Menü

Mi az az orvosi asztrológia

Az orvosi asztrológia, más néven asztromedicina egy nagyon régre visszanyúló tudomány, melyet a mai napig bizonyos gyógymódokban alkalmaznak.

Már Hippokratész, mint híres asztrológus és mondhatni az első orvos is azt vallotta, hogy az az orvos, aki nem ismeri az asztrológiát, sokat veszít szakemberként. Az orvostudomány és az asztrológia kapcsolata már az ókori Babilonba is visszaeredeztethető. Mezopotámiában tudósok vizsgálták a betegségek, járványok kialakulásának összefüggéseit a bolygók állásával.

Azt gondolták, hogy az emberi szervezet egyfajta naprendszer, vagyis ha szívünket egy napnak tekintjük, akkor hozzá képest a belső elválasztású mirigyek (például mellékvese, pajzsmirigy, petefészek) spirálisan helyezkednek el, pont, mint a bolygók egy nap körül. Megfigyelték, hogy az emberi testben a vér áramlása megváltozik nagyfogyatkozáskor, napkitöréskor, de összefügg a napnyugtával és napfelkeltével is, erre egyre több kísérleti bizonyíték is rendelkezésünkre áll.

A modern orvosi asztrológia azon az alapelven működik, hogy ne a betegséget, hanem a beteget kezelje az orvos. Nagyon fontos megjegyezni, hogy egy asztromedikus sem állítja, hogy az asztrológia helyettesíthet bármilyen orvosi kezelést, csupán egy segítő kezet nyújthat egy diagnózis felállításában, fő feladata a megelőzés.

Ahhoz, hogy asztromedicina vonalán induljunk el betegségünk felkutatásában, nem csak az a fontos, hogy nekünk, mint betegnek mi a horoszkópunk, ez ennél egy sokkal komplexebb dolog. A mi horoszkópunknak passzolnia kell orvosunkéval, vagyis az a fontos, hogy mindkettőnk horoszkópja ugyanahhoz az elemhez kapcsolódik, vagyis a négy elem közül a levegőhöz, tűzhöz, vízhez, vagy a földhöz.

Így alakul ki a páciens-orvos asztrológiai kompatibilitás. Ez mellett természetesen a legfontosabb, hogy mi milyen jegyhez tartozunk, minden jegynek megvan a rá jellemző kritikus pont, amiben betegség teljesedhet ki. Ha egy felnőtt elkezd foglalkozni az asztrológiával, akkor a csillagjóslás révén segíthet megelőzni a jegyére jellemző betegségek kialakulását.

Biztosan hallottunk már arról, hogy a régebbi időkben nagy asztrológusok megjósolták, hogy mikor lesznek áradások, mikor lesz világvége, de az egyik legfontosabb ebben az, hogy próbáltak a csillagok állásából járványok megjelenésére is következtetni.

Minden azon az egyszerű elven alapul, hogy minden bolygónak, vagyis a Földnek, a Napnak és az összes többinek is van egy mágneses mezője, melyek különböző intenzitásúak, egymásra hatással vannak, így mi, emberek is részesülünk belőle, vagyis befolyásolják az emberi test elektromágneses terét. Ha abba belegondolunk, hogy minden bolygó hatással van a másikra, és ezt kivetítjük szervezetünkre, akkor azt az összefüggést láthatjuk, hogy ha valami fáj, például a fejünk, akkor annak oka nem a fejünk, hanem az már csak egy jele valamilyen másik problémának.

Érdemes végigböngészni az internet asztrológiai oldalait, hogy mik a jegyünkre jellemző tünetek, mik azok, amikkel segíthetünk szervezetünknek a hatékonyabb működésben és megfigyelhetjük, hogy a bolygók állása milyen hatással lehet egészségünkre.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!

Hagyományos húsvét a modern világban

Mindenkinek kellemes húsvétolást kívánunk, családdal és barátokkal eltöltött programokat, élményeke, finom falatokat és jó időt a szabadtéri élményekhez! A húsvéti ünnep a megújulás és a hagyomány ünnepe.