Menü

Okosan használod? - az okostelefonok világáról

Mialatt utánajártam ennek a témának, tízezerszer ütöttem meg a saját telefonom képernyőjét. Eredményeket, kimutatásokat kerestem, leírtam a talált információkat, majd, mivel egy számítógép közelébe kerülni sokkal problémásabb, begépeltem a cikket is a telefonomba. Ezáltal megspóroltam az otthon eltöltött időmből órákat. Hogy miért? Mert az internet, annak minden tudásával együtt, szerencsére már szinte bárhol hozzáférhető. Ennek köszönhető, hogy utazás közben, iskolai vagy munkahelyi szünetekben is elvégezhetünk egy-egy feladatot, s azzal nem kell megvárnunk, mire számítógép elé ülhetünk.

És ezzel nemcsak én vagyok így. Emberek százai, ezrei töltik így a mindennapjaikat. Dolgoznak, komoly tárgyalásokat folytatnak, kutatnak, mindezt egyetlen telefonon keresztül. Ez nemcsak azt mutatja, hogy a tudomány pár év alatt hordozhatóvá vált, hanem azt is, hogy a munka ugyanolyan mobilis is lehet, mint egy pizzarendelés. Az, hogy egy munka nincs helyhez kötve, azt eredményezi, hogy időhöz kötve sincs. Az egyébként kötött, rohanó életünket így rugalmasabbá tehetjük. Aki pedig mindennek nem látja az előnyeit, az valószínűleg még nem tapasztalta meg.

Ugyanakkor, mint mindennek, az okostelefonnak is vannak hátulütői. A káros hatásairól cikkek, tanulmányok sokasága szól, noha ezek zömében a telefonos játékokról és a közösségi médiáról folytatnak hosszas elemzést. De az okostelefonon végzett munka sem ilyen egyszerű, és nem csupán előnyei vannak. Biológiailag a tartásunkra, a szemünkre, a kezeinkre van a legrosszabb hatása, bár ezen problémák akkor is fennállnak, ha egy laptop vagy egy asztali gép elé kényszerülünk. Mentálisan viszont kissé képes beszűkíteni a tudatot. Ha egy telefon az összes munkaeszközünk, akkor egy idő után sokkal nehezebb lesz rávenni magunkat, hogy a munka és a haladás érdekében vegyük a kezünkbe. Ellenben sokkal több haszontalan dolgot fogunk csinálni rajta. Mindez olyan lesz, mint egy kényszerítő erő, ami nem engedi, hogy letedd az eszközt, de azt se, hogy rendesen folytasd a munkád. Ráadásul az okostelefon által nyújtott rendkívül nagy szabadság olykor rossz időbeosztáshoz vezethet. Jobban hozzájárul a halogatáshoz, és mindenféle szempontból elkényelmesít.

Ahogyan anno a könyvnyomtatás megjelenése is újdonság volt, mai világunkban is rengeteg új eszköz jelenik meg, ami rengeteg lehetőséget nyújt az újításra. Ha ezektől mindig elzárkóznánk, akkor a fejlődés igen hamar megállna. Meg kell tanulnunk okosan használni az okos eszközöket, és mindenekelőtt észben tartani, hogy a valódi intelligenciát mi képviseljük. Így kevésbé valószínű, hogy a rabjává tesz minket a technika.

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.