Menü

Milyen a nárcisztikus ember és hogyan kell kezelni?

Nők is és férfiak is lehetnek nárcisztikusak egyaránt, nem kifejezetten egyik vagy másik nem jellemzője és sajnos mindegy, hogy nőről vagy férfiról beszélünk, ugyanolyan mérgezők és veszélyesek, legyen szó párkapcsolatról, házastársról, barátról. Milyen a nárcisztikus ember és hogyan kell kezelni?

A köztudatban valamiért a férfiakkal kapcsolják össze a nárcisztikus kifejezést, pedig annak jellemzői a nők egy részénél is megfigyelhető.

Melyek a nárcisztikus személy fő ismérvei?

Például a hatalmas ego. Az önimádat. Megszállottan foglalkoztatja őket a megjelenésük és a számunkra oly fontos dolgok. Nők esetében a külső szinte kardinális kérdés, ez pedig mindenre vonatkozik: a testükre, a frizurájukra, sminkre, ruházatra, cipőre. Rendszeresen járnak szépségszalonba és butikokba, mindig új és új kozmetikai kezeléseket próbálnak ki, folyamatosan magukkal vannak elfoglalva.

Nem viselik el, ha valakiben konkurenciát látnak. Rengeteget posztolnak a közösségi oldalon!

Mániákusan fényképezik magukat különféle pózokban és váratlan helyeken, teszik fel a videokat magukról, idézeteket, fotókat, s valóságos regényt írnak magukról egy-egy poszt alatt.

Nem fogadnak el a sajátjuktól eltérő véleményt. Számukra nem létezik a „nem” és más nézetét, elgondolását meg se hallják, ha az nem egyezik az övékkel.

A nárcisztikus emberek egy pillanatig sem tudják elképzelni, hogy tévedhetnek, ez az opció egyszerűen ki van zárva. Uralkodik a partnerén, barátain.

Mindig ők diktálnak, ők döntenek mindenről, a családnak és a barátoknak hozzájuk kell alkalmazkodni. Nagyon fontos jellemzője egy nárcisztikus nőnek vagy férfinek, hogy soha, semmiért nem kérnek bocsánatot.

Ahogy feljebb írtam is, a nárcisztikus emberek őszintén meg vannak győződve tévedhetetlenségükről, ezért soha nem ismerik el a hibáikat, s mivel mindig és mindenért csakis a másik lehet a hibás, így ők bocsánatot sem fognak soha kérni senkitől.

Nem empatikusak! Önzőek!

Az empátia és a nárcisztikus szó kölcsönösen kizárják egymást. Mivel ők kizárólag saját magukra összpontosítanak, így nem foglalkoztatja őket mások megsegítése, számukra ez nem fontos, azonban, ha nekik van szükségük segítségre, elvárják, hogy mindenki azonnal őket támogassa.

Nem beszélgetnek, hanem manipulálnak A beszélgetés nekik csak egy módszer, amellyel más embereket manipulálnak, hogy azok azt tegyék, amit akarnak tőlük.

A mérgező nárcisztikus állandó feszültséget, konfliktust és drámát generál mások életében, ami általában fájdalmat és sértődést okoz. A nárcisztikus ember hálójából nagyon nehéz menekülni, ha ilyen emberrel találkozunk, azonnal ismerjük fel és ne féljünk tőlük! A nárcisztikus ember kezelése csak úgy lehet eredményes, ha beleássuk magunkat abba, hogy ők milyen emberek, ezenkívül figyelünk arra, hogy felépítsük a saját önbecsülésünket, álljunk ki magunkért, nagyon világosan húzzuk meg a határokat és minden körülmények között őrizzük meg a nyugalmunkat.

Íme néhány tipp erre: https://www.hajraegeszseg.hu/cikk/2024-05-30/ne-ijedjunk-meg-a-narcisztikus-embertol-tanuljuk-meg-kezelni

Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.

Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.

A lovasterápia jótékony hatásai

A lovasterápia, hippoterápia és a kapcsolódó állatsegített terápia egyre nagyobb figyelmet kap világszerte, ugyanakkor hazánkban még kevéssé ismert és hozzáférhető módszer. Pedig ezek az eljárások nemcsak érzelmi és pedagógiai előnyökkel járnak, hanem mozgásterápiás hatásuk is jelentős.

Anyaság és nőiesség: miért nem kell választanunk?

Az anyaság az egyik legszebb, legfelelősségteljesebb, és talán leginkább átalakító szerep, amit egy nő az életében betölthet. De miközben az anyai szerepben nap mint nap helytállunk – etetünk, vigasztalunk, szervezünk, altatunk és folyamatosan aggódunk, figyelünk – könnyen elveszhetünk benne. Sok nő felteszi magának a kérdést: „Ki vagyok én most, hogy anya lettem? És hol van az a nő, aki korábban voltam?”

Mikortól számít valaki alkoholistának?

Az alkoholfogyasztás társadalmilag elfogadott része sok kultúrának – egy pohár bor vacsora mellé, sör a barátokkal, pezsgő ünnepléskor. De mikortól válik ez a szokás problémává? Mikortól számít valaki alkoholistának?