Menü

Újabb sorozatajánló karantén idejére

Több mint egy éve már, hogy a koronavírus okozta korlátozások szerint élünk. Az emberek legnagyobb része home officeban dolgozik, vagy távoktatásban tanul és amíg a szórakozóhelyek, kávézók és éttermek is zárva tartanak, a barátokkal is veszélyes találkozni, a filmek és sorozatok nézése lett az új hobbink.

A streaming-szolgáltatók nagyot nyertek a járvány okozta helyzettel, már azelőtt is látszott a folyamatos térnyerésük, de a tavalyi évben, a mozik bezárásával egyértelmű volt a jelentőségük. Rengeteg filmet mutattak be ilyen formában, vagy a mozis premierdátumhoz közel töltötték fel az oldalaikra.

A filmek mellett természetesen a sorozatok azok, amik a legnépszerűbbek a Netflix vagy az HBO kínálatában.

Nézzünk most három sorozatot, amit érdemes elkezdeni!

Terápia

A HBO szolgáltatásán elérhető magyar sorozat nem az akciójeleneteiről híres. Egy pszichológus irodájába nyerhetünk betekintést, ahol a beszélgetések által bontakozik ki a történet. A sorozat, Mácsai Pállal a főszerepben, három évadot élt meg. Ha érdekel a pszichológia és magyar sorozatot néznél, akkor ne habozz és nyugodtan kezdj bele!

Ginny és Georgia

Az amerikai sorozat, mondhatni szöges ellentéte az előzőnek. Más szempontból mégis nagyon szórakoztató és érdekes történetet mutat be. Ginny, fiatal édesanyjával, Georgiával és féltestvérével új helyre költöznek. A tökéletes kisvárosban Ginny hamar új barátokra tesz szert és mindhárman igyekeznek beilleszkedni. Azonban Ginny számára hamar világos lesz, hogy az anyja nem az, akinek látszik és szinte egyáltalán nem ismeri őt. A sorozat az anya-lánya kapcsolatok bemutatása mellett olyan problémákkal is foglalkozik, mint a rasszizmus, az iskolai bántalmazás vagy az önsértés.

Apatigris

A harmadik sorozat némileg különbözik az első kettőtől, mivel nem streaming szolgáltató gyártja vagy közvetíti, hanem televízió. Tavaly tavasz óta van a képernyőn a Scherer Péter főszereplésével készülő sorozat, ami február végén tért vissza a második évaddal.

A három lány és édesapjuk történetét elmesélő sorozat egyszerre szívmelengető és vicces, de drámai fordulatokban sincs hiány. A fárasztó és stresszes hétköznapokon pont ilyen történetekre van szükségünk, hogy kikapcsoljunk és pozitívabban próbáljuk látni az életet.

Eszelős utcai harcosok

A 2024-es Országúti diszkó az 1989-es Patrick Swayze-féle akciófilm remake-je, motívumában eltér elődjétől, de mégis hű marad a régi időkhöz. A 80-as évek filmjeinek megvan a sajátos, korra jellemző atmoszférájuk. Ez alól az akkori alkotás sem volt kivétel, mely főként a kocsmai verekedései és Patrick Swayze karizmája miatt vált ikonikussá. Nos, a mostani 2024-es Doug Liman újrafeldolgozás nem egy mély érzelmeket megmozgató alkotás, de az összképet tekintve egy nagyon jó akció-vígjáték.

Agatha Christie - Az Alibi

Az angol címmel megjelent Ordeal By Innocence Agatha Christie azonos című regényének legújabb minisorozatos feldolgozása. Az alkotás magyarul Az Alibi címet kapta, és alapvető témája az ártatlanság pszichológiája, valamint az ehhez való emberi viszony. Mindezt pedig már egy sokszor látott gazdag brit családon keresztül mutatja be a sorozat, jó néhány helyen modernizálva a történetet.

Eposzi bolygó foglalás – Dűne: Második rész

A Dűne: Második része máris az idei mozifilmek egyik legnagyobb, és legkomplexebb alkotása lett. Denis Villeneuve kultfilmet és eposzi nagyságú alkotást készített óriási uralkodó házakkal, galaktikus császárral, és egy kisebb sztárparádéval is. Frank Herbert regényéből nem könnyű jó sztorit csinálni, viszont a Dűne 2 olyan összetett nagyjátékfilm lett valamivel több, mint 2,5 órában amit mindenképp látni kell.

Reggae idők mozija

A nagyon várt Bob Marley: One Love -t azaz Jamaica és a reggae egyik kiemelt alakjának amerikai életrajzi filmjét nagyon bepromózták. A zene remek, a színész jól adja a főhőst, még ha kicsit jóképűbb is a kelleténél. A forgatásban bevonták a családot is. Remekmű született, vagy csak egy újabb zenei film a rajongóknak sablon elemekből és rengeteg klisével? Utánajártunk.

Út egy párkapcsolat mélyére és tovább

Justine Triet egy roppant érzékeny rendezőnő, akit a párkapcsolatok dinamikája érdekel, azon belül is az emberi ego empátiával való küzdelme. Fiatal életműve megkoronázást nyert az Arany Pálma-díjas, 5 Oscarra jelölt Egy zuhanás anatómiájával, ahol egy gyilkosság kivizsgálásán keresztül ismerhetjük meg egy író házaspár egykori közös életét. Remek színészek, pazar zene, rideg színek és fojtogató bírósági krimi hangulat. Lássuk a részleteket.