Megoldásra vár a városi parkolási helyzet globálisan és országosan is
Egyre több autó, egyre nagyobb autók, kevés alternatív parkolóhely - Megoldásra vár a városi parkolási helyzet globálisan és országosan is
A világon, de Magyarország is egyre nagyobb probléma a városi parkolás. A világon egyre több az autó, ráadásul azok mérete is növekszik. Így tehát nem pusztán a gépkocsik száma, hanem azok mérete, ezáltal a kis parkolóhelyek mérete is egyre nagyobb gond, ráadásul a magyar lakosság még csak kis számban veszi igénybe az alternatív parkolási lehetőségeket. Ezek ellen több megoldással lehet próbálkozni.
Én kerékpárral közlekedem a városban, és ott is jól lehet látni, micsoda nehézségekbe ütközik a parkolási helyzet, nem csak Szegeden és Budapesten, hanem hazánk több városában is. Budapesten például a közlekedés egyik sarokkérdésévé vált a parkolási helyzet, és most szigorúan a parkolóhelyek számára és helyére gondolok. Már 2018-ban is probléma volt, hogy rengeteg autót helyeznek használatba országosan, de az idei hírek szerint is csak 2015 óta 14.000-el nőtt a nyilvántartott autók száma Szegeden.
A parkolóhely nem csupán azok száma miatt óriási probléma. Az autósoknak, talán joggal, azért nagyobb igényei vannak annál, sem hogy egy parkolóhelyet találjanak. Több közlekedési politikus és szakember rámutatott arra, hogy ugyanúgy lényeges például az is, hogy például árnyékot adó fa is legyen a közelben nyáron.
Ráadásul az autók mérete megnőtt az utóbbi években, így ezekkel körülményesebb, nehezebb a parkolás. Azon az elképzelésen Magyarországon ma biztosan kormány vagy önkormányzati vezetés bukna, ha a belvárosban úgynevezett dugódíjat vezetnének be, hiába vannak erre sikeres külföldi példák. Azt sem tartják néhányan elfogadhatatlannak, hogy nagyobb parkolási díjat szedjenek be a nagyobb autóktól, még ha ez elsőre diszkriminatívnak is hangzik. De látván Szegedet vagy Budapestet, tényleg igaz, hogy egyre több városi/utcai terepjárót látni, ami persze családoknak nagyszerű, ám bevásárláshoz talán egy kicsit nagy (sokszor lehet látni ugyanis, hogy például a családanya a bevásárlóközpontokba megy vele).
Mindezt pedig súlyosbítja a helyzet, hogy Magyarországon kevés a jól kiépített parkolóház vagy p+r parkoló. Ráadásul ezeket a lakosság gyakran nem veszi igénybe. A kényelmi szempont jelenleg még sok mindent felülír. Ráadásul, mint tudjuk, a parkolóhelyek hosszas keresése, amely manapság már az autósok életének mindennapi része, rendkívül környezetszennyező is. Éppen ezért kétségtelen, hogy a következő évek élhetőbb városai felé tett fontos lépés a parkolási helyzet globális megoldása, akár hasonló, akár gyökeresen ellenkező megoldásokkal.
Te ezeket szoktad takarítani?

Rendben tartjuk a környezetünket, hiszen kellemesebb, egészségesebb a tisztaság, de nem mindegy, hogy odafigyelünk e ezekre a helyekre, dolgokra.
Húsvéti Csodák és Tojáskereső Kalandok!

Itt a húsvét, amikor a természet újra éled, a fák rügyet bontanak, a nap egyre többet mosolyog ránk és bizony, a húsvéti nyuszi is megérkezik!
Mi is pontosan a ragadós száj- és körömfájás?

Az utóbbi időben a ragadós száj- és körömfájás lett az új COVID, annak ellenére, hogy csak az állatok egy részére veszélyes. Mindenhol erről hallani, korlátozások kerültek bevezetésre, például elmaradt a veszélyhelyzet miatt a Gerecse nevű népszerű teljesítménytúra is. Azonban milyen gazdasági károkat okoz az állattenyésztésben, hogyan terjed, milyen tünetei vannak és hogyan előzhető meg?
Fenntarthatósági témahét

A fenntarthatóság napjaink egyik legfontosabb témája, amely mind az egyének, mind a vállalatok, mind pedig a kormányok szintjén egyre nagyobb figyelmet kap. A következőkben úgy gondoltam, ez annyira kiemelt téma – nemcsak ezen a héten – hogy írok a fenntarthatóságról.
Árvacsalán, a kerti gyom ereje

Megannyi gyomot próbálunk kiirtani a kertben, udvarban, pedig többségük hasznos gyógynövény, ilyen az árvacsalán is.