Menü

Hogyan férj bele a báli ruhádba?

Tévhit, hogy a fogyás a súlyvesztéssel egyenlő. Úgy is tudunk formálódni, fogyni, hogy nem veszítünk súlyt. Vagy ha igen, minimálisat. Ez lenne a kívánt módja a szalagavató előtti átalakulásunknak. Sajnos sokan nem úgy szeretnének karcsúbbak lenni, hogy az az egészségüknek ne ártson. Pedig sokkal hasznosabb és tartósabb eredményt is elérhetünk.

Első tipp: a futás csak úgy olvasztja le rólad a felesleget. Ha van még legalább három heted, akkor a legjobb, ha minden nap lejársz egy kicsit futni. Naponta öt kilométer kényelmesebb tempóban, egyre jobban belehúzva csodákat tehet. Nemcsak fogyást eredményezhet, de az állóképességedet is javítja, ráadásul sportosabb leszel, ami később is hasznos lehet.

Második tipp: étkezz céltudatosabban!

Ha kisebb adagokban, lassabban étkezel, akkor tartósabban jól laksz. Tehát, éhezés nélkül, szinte észrevehetetlenül csökkented le az adagjaidat. Még jobb, ha ilyenkor fő étkezésképpen sovány húsokat, halakat fogyasztasz, ami elegendő energiát ad a napjaidhoz, biztosítja a szükséges tápanyagokat, de nem fúj fel. Viszont, ha azt tetvezed, hogy puffasztott rizsen és abonetten fogsz élni, azt sürgősen felejtsd el. Sokkal rosszabbul fogod érezni magad, ha ilyeneket eszel. Vigyél az étkezéseidbe tojásfehérjét, salátákat, hogy a megfelelő vitaminbeviteled is megmaradjon. Ha rendszeresebbé, változatosabbá, de szerényebbé válik az étkezésed, akkor a bevitt energiák jobban hasznosulnak, te pedig karcsúbbá is válhatsz.

Harmadik tipp: szaunázz!

A szauna a sejtek közötti vizet is képes leolvasztani, ezáltal akár két-három centivel is csökkenhet a derékbőséged.

A szalagavatós élményünket sok minden befolyásolja, és ebből az egyik az, hogy mennyire vagyunk elégedettek az alakunkkal. Anélkül is érhetünk el eredményt, hogy szenvednünk kellene. Csak gondolkodjunk előre, és ne sajnáljuk az erőfeszítéseket!

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?

Mire utalhat a hirtelen fogyás?

Manapság nagyon sok ember túlsúllyal küzd, és minden vágya az, hogy gyorsan lefogyjon. A nagyon gyors súlyvesztés még akkor sem jó, ha ezt akarattal tesszük karcsúságunk érdekében. Sokkal nagyobb lehet azonban a baj, ha a fogyás akaratunktól függetlenül, változatlan étrend mellett következik be.

4 tipp gyors fogyáshoz

Nyaralásra vagy különleges eseményekre, mint esküvőre, esetleg egy versenyre bizony előfordulhat, hogy kevés idő alatt kell leadni néhány felesleges kilót. Ugyanakkor a gyors fogyás nem feltétlenül a legjobb módja a súlyvesztésnek, ha valóban tartós eredményt szeretnél elérni, hiszen ezek a diéták tápanyaghiányra apellálnak, amit a szervezet később visszakövetel.

Testzsír csökkentés okosan - Erre figyelj!

Testünk az energiát alapvetően zsírban vagyis testzsírban tárolja. Így kijelenthető, hogy a magas testzsírarány vagyis testzsírszázalék, krónikus energiatöbbletet jelent. Ennek oka, hogy több energiát viszünk be, mint amennyit testünk felhasznál, eléget. Ezt érdemes tovább fejtegetni, mivel ilyenkor jön az egyél kevesebbet, mozogj többet javaslat, ami nem mindig célravezető. Van ugyanis aki ehet bármennyit, nem hízik, míg más akkor is hízik, ha ránéz az ételre, pedig még mozog is.

Exorexia (kóros sportolás) tünetei és kezelése

Az exorexia súlyos edzésmániát, kóros edzést, egyfajta függőséget jelent. Érintettjei testsúlyukat és alakjukat akarják teljesen kontrollálni, amihez edzéseik számát egyre csak emelik, annak elmaradásakor feszültek és indulatosak lesznek. Olyan szenvedélybetegségről van tehát szó, amelynél az eredetileg egészségesnek induló mozgás válik betegessé, kényszeressé.