Veszélyes gyerekjátékok
- Dátum: 2020.01.23., 07:27
- Martinka Dia
- anyuka, baj, baleset, belek, belső szerv, borzalmas, cikk, elektromos, elem, életveszélyes, felelősség, felelősségteljes, fémgolyó, figyel, gyerekjátékok, hasfájás, játék, játékeszköz, káros, kisgyerek, kórház, lenyel, magatartás., mágnes, maró, megment, minőség, orvos, rémisztő, szigorú, szülő, veszélyes, visszafordíthatatlan
Hogy engem mindig megtalálnak ezek a rémisztő cikkek! „31 pici mágnesből álló láncot nyelt le egy hároméves kisfiú a szibériai Tomszkban”- olvasom tovább. A gyerek állítólag hasfájásra panaszkodott és így derült fény a balesetre, a kórházban megállapították, milyen szerencséje volt, ugyanis a belső szervei visszafordíthatatlan károsodása előtt még meg tudták menteni a gyereket. Borzasztó eset és sajnos a baj hamar megvan!
A gyerekjátékok általában aranyosak, érdekesek, sok örömöt szereznek, és fejlesztik a képességeket - ám ha kiválasztásuk során nem figyelünk, akkor nagy bajt is okozhatnak.
Mondanám, hogy oda kell figyelni és kész, de anyukaként pontosan tudom, hogy lehetetlen a nap 24 órájának minden percében ott állni a gyermekünk mellett és minden mozdulatára figyelni, arra viszont felelősséget kell vállalni, milyen játékokkal játszhat a gyerek.
A veszélyes játékok sajnos ma tért hódítanak és sok a bóvli, a rossz minőségű, a káros és most nemcsak a mágneses játékokra gondolok, hanem sok már egyéb kütyüre, kacatra, elektromos holmira, zajkeltő eszközre.
Pár éve a frászt kaptam, mikor anyósomnál hirtelen nem találtunk egy gombelemet és bár biztos voltam, benne, hogy a fiam nem nyelte le, azért nem hagyott nyugodni a dolog és sokáig bennem volt a félsz, hogy mi lett volna, ha…
Veszélyek mindig leselkednek. A két legveszélyesebb dolog, amit a gyermek lenyelhet: a mágnes és az elem.
Az elemek rettentő veszélyes dolgok, ha kisgyerek kezébe kerülnek, bizony azonnal intézkedni kell. A baj pedig elég hamar, akár órák alatt kialakul, ha esetleg a kicsi lenyel egy gombelemet. Az elem maró hatása miatt kialakult károsodás rendkívül életveszélyes, azonnal kell intézkedni, így már a legkisebb gyanú esetén is azonnal orvoshoz kell fordulni!
A mágnes miatt a bél kilyukadhat, a széklet a hasüregbe kerülve súlyos gyulladást okozhat, az elem pedig szétmarhatja a beleket.
Szerencsére a fogyasztóvédelmi hatóság igyekszik kivonni a forgalomból a veszélyes játékokat, de gyakran nem, ezért a szülőknek kell figyelni a leselkedő veszélyforrásokra.
Kerülni kell a törékeny játékeszközöket, a gyúlékony játékokat, és óvatosan használni az elektromos csodákat. Olyan gyurmát, festéket válasszunk, amely nem árthat és kerülni kell az éles, hegyes szélű, vagy hosszú zsinóros, szalagos holmikat, illetve a nem minőségi termékeket.
Az egyre szigorodó EU-előírások szerencsére a hasonló problémák hatékonyabb elkerülése érdekében születtek, de természetesen semmi sem helyettesítheti a felelősségteljes szülői magatartást és gondoskodást, odafigyelést.
Így maradnak tovább frissek az élelmiszereink

A mostani vírushelyzetben még fontosabb az elegendő zöldség- és gyümölcsfogyasztás, azonban nem mindegy, hogyan tároljuk őket. Egyszerű praktikákról van szó, mégis tovább frissek maradnak az élelmiszerek és nem mennek kárba.
A sikeres vállalkozás titkai

A legjobbnak vélt ötlet a zsebünkben, elegendő forrás a számlánkon, lelkesedésünk töretlen, belevágunk egy saját vállalkozásba.
Méregtelenítés. Valóban szükséges?

Nagy divat a méregtelenítés, a lúgosítás, a tisztítókúrák virágkorát éljük, de vajon tényleg szükséges méregteleníteni a szervezetünket? Valóban ilyen módon kell megszabadulnunk a felhalmozódott salakanyagoktól?
Amit jó, ha tudsz a fényvédelemről

Mindenki szereti a napfényt, csupa pozitívumot ad, jó kedvre derít, D vitamin nyerünk belőle, jobb lesz a hangulatunk, szebb a bőrünk, kellemesebb a közérzetünk. A napfény jó tulajdonságait nem is kell bemutatni, azonban a napozásnak vannak veszélyei is.
Y és a Z generáció a munkaerőpiacon

A vállalatok folyamatosan keresik az ideális megoldást a fiatal tehetségek kiválasztására és megtartására. Az igazi kihívás a cégek számára – még úgy is, hogy az Y és Z generációs munkavállalók egyre többen vannak a munkaerőpiacon – a tehetségek megszólítása és érdeklődésének felkeltése a szervezet és a munka világa iránt.