Menü

Tökre pénzkidobás II.

Amikor első gyermekünket várjuk, olyan dolgokat is hajlamosak vagyunk megvásárolni, melyekről később bebizonyosodik, hogy teljesen felesleges volt. Egy baba érkezése nagy üzlet. Ne dőljünk be mindennek. „Tökre pénzkidobás” című cikkem második része következik.

Előzőekben már szó esett a kézi orrszívóról, a baba körömvágó ollóról, borostyán nyakláncról és társairól, de folytassuk a saját kedvenc baklövésemmel, a cumisüveg/bébiétel melegítővel. Egyáltalán nem egyszerű a használatuk, vizet kell tenni bele, abban melegszik fel az étel és - ha a mikrót nem is preferáljuk – sima forró vízbe téve ugyanez a hatás elérhető, tehát kár erre külön áldozni, enélkül is felnő egy kisgyerek. A drága holmik csak a helyet foglalják a konyhapulton.

A babamérleg most a harmadik terhességemnél már ingyen sem kéne. Nem olcsó mulatság, s emlékszem folyamatosan mértem evés előtt és után az első babámat, majd mikor mindent szakszerűen ledokumentáltam a füzetembe, a pici telerakta a pelust és kevesebb kg volt, mint mikor elkezdtük az egész etetési procedúrát. Jól láthatjuk, ha szépen eszik, fejlődik, nő a babánk, a védőnő pedig úgyis minden alkalommal pontosan meg fogja mérni. Nincs szükség otthoni méricskélésre, pláne, hogy a babák valamiért rettentően utálják, ha méregetjük a súlyukat. Az enyém legalábbis ordított.

Mi nem vettünk pelenka szagtalanító szemetest sem, mivel egyrészt a belevaló speckós zacskó elég drága mulatság, másrészt, nem áll szándékában szerintem senkinek napokig őrizgetni egy babakuka tartalmát, ki kell vinni az utcai, kültéri szemetesbe, mielőbb jobb megszabadulni a kakis pelusoktól, szerintem vetekszenek a veszélyes hulladékkal. Eszemben sincs napokig tárolni otthon a használt pelusokat.

Popsitörlő melegítő? Harmadik babámat várom, de erről most hallottam életemben először, pedig állítólag van ilyen. Jesszus. Remélhetőleg a mi popsitörlőnk nem fog kihűlni, mert én ugyan ilyesmit nem veszek.

Cipők újszülött méretben. Ennek tényleg, de tényleg a világon semmi értelme nincs. Ja de, egyet tudok. A baba érkezésének bejelentésénél lehet jópofa fotókat készíteni velük, ajándékba adni, így hozni a család tudtára az örömhírt. Amúgy nyilván nem kell ecsetelni, hogy egy újszülött nem fog még a cipellőkben tipegni sehová. Ráadni sem érdemes, mert kényelmetlen rátuszkolni a kis lábára, mikor tökéletesen elég a zokni, harisnya, rugdalózó, dupla zokni is.

Méregdrága babakád. Vízleengedő dugóval, négy kacsával és öt delfinnel dekorált, ergonomikus aljzattal, csúszásgátlóval, három szappantartóval felszerelt ultramodern, trendi. Meg persze felesleges. Az a sima is megteszi, amiben anyukám fürdetett minket annak idején.

Aki nem hiszi, nézze meg, a kórházban hogyan mosdatják a piciket.

Pisi-sapi, pisicsengő és egyéb haszontalan cikkek is léteznek ma már a piacon, aki egyszer rákeres a neten a babakelengyére, utána mindenféle hirdetések, reklámok fogják megtalálni, s egy tökéletesen felépített marketing kellős közepén találja magát. Természetesen nem baj, ha ezeket megnézzük, de vásárlás előtt mindenképp mérlegeljünk! De ne a babamérleggel, mert arra sem lesz szükség.

Martinka Dia

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Ártalmatlannak tűnő, ám veszélyes dolgok a kiságyban

Lehet, hogy veszélytelennek, ártalmatlannak tűnő játékok és kiegészítők, ám valójában veszélyes dolgok, amiket feltétlen tartsunk távol a kiságytól, mikor a babánkat letesszük aludni.

Tényleg létezik a középső gyerek szindróma?

Okos elsőszülött vagy elhanyagolt középső esetleg traumatizált legkisebb gyerek? Mit mutatnak a statisztikák a születési sorrendről és a gyermek tulajdonságairól, habitusáról.

10 illemszabály, amit a gyereknek is tudnia kell

Mire tanítsuk a gyermekünket kiskorától kezdve, mely illemszabályokat illik tudnia? Természetesen a legjobb tanítás, ha a gyerek látja tőlünk a helyes viselkedést, hiszen öntudatlanul leutánoz minket.

5 kreatív szülő-gyerek program, ami a gyerekek fejlődését is segíti

Az együtt töltött minőségi idő semmivel sem pótolható a gyerekek szellemi és mentális fejlődése szempontjából, ráadásul a közös programok a szülőknek is segítenek a töltekezésben. Legyen szó például közös sütés-főzésről, meseolvasásról vagy mesehallgatásról, ezek a tevékenységek mind segítenek elmélyíteni a szülő és a gyerek közötti kötődést, támogatják a kicsik fejlődését, és nem utolsó sorban rengeteg boldog közös emléket is begyűjthetnek velük.