Menü

Amikre nincs szükségünk – avagy a nagy szelektálás

Időnként van az a nyugodtabb fél óra, amikor a vakációt töltő három gyerekem nem öli egymást itthon, s van kis időm arra, hogy belenézzek néhány szekrénybe, fiókba, kamrába, kerti tárolóba.

Néha sokkol, hogy a konyhaszekrényben száz bögre van, a beépített szekrényben pedig háromszor ennyi szatyor, továbbá két nagy szatyor, ami tele van kisebb zacskókkal…minek is?

Ha veszek új ruhát, valósággal neki kell feszülnöm a sornak, hogy betehessem az újabbat, de ki nem dobnék egyet sem, mert hátha „újra divatba jön”.

Mindig van néhány „belefogyok” darab, de ezek is ott fognak megporosodni az örökkévalóságnak, pedig egy szelektálás után más, hogy örülne neki!

A ruhákat igazából minden évszakváltáskor át kellene nézni, a feleslegeset kivenni, a gyerekek kinőtt holmijait pedig átvizsgálni, ugyanis csak a helyet foglalják.

A dekorációs kütyük csak porfogók, a konyhapulton sem kell olyan eszközt tárolni, amit havonta egyszer használunk, a törött bögrék helyett pedig van ezer másik, akkor is, ha magam is jók tudom, hogy a kedvenc bögrémből legjobb a kávé reggel, még ha meg is repedt az oldala.

Dobjuk ki a megrepedt tányérokat, letört fülű bögréket! Nincs rájuk szükség!

Nagyon jó érzés egyébként átlátni a szekrényeket, praktikussá tenni a konyhát, helyet nyerni, könnyebben takarítani. Természetesen mindez nem egy nap alatt készül el, nekem az „üres” fél óráimban van rá lehetőségem, hogy elkezdjek egy-egy kisebb szekrényt átnézni.

Hogyan kezdjünk hozzá?

Tegyük szabaddá a felületeket!

Vegyük le a felesleges képeket és dekorációkat a falról!

Apránként végezzük a szelektálást, hogy közben át tudjuk gondolni a teendőket.

Kevesebb dolgokat pakoljunk vissza a szekrényekbe, csak azokat tartsuk meg, amelyek tényleg szükségesek. A kevesebb néha több.

Adjunk túl a felesleges holmikon! Adjuk, vagy ajándékozzuk el őket!

Azt szoktam mondani, hogy a külső rend egyfajta belső rendezettséget, nyugalmat is ad nekem, úgyhogy épp itt az ideje, hogy alakítsunk az otthoni káoszon, és megszabaduljunk a felesleges holmiktól, kacatoktól, szükségtelen tárgyaktól, s ha már itt tartunk…azoktól az emberektől is, akik e tárgyakhoz hasonlóan szükségtelenek az életünkben, lehúznak érzelmileg. Így lehet nyitni új dolgok felé. Sok sikert!

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!

Hagyományos húsvét a modern világban

Mindenkinek kellemes húsvétolást kívánunk, családdal és barátokkal eltöltött programokat, élményeke, finom falatokat és jó időt a szabadtéri élményekhez! A húsvéti ünnep a megújulás és a hagyomány ünnepe.