Menü

Miért olyan fontos a B vitamin és milyen tünetek jelzik a hiányát

Minden vitamin nagyon fontos a szervezetünknek, de a B vitamin bevitel különösen ajánlott az immunrendszer támogatása érdekében. A legjobb megoldás élelmiszerek formájában bevinni, ami a következő ételeket jelenti legfőképp: sajt, lazac, paradicsom, vörös húsok, spenót, rák, földimogyoró, máj, tej, tojás, leveles zöldségek, kesudió, tarkabab.

A B-vitaminok vízben oldódó vitaminok, amely azt is jelenti, hogy a felesleg vizelettel távozik a szervezetből. Kiegyensúlyozott, változatos táplálkozással könnyen bevihetők, így súlyos hiányállapot ritkán alakul ki, ha mégis, akkor számos kellemetlen tünetet okozhat.

A B vitamin fontos szerepet tölt be az aminosavak és a zsírok előállításában és felhasználásában, ha ebben hiányt szenvedünk, akkor a hajunk száraz és sprőd lesz, törik és hullik, hasonlóan a bőrünk is szárazzá válik. A megfelelő B vitaminbevitel nemcsak a haj és a bőr szépségéért, hanem a szép körmökért is felel.

Míg a B7 vitamin a fent említett dolgokért, addig a B9-vitaminnak a sejtosztódásban vagy nagyon fontos szerepe.

A B12-vitamin a folsavval együtt nagyon sokféle folyamatban vesz részt. Terhesség alatt különösen oda kell figyelni a folsav bevitelre a magzat egészséges fejlődése érdekében.

A vegetáriánusoknak különösen oda kell figyelniük a B vitamin szintjükre. Ennek a vitaminnak a hiányában végtagjaink zsibbadását tapasztalhatjuk.

Ha kapszula formájában keressük a B vitamint, akkor figyeljünk arra, hogy B-vitamin-komplexet vásároljunk.

A B-vitaminok közül a B1, B2, B3, B5, B6, B12 azok, amelyek fontos szerepet játszanak az immunrendszer energiatermelő anyagcsere-folyamataiban, a B2, B3, B12 hozzájárulnak az idegrendszer épségéhez és a bőrünk egészségéhez, míg a B2, B3, B5, B6, B12 vitaminok segítenek elűzni a fáradtságot. Is.

A B vitamin hiányának tünetei leginkább idegrendszeri, bőrgyógyászati, emésztőrendszeri és pszichiátriai tünetek képében jelentkeznek, a hiányt pedig az egyoldalú táplálkozás, vagy nagyon gyakran felszívódási probléma okozza. A felszívódás zavarai lehetnek többek között gyomorhurut miatt, autoimmun betegségek esetén, bizonyos gyógyszerek együttes szedése miatt, vagy krónikus bélgyulladás, esetleg egy bélszakasz műtéti úton való eltávolítása okán.

Hiányának tünetei: étvágytalanság, gyengeség, hányinger, súlyosabb hiány esetén izomgyengeség, reflexzavarok, száraz bőr, repedezett ajkak, száraz haj, bőrproblémák, mentális problémák, hasmenés, idegrendszeri problémák, gyengült immunrendszer és sajnos, ha a kedves olvasó azt hiszi itt a felsorolás vége, akkor téved, mert a lista még bizony folytatható és nem rövid.

Tessék odafigyelni az elegendő mennyiségű B vitamin bevitelre!

Martinka Dia

Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.

Tökfélék jótékony hatása

A tökféléket rendkívül változatos formában, színben és ízben találjuk meg a piacokon, vagy a boltok polcain, nagyon egészséges zöldség szervezetünk számára.

Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.

Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?

Mit kell tudni a sérvről?

A sérv (hernia) akkor alakul ki, amikor valamely belső szerv kórosan előtüremkedik abból az üregből, ahol normál esetben elhelyezkedik (például hasüreg vagy mellüreg). Ez akkor fordulhat elő, ha a hasfal vagy más hasonló szerkezet veleszületett vagy szerzett gyengesége miatt (például műtéti heg), egy nyílás meggyengül és kitágul. Ezen keresztül a belső tartalom a hasfalon vagy más hasonló struktúrán keresztül kijut, a sérvkapun át, és a sérvtömlőként viselkedő hártya előtt tolódik ki, így a hasüregen kívülre kerül.