Menü

Vitamin helyett

Egyszerű megoldás bekapkodni reggel pár vitamint és azzal letudni a vitamin – és ásványianyagbevitelt. Nem azt akarom mondani, hogy a multivitaminkészítmények nem jók, de az tény, hogy ha élelmiszer formájában viszed be a vitaminokat és ásványi anyagokat azzal sokkal jobban jársz! Hogy is kell ezt pontosan? Mondom.

Egyél minőségi köreteket! Zabot, kölest, quinoát. Egyszerű köretek, gyorsan elkészülnek, nem is drágák és változatosan is fogyaszthatóak akár édesen, akár sósan. Mit tartalmaznak? Rostot leginkább, fehérjét, aminosavat, igazi szuper food mindegyik. A quinoa gyulladáscsökkentő, csodás cink, réz, magnézium és vasforrás.

Egyél halat! Tengeri herkentyűket, halakat. Az osztriga, a különböző kagyló-és rákfélék, halak telis-tele vannak olyan ásványi anyagokkal, amiket más étellel nehezen tudsz bevinni a szervezetedbe. Alacsony zsírtartalmú gazdag fehérjeforrások, tele B12 vitaminnal, szelénnel, omega 3 tartalmukról nem is beszélve.

Fogyassz minőségi étcsokoládét! Nem a töltött és magas cukortartalmú tejcsokikat vagy bonbonokat értem ezalatt, hanem a magas kakaó tartalmú, alacsony vagy zéró cukortartalmú verziókat, melyek értékes flavonoidokat tartalmaznak. Ezek védik a szívet, magas antioxidáns tartalmukkal bőrfiatalító hatásuk van. Gondolom eddig sem mondtál nemet a csokira, ezután pláne ne tedd, de keresd a minőségi étcsokit!

Olajos magvak! Bár az olajos magvak kalóriatartalma magas, mégis elfér bármely diétában, hiszen mértékkel fogyasztva (ami napi egy zárt maréknyit jelent) máris kiváltottad a multivitamint és számos egyéb tápanyagot, amit meghálál a szervezeted, mint például E vitamin, magnézium, esszenciális zsírsavak.

Csíráztass, vagy vegyél csírákat! Nemrégiben kaptam csíráztató tálat, meg kell tanulni és ismerni a használatát, de nagyon megéri, igazi szuper food az összes csíra, amit szendvicsekbe, salátákra, húsokra téve elfogyaszthatunk. Nyomelemeket és ásványi sókat, vitaminokat tartalmaznak.

A fent említett ételeken kívül szuper foodnak nevezhetjük joggal a lazacot, a zöld teát, a leveles zöldségeket, a tojást, a bogyós gyümölcsöket, a hüvelyeseket, a gyógyteákat, a citrusos gyümölcsöket.

Ezekhez sorolhatóak a boltokban kapható magőrlemények, a növényi fehérjék, növényi tejek, zöldturmixok, fokhagyma, natúr joghurtok, a fantasztikusan sokoldalú chia mag, az avokádó, a lenmag, búzafűlé, a fahéj, az áfonya, a goji bogyó.

A szuper food ételek olyan élelmiszerek, amelyek egy kiegyensúlyozott diéta részeként és rendszeres mozgás mellett biztosítják, hogy jobban érezd magad a bőrödben, energikusabb, egészségesebb legyél. Mielőbb vegyük fel az étlapunkra ezeket!

Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.

Szotyola az egészségért

Apró magocskák, melyek általában szürke-fehér csíkosak, legtöbbet a boltok polcain mosolyognak szembe velünk egy-egy zacskóba csomagolva. Finomság, de egészség is ücsörög a csomagokban.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?