Menü

Mit vigyünk szüléskor a kórházba?

Való igaz, ez a cikk nem feltétlen ad fontos információkat most minden olvasói rétegünknek, nade!... lehet, hogy később jól jön, érdemes elmenteni, megjegyezni, feljegyezni ezeket a dolgokat.

A kórházi csomagot a szülés várható időpontjától számítva már jó, ha 2 hónappal előtte összekészítjük, én legalábbis biztosra mentem, hiszen sosem lehet tudni, mikor lesz szükség rá. Igaz mi ráhúztunk még 8 napot a kiírt időpontra, tehát elég sokáig állt a bőrönd a falnak támasztva, de az sosem baj, ha előre gondolkodunk. Legyünk tudatosak, s így egészen biztosan nem kell kapkodjunk.

Az én kórházi listám háromszor működött jól, azt hiszem mindent vittem, ami kellett és semmit, ami nem, ezért bátorkodom tanácsot adni háromgyerekes anyukaként.

A legjobb, ha a pakk két táskából áll, egy nagyobb bőröndből és egy kisebb táskából, ami a szülőszobára kell.

Nagyon fontos, hogy a következő fontos iratok kéznél legyenek: várandóskiskönyv és minden leletünk, TAJ kártya, személyi igazolvány, lakcímkártya, házassági anyakönyvi kivonat, vagy apasági nyilatkozat. Ha ez mind pipa, akkor léphetünk a következő szintre.

Mit vigyünk magunkkal a szülőszobára:

Egy kis szénsavmentes víz, ha elhúzódik a vajúdás, szőlőcukor, hogy legyen energia, azonban minden esetben meg kell kérdezni a szülésznőt és az orvost, nekem például a harmadik fiamnál csak kis korty vizet szabadott innom, előző szüléseimkor pedig annyit sem. Egy kis nedves törülköző és papírzsebkendő is jól jön, ahogy egy hálóing, zokni, Wc papír, papucs és esetleg köntös is.

Telefon (feltöltve) is volt nálunk és vittem harapnivalót az apukának is, amennyiben apás szülésre készülünk, illetve az egyik legfontosabb számára a szülőszett (sapka, ruha, maszk, cipővédő), amit az apuka a kórházban is megvásárolhat, de előre is beszerezhető a patikákból.

A nagy bőröndbe 5-8 nap kórházi tartózkodásra elegendő holmi kell, hogy kerüljön, ezek a következőkből állnak: 3-4 db hálóing, mindenképpen elöl gombolós, mert így a szoptatás sokkal könnyebb. Fehérnemű, de javaslom az eldobható bugyit, a legjobb, ami betéttel egyben van (patikában kapható), szoptatósmelltartó, melltartóbetét, egészségügyi betét, valamint minél nagyobb nedvszívó képességgel. Én hordtam hasszorítót, ezt mindenki maga döntse el, én preferálom a használatát sima szülés esetén is, de császármetszés után a legtöbb orvos javasolja.

A kozmetikai táskába nedves törlőkendőt is érdemes betenni.

A tisztálkodószerek mellett szükség lesz evőeszközre, tányérra, bögrére, papucsra, köntösre, én vittem szoptatósteát és hozzá egy vízforralót is. Hasznos a körömvirágkrém, s jól jön a mellszívó, de ezt a kórházban érdemes megkérdezni, hogy bevihető-e.

Mivel a legtöbb kórházban nem hízókúrán van a kismama, érdemes vinni konzervet, én májkrémet, pár csomag puffasztott rizst, müzliszeletet, kekszeket, teafiltert és bizonyos helyzetek megkönnyítésére egy zacskó aszalt szilvát is tettem.

Az indulás napján a telefontöltő is bekerült a bőröndbe, ahogy a szedett gyógyszerek és vitaminok is.

Kiegészítő holmiként vigyünk szalvétát és tollat, esetleg egy újságot is. (utóbbi nem tudom, hogyan jutott eszembe, olvasni sem energia, sem idő nincs, ha mégis, akkor inkább próbáljunk pihenni, aludni)

A táskánk már majdnem tele, amikor rájövünk, hogy a babának még semmit sem pakoltunk, pedig neki kell kisméretű pelenka, egy csomaggal mindenképp, popsitörlő, popsikrém és pár darab textilpelenka is, ezenkívül kisruhák (bodyk, nadrágok, rugdalózók) a kórházi tartózkodásra, illetve a hazaútra, valamint egy pléd és fürdőlepedő is szükséges.

A kórházi tartózkodáshoz ezek elengedhetetlenül szükségesek, így erről a listáról nyugodtan pakolhatunk, semmi fontos nem marad itthon. Mindenkinek gyors és könnyű szülést, a kórházi napokhoz kitartást kívánok!

Martinka Dia

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Ártalmatlannak tűnő, ám veszélyes dolgok a kiságyban

Lehet, hogy veszélytelennek, ártalmatlannak tűnő játékok és kiegészítők, ám valójában veszélyes dolgok, amiket feltétlen tartsunk távol a kiságytól, mikor a babánkat letesszük aludni.

Tényleg létezik a középső gyerek szindróma?

Okos elsőszülött vagy elhanyagolt középső esetleg traumatizált legkisebb gyerek? Mit mutatnak a statisztikák a születési sorrendről és a gyermek tulajdonságairól, habitusáról.

10 illemszabály, amit a gyereknek is tudnia kell

Mire tanítsuk a gyermekünket kiskorától kezdve, mely illemszabályokat illik tudnia? Természetesen a legjobb tanítás, ha a gyerek látja tőlünk a helyes viselkedést, hiszen öntudatlanul leutánoz minket.

5 kreatív szülő-gyerek program, ami a gyerekek fejlődését is segíti

Az együtt töltött minőségi idő semmivel sem pótolható a gyerekek szellemi és mentális fejlődése szempontjából, ráadásul a közös programok a szülőknek is segítenek a töltekezésben. Legyen szó például közös sütés-főzésről, meseolvasásról vagy mesehallgatásról, ezek a tevékenységek mind segítenek elmélyíteni a szülő és a gyerek közötti kötődést, támogatják a kicsik fejlődését, és nem utolsó sorban rengeteg boldog közös emléket is begyűjthetnek velük.