Menü

Gyerekcsősz vagy bölcsőde?

Érvek a bölcsőde mellett

1. Sokkal olcsóbb

Egyértelmű, hogy a bölcsőde, hacsak nem magánintézményről van szó, jóval kevesebbe kerül. Ami jól is jön, hiszen éppen azért van szükség rá, hogy a szülők visszamehessenek dolgozni, ezáltal is pénzhez jussanak.

2. Gyermekünk már egészen kicsi korában is közösségben lehet

Bár ilyen idős korban még nem ez a legfontosabb szempont, de azért nem baj, ha van más kisgyermek is rajta kívül a közelében. Hiszen így könnyebben megtanulhatja, hogy nem mindig rajta összpontosul minden figyelem, és nem mindig ő lesz a középpontban. Ráadásul megismerkedhet egy másik környezettel az otthonán kívül.

3. A napja rendesen be van osztva

Reggel időre meg kell érkeznie, tehát a felkelés állandó időpontban fog megvalósulni. Az evés/etetés, a játék, az alvás mind állandó időpontban valósul meg, csak úgy, mint az óvodában. Így egészen biztosan egy állandó napirendhez fog szokni a kisgyerek.

Érvek a bébiszitter mellett

1. Csak egy valakire fókuszál

Sok szülő sokkal nyugodtabb, ha gyermeke az egyetlen, akire a felnőttnek figyelnie kell, így biztos nem éri semmi baleset, és ha valami baj van, akkor rögtön tud segíteni. Emellett mesélni, énekelni, játszani is kizárólag egy kisgyermek igényei szerint kell.

2. Mobilis, rugalmas, kevésbé függ az időtől

A bébiszitterek nagy része órabérben dolgozik, ezért könnyebb megbeszélni vele, hogy egy órával tovább maradjon. Ahogy azt is mondhatjuk neki, hogy másik időpontban jöjjön, és nincs nyitvatartási időhöz kötve, tehát este is, kora reggel is, vagy akár hétvégén is megkérhetjük, hogy vigyázzon gyermekünkre.

3. Általában a saját otthonunkban fogadhatjuk

Ez azért jó, mert nem kell az öltöztetés - vetkőztetés – babakocsiba tevés háromszöge által nyújtott kínokat minden kora reggel kiállni. Nem kell átcipelni a városon, esetleg csak akkor, ha a bébiszitter a saját otthonában vigyáz a gyermekre. De ha így is van, legalább gyermekünk egy kedves, otthonos, a saját otthonára hasonlító környezetben töltheti el a napját.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.