Menü

A bor jótékony hatásai

Évtizedek óta kutatják a bor élettani hatásait, ám mindig találunk újat, érdekeset, megszívlelendőt. A borról már rég bizonyosodott, hogy valóban jótékony hatással van a szervezetünkre, erről újabb és újabb kutatások számolnak be, melyek javasolják a mértékletes borfogyasztást. Nézzük!

Lássuk tehát, mik a bor jótékony hatásai:

Növeli az élettartamot. A rezveratrol és egyéb polifenolok, illetve a szőlőhéj és a szőlőlé is antioxidánsokat tartalmaz, ezek pedig segítik testünket a szabadgyökök elleni harcban.

Egészségesen tartja a szívet.

Naponta egy-két pohár bor elfogyasztása képes csökkenteni a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát, mely a fent említett antioxidánsoknak köszönhetők.

Csökkenti a rossz koleszterint, továbbá megelőzi az Alzheimer-kórt.

A borfogyasztásról úgy tartják, elűzi a depressziót. Heti egy üveg bor antidepresszánsértékű lehet egy kutatás szerint.

Jót tesz a bőrnek.

A már említett nagy mennyiségű antioxidáns megelőzi a pattanások kialakulását, fiatalítja a bőrt, növeli annak rugalmasságát.

A véráramlásra is pozitívan hat, ugyanis a bor képes stimulálni a véráramlást.

Hogy az elhízás ellen is jó, azt kevesen tudják, pedig a bor kiváló az elhízás ellen. Természetesen senki sem ettől fog lefogyni, ám a mértékletes borfogyasztásnak ez is egy jótékony hatása, az antioxidánsok ugyanis hozzájárulhatnak a hasi zsírok elégetéséhez, csökkentve az elhízással járó gyomorégést is.

Jó az immunrendszerre is?

Nos mivel fokozza a szervezet ellenálló képességét, ezért kijelenthetjük, hogy igen, mértékletes fogyasztása erősítheti az immunrendszert a kutatók szerint. A borivás nagyjából 200 vírus ellen nyújt segítséget a szervezetnek a védekezésben.

A bor a csontokra is kihat, ugyanis csökkentheti a csontritkulás kockázatát, ettől egy-két pohár bor megvéd, ahogy a fogszuvasodástól is, ugyanis hozzájárul a napi szájhigiéniához.

A látásra is jó lenne?

Igen! Az antioxidánsok jót tesznek a szemnek, pontosabban a szem izmainak.

Ha még csak ismerkedünk a borok világával, érdemes borászatokba járni, ahol lehetőség van kóstolásra, különböző szőlőfajták és stílusok megismerésére.

A bort régen is gyógyító italként tartották számon, és ma is ismerjük jótékony hatásait, természetesen a figyelmet mindig fel kell hívni a mértékletességre, s nem az alkoholtól várni bármiféle megoldást a problémáinkra. A borfogyasztás a benne lévő alkohol miatt felelősséggel jár. Nem mindegy, hogy mennyit iszunk, és az sem, hogy milyen minőségű bort.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Dolgok, amik a fehérjeszegény diéta hatásai

30 éves korunkig a szervezet gyorsan regenerálja önmagát, 30 év után azonban sokkal könnyebben törnek a csontok, mint gyógyulnak. Hogy erősítheted meg tested vázát? Természetesen kalciummal, amelynek a fehérje a legjobb forrása.