Menü

Gyerekcsősz vagy bölcsőde?

Érvek a bölcsőde mellett

1. Sokkal olcsóbb

Egyértelmű, hogy a bölcsőde, hacsak nem magánintézményről van szó, jóval kevesebbe kerül. Ami jól is jön, hiszen éppen azért van szükség rá, hogy a szülők visszamehessenek dolgozni, ezáltal is pénzhez jussanak.

2. Gyermekünk már egészen kicsi korában is közösségben lehet

Bár ilyen idős korban még nem ez a legfontosabb szempont, de azért nem baj, ha van más kisgyermek is rajta kívül a közelében. Hiszen így könnyebben megtanulhatja, hogy nem mindig rajta összpontosul minden figyelem, és nem mindig ő lesz a középpontban. Ráadásul megismerkedhet egy másik környezettel az otthonán kívül.

3. A napja rendesen be van osztva

Reggel időre meg kell érkeznie, tehát a felkelés állandó időpontban fog megvalósulni. Az evés/etetés, a játék, az alvás mind állandó időpontban valósul meg, csak úgy, mint az óvodában. Így egészen biztosan egy állandó napirendhez fog szokni a kisgyerek.

Érvek a bébiszitter mellett

1. Csak egy valakire fókuszál

Sok szülő sokkal nyugodtabb, ha gyermeke az egyetlen, akire a felnőttnek figyelnie kell, így biztos nem éri semmi baleset, és ha valami baj van, akkor rögtön tud segíteni. Emellett mesélni, énekelni, játszani is kizárólag egy kisgyermek igényei szerint kell.

2. Mobilis, rugalmas, kevésbé függ az időtől

A bébiszitterek nagy része órabérben dolgozik, ezért könnyebb megbeszélni vele, hogy egy órával tovább maradjon. Ahogy azt is mondhatjuk neki, hogy másik időpontban jöjjön, és nincs nyitvatartási időhöz kötve, tehát este is, kora reggel is, vagy akár hétvégén is megkérhetjük, hogy vigyázzon gyermekünkre.

3. Általában a saját otthonunkban fogadhatjuk

Ez azért jó, mert nem kell az öltöztetés - vetkőztetés – babakocsiba tevés háromszöge által nyújtott kínokat minden kora reggel kiállni. Nem kell átcipelni a városon, esetleg csak akkor, ha a bébiszitter a saját otthonában vigyáz a gyermekre. De ha így is van, legalább gyermekünk egy kedves, otthonos, a saját otthonára hasonlító környezetben töltheti el a napját.

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Ártalmatlannak tűnő, ám veszélyes dolgok a kiságyban

Lehet, hogy veszélytelennek, ártalmatlannak tűnő játékok és kiegészítők, ám valójában veszélyes dolgok, amiket feltétlen tartsunk távol a kiságytól, mikor a babánkat letesszük aludni.

Tényleg létezik a középső gyerek szindróma?

Okos elsőszülött vagy elhanyagolt középső esetleg traumatizált legkisebb gyerek? Mit mutatnak a statisztikák a születési sorrendről és a gyermek tulajdonságairól, habitusáról.

10 illemszabály, amit a gyereknek is tudnia kell

Mire tanítsuk a gyermekünket kiskorától kezdve, mely illemszabályokat illik tudnia? Természetesen a legjobb tanítás, ha a gyerek látja tőlünk a helyes viselkedést, hiszen öntudatlanul leutánoz minket.

5 kreatív szülő-gyerek program, ami a gyerekek fejlődését is segíti

Az együtt töltött minőségi idő semmivel sem pótolható a gyerekek szellemi és mentális fejlődése szempontjából, ráadásul a közös programok a szülőknek is segítenek a töltekezésben. Legyen szó például közös sütés-főzésről, meseolvasásról vagy mesehallgatásról, ezek a tevékenységek mind segítenek elmélyíteni a szülő és a gyerek közötti kötődést, támogatják a kicsik fejlődését, és nem utolsó sorban rengeteg boldog közös emléket is begyűjthetnek velük.