Menü

Mindent a kozmetikai akupunktúráról

A kozmetikai akupunktúra segít fokozni az izmok tónusát, a bőr feszességét, rugalmasságát, simaságát. A kezelések során a ráncok kisimulnak és az öregedési foltok csökkennek. A hatás fokozatosan alakul ki és hosszabb ideig fenntartható. A kozmetikai akupunktúrás kezelés sikere érdekében legalább 10 alkalom ajánlott és további kezelésekkel az elért eredmények hosszabb ideig is fenntarthatóak.

Az akupunktúra a hagyományos kínai orvoslás kulcseleme, amely egyensúlyba hozza a létfontosságú energiaáramlást az egész testben. Ennek a kezelésnek a célja a test öngyógyító képességének serkentése és az általános egészségi állapot javítása. A kezelés során az akupunktúrás pontokon elhelyezett tűk segítenek az energiaáramlás szabályozásában. Sőt, ezek a tűk mikrotraumát váltanak ki a szubkután szövetekben, amelyek a testet meggyógyítják azáltal, hogy fokozzák a véráramlást az érintett területeken.

Ennek eredményeként több tápanyagot szállítanak, több kollagén és elasztin is termelődik a bőr regenerációja során. Ráadásul az akupunktúra a bőr öregedési folyamatát befolyásoló egyéb tényezőket is képes pozitívan befolyásolni, például a hormonháztartási zavarokat, az immunproblémákat és az oxidatív stresszt. A kezelés célja a hosszú távú pozitív változások létrehozása a bőr és a test egészségében, tehát nem egy rövid távú gyors megoldás. Jobb kollagéntermeléshez, jobb vér- és nyirokkeringéshez vezet a kezelt régióban, így a bőr újjáéled és beindul az öngyógyítási folyamat. A kezelések után bőre egészségesebb és frissebb lesz, az állkapocs feszültsége csökken, a ráncok halványulnak és Ön sokkal kipihentebbnek és nyugodtabbnak érzi magát.

Hogyan történik egy kezelés?

Elsőként egy általános állapotfelmérést és bőrvizsgálatot végeznek. Ezt követi egy finom bőrmasszázs, majd a speciális hajszálvékony akupunktúrás tűk elhelyezése az akupunktúrás pontoknak megfelelően. Kiegészítésként fül akupunktúra és hidratáló maszk is igénybe vehető a jobb eredmény eléréséhez. A kezelés a bőr kollagén termelésének stimulálására fókuszál, ezáltal tölti fel a ráncokat, növeli a bőr rugalmasságát és az arcnak egészséges, ragyogó színt kölcsönöz.

Egy kezelés időtartama körülbelül 30-45 perc. Ez az idő természetesen függ az esetleges bőrproblémáktól, a test egyes kezelési területeitől és a beteg igényétől is.

Milyen gyakran kell megismételni a kezelést? Mennyi időre van szükség a kívánt hatás eléréséhez?

A Botox-szal vagy a dermális töltőanyagokkal ellentétben a kozmetikai akupunktúra nem a gyors, mesterséges bőrkezelést jelenti. Az akupunktúra belülről segíti a szervezetünket abban, hogy bőrünk egészségesebb legyen. A kívánt hatás elérése ezért időbe telik, ugyanakkor ezek a kezelések valóban hosszú távú változást eredményezhetnek.

Általánosságban elmondható, hogy körülbelül 10-12 kezelési alkalom szükséges, de a harmadik kezelés után már látható lesz az eredmény. Eleinte hetente egy-két kezelés ajánlott, majd a továbbiakban, az elért állapot fenntartásának érdekében érdemes a kezelést kéthetente megismételni.

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.