Kánikula kisbabával
- Dátum: 2022.07.19., 15:12
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- 50 faktor., anyatej, baba víz, érzékeny, folyadék, hőguta, hőség, kánikula, kínál, kisbaba, klíma, közérzet, meleg, napégés, napszúrás, naptej, napvédő krém, nyaralás, szoptatás, tápszer, tea, tisztítás, túlöltöztet, utazás, UV sugárzás, védőnő, világos ruházat, víz
Sokan szeretjük a nyarat, a strandolást, a nyaralást, az utazást, azonban kisbabánkat a nyári nagy melegben különösen óvni kell, hiszen a hőség rájuk nézve veszélyes lehet. néhány tanács betartásával elkerülhetjük a kánikula okozta kellemetlenségeket, problémákat.
A kiszáradás, a napszúrás, a túlhevülés, a hőguta, ezek mind nagyon veszélyes betegségek, ugyanis a babák szervezete érzékenyebben reagál a kánikulára, nyűgösebbek, nehezebben alszanak, kevesebbet esznek, többet kell itatni őket…stb.
Semmiképp sem kell túlöltöztetni őket nyáron, hőség idején az én fiam egy pelusban van és esetleg egy trikóban, vagy bodyban, így érzi jól magát és gyakran így is alszik éjjel is. A babák közérzete is változó a nyári melegben, hogy ezen kicsit segítsünk, mindig gondoskodjunk a megfelelő folyadékpótlásról, hiszen ők is szomjasak.
A csak anyatejes babákat a nagy hőségben sem kell külön itatni. Az anyatej bőven elég lesz nekik, ám a baba többször kérheti a szoptatást a nap folyamán. Tápszeres babákat kínáljuk meg gyakran vízzel, teával.
Ha tényleg extrém a hőség, akkor az anyatejes babákat is kínálhatjuk babavízzel.
A bőséges folyadékbevitel nagy melegben kiemelten fontos, ezért hívják fel rá a védőnők a figyelmet, hogy gyakran kínáljuk őket folyadékkal, vízzel, teákkal, magas víztartalmú gyümölcsökkel, levesekkel.
A cukrozott italok ebben az életkorban sem alkalmasak a szükséges folyadékbevitel pótlására, ezek felesleges, üres kalóriák, melyek árthatnak a kibújó fogacskáknak is.
Nyáron, ha lehet, fürdessük, zuhanyoztassuk le őket naponta többször, vagy utazáskor töröljük őket vizes ruhával, szivaccsal, hiszen nekik is nagyon melegük van.
Válasszunk könnyű anyagú, világos színű ruházatot, ne feledkezzünk meg a napellenzős sapkáról sem, a babakocsira pedig használjunk árnyékoló napellenzőt, napernyőt, ezek védenek a káros sugarak ellen, a sétát, kintlétet pedig semmi esetre se délelőtt 11 óra és délután 15 óra közötti időszakra tegyük, sokkal inkább a korai és késő délutáni, esti órákra időzítsük.
Otthon és a kocsiban a klíma egyszerű és gyors megoldásnak tűnhet, ám ezt óvatosan kapcsoljuk kisbaba, kisgyerek közelében, ugyanis egy rosszul beállított hőmérséklet könnyen a megbetegedésüket okozhatja.
Mindössze 6-8 foknyi különbség lehet a kinti levegőhöz képest, illetve figyeljünk arra, hogy sohasem közvetlenül a huzatban, vagy légáramlat alatt tartózkodjon a kicsi.
A klíma megfelelő tisztítás nélkül megbetegíthet, tartsuk karban, hívjunk hozzá szakembert, aki minden évben a szezon előtt kitisztítja a berendezést.
Újszülött babával egyáltalán nem ajánlott napozni, vagy napra menni. Ha strandolunk, mindenképpen kenjük be a picik érzékeny bőrét magas faktorú fényvédő krémmel, lehetőleg az 50 faktorú készítményeket vásároljuk, vigyázva arra, hogy a gyermek bőrét fokozatosan szoktassuk hozzá a naphoz.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.