Menü

Veszélyes gyerekjátékok

Hogy engem mindig megtalálnak ezek a rémisztő cikkek! „31 pici mágnesből álló láncot nyelt le egy hároméves kisfiú a szibériai Tomszkban”- olvasom tovább. A gyerek állítólag hasfájásra panaszkodott és így derült fény a balesetre, a kórházban megállapították, milyen szerencséje volt, ugyanis a belső szervei visszafordíthatatlan károsodása előtt még meg tudták menteni a gyereket. Borzasztó eset és sajnos a baj hamar megvan!

A gyerekjátékok általában aranyosak, érdekesek, sok örömöt szereznek, és fejlesztik a képességeket - ám ha kiválasztásuk során nem figyelünk, akkor nagy bajt is okozhatnak.

Mondanám, hogy oda kell figyelni és kész, de anyukaként pontosan tudom, hogy lehetetlen a nap 24 órájának minden percében ott állni a gyermekünk mellett és minden mozdulatára figyelni, arra viszont felelősséget kell vállalni, milyen játékokkal játszhat a gyerek.

A veszélyes játékok sajnos ma tért hódítanak és sok a bóvli, a rossz minőségű, a káros és most nemcsak a mágneses játékokra gondolok, hanem sok már egyéb kütyüre, kacatra, elektromos holmira, zajkeltő eszközre.

Pár éve a frászt kaptam, mikor anyósomnál hirtelen nem találtunk egy gombelemet és bár biztos voltam, benne, hogy a fiam nem nyelte le, azért nem hagyott nyugodni a dolog és sokáig bennem volt a félsz, hogy mi lett volna, ha…

Veszélyek mindig leselkednek. A két legveszélyesebb dolog, amit a gyermek lenyelhet: a mágnes és az elem.

Az elemek rettentő veszélyes dolgok, ha kisgyerek kezébe kerülnek, bizony azonnal intézkedni kell. A baj pedig elég hamar, akár órák alatt kialakul, ha esetleg a kicsi lenyel egy gombelemet. Az elem maró hatása miatt kialakult károsodás rendkívül életveszélyes, azonnal kell intézkedni, így már a legkisebb gyanú esetén is azonnal orvoshoz kell fordulni!

A mágnes miatt a bél kilyukadhat, a széklet a hasüregbe kerülve súlyos gyulladást okozhat, az elem pedig szétmarhatja a beleket.

Szerencsére a fogyasztóvédelmi hatóság igyekszik kivonni a forgalomból a veszélyes játékokat, de gyakran nem, ezért a szülőknek kell figyelni a leselkedő veszélyforrásokra.

Kerülni kell a törékeny játékeszközöket, a gyúlékony játékokat, és óvatosan használni az elektromos csodákat. Olyan gyurmát, festéket válasszunk, amely nem árthat és kerülni kell az éles, hegyes szélű, vagy hosszú zsinóros, szalagos holmikat, illetve a nem minőségi termékeket.

Az egyre szigorodó EU-előírások szerencsére a hasonló problémák hatékonyabb elkerülése érdekében születtek, de természetesen semmi sem helyettesítheti a felelősségteljes szülői magatartást és gondoskodást, odafigyelést.

Hűsítő nyári gyógynövények

A gyógynövények sokasága elérhető akár egy szépen kialakított, parkosított kertben is, vagy a konyhakertben, többet használhatunk a nyári melegben is.

Komposztálás – a természet körforgása otthon

A komposztálás nem csupán egy zöld hóbort – valójában az egyik legegyszerűbb és leghasznosabb módja annak, hogy csökkentsük a háztartási hulladék mennyiségét, miközben értékes tápanyagot adunk vissza a természetnek.

Medencetisztítás és karbantartás: Így őrizd meg a víz tisztaságát egész szezonban

A kerti medence nyáron a pihenés egyik legjobb formája, de ahhoz, hogy mindig tiszta, higiénikus és élvezhető legyen, rendszeres karbantartásra van szükség. Az alábbiakban bemutatjuk a legfontosabb lépéseket, eszközöket és tanácsokat a medencetisztítás hatékony elvégzéséhez.

Anyaság és nőiesség: miért nem kell választanunk?

Az anyaság az egyik legszebb, legfelelősségteljesebb, és talán leginkább átalakító szerep, amit egy nő az életében betölthet. De miközben az anyai szerepben nap mint nap helytállunk – etetünk, vigasztalunk, szervezünk, altatunk és folyamatosan aggódunk, figyelünk – könnyen elveszhetünk benne. Sok nő felteszi magának a kérdést: „Ki vagyok én most, hogy anya lettem? És hol van az a nő, aki korábban voltam?”

Zero waste: törekvés egy tisztább jövő felé

A modern világ elképesztő ütemű fejlődése és a fogyasztási szokásai hatalmas mennyiségű hulladékot termelnek. Szinte mindent eláraszt a szemét: a rengeteg visszamaradt PET-palack, a fesztiválok után maradó szeméthegyek éppen csak a felszínét mutatják egy mélyen gyökerező problémának. Túlzó vásárlási szokások, élelmiszer felhalmozás, a termelés határainak figyelmen kívül hagyása – ezek mind olyan jelenségek, amiket tudatossággal el lehetne kerülni.