Menü

Ezért nagyon fontos elengedni a benned lévő haragot, dühöt és gyűlöletet

A harag, düh, gyűlölet igen erőteljes érzelmi megtapasztalások, amelyek minőségükből adódóan a tűz elemhez tartoznak. Az EGO parazsa ez, amelyre egy más személy vagy életesemény, ha olajat önt, akkor féktelen lángokká lobban.

Sokszor megfékezhetetlen és olyan belső primitív reakciókat indít be, amely közelebb áll az állati ösztönhöz, mint egy tudatos emberi megnyilvánuláshoz. Mindennek a titka az önkontroll. Ha valaki megbánt, akkor bocsássunk meg neki, ne tápláljuk magunkban a dühöt.

Hogyan maradjunk pozitívak, és egészségesek?

Ha egészségesek, és boldogok szeretnénk lenni, érdemes betartani néhány fontos dolgot:

● Táplálkozzunk egészségesen és kiegyensúlyozottan, mozogjunk eleget, legyünk optimisták, tele reménnyel.

● Fontos, hogy éljünk önmagunknak, legyünk rugalmasak és tudni kell engedni a változásnak.

● Őrizzük meg az egyensúlyt a kiadott energia, és a pihenés, feltöltődés között.

● Ne figyeljünk oda a negatív dolgokra, próbáljunk megszabadulni az ártó, rosszindulatú gondolatoktól, mert ettől függhet egészségi állapotunk a jövőben.

Hogyan csillapítható a harag?

A benned lévő tűz a legkönnyebben a vízzel oltható. Egy keleti hagyomány szerint a tűz elemet a mutató, míg a víz elemet a hüvelykujj képviseli. Ha haragos vagy akkor a hüvelykujjaddal fedd el a mutató ujjad körömházát és a módszer rendeltetése szerint ez jó haragcsillapító. Ha nem is vallod a keleti nézeteket pszichológiai szempontból amúgy is hasznos lehet, mert legalább egyféle kondicionált reflexként kialakítva ezt a kapcsot tudatosítod a negatív érzelmi megtapasztalásodat.

Igen a harag tudatosítása az első lépés.

Figyeld meg magad, szelíden és ítéletmentesen. Adj választ magadnak a következő kérdésekre:

Mi az, vagy ki az, ami dühbe gurít? Mit gondolsz, miért tudja kiváltani belőled ezt az érzést.

Szoktál magadra dühös lenni? Haragtartó vagy? Ha igen, mit gondolsz ki az, akire hat a harag, aki ellen érzed vagy saját magadra?

Mi az, amit tehetnél, és csak tőled függ, ami segítene elengedni a haragod?

Milyen lehetőségeid és eszközeid vannak arra, hogy kimond a haragod?

Ilyen és ehhez hasonló kérdések megválaszolása már sokszor önmagában segít. Tanuld meg úgy megfogalmazni mindazt, ami lelkedet nyomja, hogy a másik tudtára add mit érzel de ne vádaskodj és ítélkezz!

A megfelelő kommunikáció ez esetek nagyrészben segít a konfliktusok enyhítésében.

Bocsáss meg. Elsősorban önmagadnak aztán a másiknak mindazért, ha bántott téged gondolattal, szóval vagy cselekedettel. A megbocsájtásról bővebben a következő bejegyzéseinkben lesz szó.

A haragban lévő energiát hasznosítsd. Sportolj! Ez sokat segít.

Vegyél papírt és ceruzát és írd ki magadból a haragod aztán tépd össze és dobd el. Neked már erre nincs szükséged.

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.

A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.