, annak mindig oka van. Ez általában lelkiismeretfurdalásra vezethető vissza. Az illető kerüli a másikkal való közvetlen érintkezést, minél kisebb teret adva, hogy kiderüljön a titka.

Milyen titkokról lehet szó, amitől lelkiismeretfurdalást érezhet az egyik fél?

Megbántotta a párját. Nem kért bocsánatot, nem dolgozták fel. Megbántani a másikat tudjuk tettekkel, szavakkal, vagy mulasztással (erről a későbbiekben még lesz szó).

Valamit titkol. A titok egy kapcsolatban óriási teher a titkolózó fél számára. Állandóan benne van a frusztráció amiatt, hogy vajon mikor derül ki. Lehet ez

egy új munka elfogadása, amiről tudja, hogy a párja nem támogatná,

egy olyan családi információ, amit valamiért nem akarunk a párunkkal megosztani, vagy nem merünk

lehet akár betegség is, amit megint csak nem merünk megbeszélni a párunkkal

természetesen lehet akár egy harmadik fél felbukkanása is már az életünkben, de ez egy egész más kategória.

Mindegyik esetben az őszinteség lehet csak a megoldás.

Az első esetben az, ha beismeri, hogy megbántotta a társát, megérti, átérzi, hogy az mit érezhet és őszintén bocsánatot kér. A többi esetben pedig fel kell vállalni az egyedül cipelt teher megosztásának kockázatát. Ha nem nagy még a távolság közöttük, akkor a jó esetben ilyenkor támogatólag fordul a társa felé a másik fél, ami óriási megkönnyebbülést tud okozni. Ez pedig csökkenti a távolságot.

Az elfejlődés során a pár egyik tagja egy új irányban kezd el fejlődni. Lehet ez akár sport, akár spirituális fejlődés, de egy új hobbi, vagy szakma. Akár a munkahelyen történő karrier gyors felívelése. Ez nagyon sok új elfoglaltsággal, máshová irányított figyelemmel jár, amit a párjától von el. Amikor a pár valamelyik tagja elkezd gyors ütemben fejlődni egy új irányba, akkor akarja, nem akarja, ez a társára is hatással lesz, neki is változásokat kell az életében hoznia. Három lehetőség van ennek a helyzetnek a megoldására.

Ha van kedve és lehetősége, akkor tarthat a párjával ezen az úton.

Ha ehhez nem érez affinitást, akkor találhat magának egy saját új hobbit.

Ha egyikhez sincs kedve, akkor viszont a háttérben maradva, a párját támogatva és érdeklődésével kísérve követheti figyelemmel.

A második két megoldás esetén nagyon fontos, hogy érdeklődéssel és támogatással forduljanak egymás felé, vagy a passzív fél az aktív felé. Az elfejlődött félnek pedig teljesen átlátszó életet kell élnie, megelőzve a féltékenység kialakulását.

Az, hogy egy ilyen változást a pár mennyire sikeresen, a kapcsolatuk bővítéseként tudják megélni, nagyban múlik azon, hogy milyen és mennyi közös elfoglaltságuk, hobbijuk, minőségi idejük. Amennyiben nem sok és a fenti megoldásokra nem figyelnek, akkor sajnos a fokozatos elfejlődés eltávolodással fog együtt járni és ez előbb-utóbb szakításhoz fog vezet.

Fokozatosság a siker kulcsa

Kisütött a nap, jobb az idő és a legtöbb embernek megjön a kedve ahhoz, hogy sportoljon, esetleg visszatérjen az edzéshez, amit magára hagyott a téli időszak során. Sokaknak a motiváció erre az, hogy a nyári szezonra jól nézzenek ki, azonban még ilyen esetekben is fontos a mértékletesség.

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.