Menü

Aszcendens-deszcendens, melyik mit jelent számunkra?

Az aszcendens az az állatövi jegy, amely a születésünk pillanatában kel fel a keleti horizonton. Születésünk pontos ideje (óra, perc) és helye határozza meg, hogy melyik jegy az aszcendensünk. Az aszcendens a horoszkópunk egyik legszemélyesebb, legsarkalatosabb pontja, hiszen a személyiségről ad részletes és mély információkat. Az aszcendens a személyiséget mutatja, arról ad jellemzést, akik vagyunk, a jó és rossz tulajdonságainkkal együtt.

Az aszcendens körül elhelyezkedő bolygók ismerete is lényeges információkat hordoz, a születés körüli eseményeket, gyerekkori élményeket, betegségeket mutatják, a személyiségre erősen hatnak.

Érdekesség, hogy 28 éves korunkban az aszcendens visszatér arra a pontra, ahol születésünkkor állt, ezzel befejezve első körét a horoszkóp órájában. A deszcendens kifejezés pedig talán még újkeletűbb, hiszen erről kevesebb szó esik. Az aszcendenssel éppen szemben helyezkedik el a deszcendens vonala. Ahogy az aszcendens az Én, úgy a deszcendens a Te vonal – lehetne így megfogalmazni.

A deszcendens nagyon fontos lehet abban a kérdésben, mi az, amit tudatosan mutatunk a külvilág felé. Itt jelennek meg a felvállalt szerepeink, a társadalmi funkcióink, pozícióink.

A deszcendens az, ami rávilágít, hogy milyennek lát minket a külvilág, azzal szemben, amit aszcendens szerint vélünk.

A deszcendens az a jegy, ami a születés pillanatában lemegy a horizonton, ezért mindig szemben áll az aszcendenssel. Amíg az aszcendens az „én” - érzést adja, addig a deszcendens a „te” -élményt jelenti. Az aszcendens által megjelenített „én” érzés kiegészítő ellenpólusáról van szó, nem véletlenül hívják a deszcendenst, a „másik felünknek”.

A deszcendens jelzi még az életet veszélyeztető helyzeteket, baleseteket, illetve az ellenségeket is. Míg az aszcendens esetében az imént említett módon 28 évesen van egyfajta váltás, úgy a deszcendens esetében 42-évesen történik fordulat, mégpedig úgy, hogy az aszcendens eléri a Deszcendenst, azaz a „Te” pontot. Ez egy válságpont is lehet.

Az aszcendens kiszámítását egyszerűen megtehetjük a világhálón a kalkulátorok segítségével, a deszcendens kiszámításához pedig onnan már könnyen eljuthatunk. Ha tudjuk mi az aszcendensünk, akkor könnyen megállapíthatjuk, hogy mi a deszcendens jegyünk. Az aszcendens jegyek sorrendjét kell ismerni, mely a következő: kos, bika, ikrek, rák, oroszlán, szűz, mérleg, skorpió, nyilas, bak, vízöntő, halak. Az aszcendens jegyünktől számoljunk el hatig ebben a sorrendben, s a hatodik jegy lesz a keresett a deszcendensünk.

A deszcendens jegy tulajdonságaival érdemes megismerni, megbarátkozni, hiszen nem véletlenül van jelen az életünkben, tanít nekünk.

Martinka Dia

Húsvéti Csodák és Tojáskereső Kalandok!

Itt a húsvét, amikor a természet újra éled, a fák rügyet bontanak, a nap egyre többet mosolyog ránk és bizony, a húsvéti nyuszi is megérkezik!

Mi is pontosan a ragadós száj- és körömfájás?

Az utóbbi időben a ragadós száj- és körömfájás lett az új COVID, annak ellenére, hogy csak az állatok egy részére veszélyes. Mindenhol erről hallani, korlátozások kerültek bevezetésre, például elmaradt a veszélyhelyzet miatt a Gerecse nevű népszerű teljesítménytúra is. Azonban milyen gazdasági károkat okoz az állattenyésztésben, hogyan terjed, milyen tünetei vannak és hogyan előzhető meg?

Fenntarthatósági témahét

A fenntarthatóság napjaink egyik legfontosabb témája, amely mind az egyének, mind a vállalatok, mind pedig a kormányok szintjén egyre nagyobb figyelmet kap. A következőkben úgy gondoltam, ez annyira kiemelt téma – nemcsak ezen a héten – hogy írok a fenntarthatóságról.

Árvacsalán, a kerti gyom ereje

Megannyi gyomot próbálunk kiirtani a kertben, udvarban, pedig többségük hasznos gyógynövény, ilyen az árvacsalán is.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.