Menü

A csapatépítés fontossága

Mindig azt gondoltam, a csapatépítő kirándulások csak ivászatról és tivornyázásról szólnak, feleslegesnek tűnő kiruccanások, minek vegyek én részt ilyesmiken. Aztán gyökeresen megváltozott a véleményem.

A Rám-szakadékban túráztunk a kollegáimmal kétnapos csapatépítő kirándulás keretében múlt hétvégén, s bár a munkahelyemen nagyon jó a társaság és a légkör, ez a kis csapatépítés remekül összekovácsolta a közösséget, annyira fantasztikus volt, hogy még most is a hatása alatt vagyok. Bizony nem igaz, hogy feleslegesek a csapatépítő hétvégék! Ezeknek az összeröffenéseknek minden látszat ellenére nagyon is van értelme, rendkívül fontosak, valóban építik a közösséget! A kollégák közötti jó viszony kialakítása és fenntartása, a munkahelyi légkör miatt nagyon fontos.

Segít egymásra hangolódni, egymást jobban megismerni. Van olyan kolleganőm, aki nehezen oldódik fel, de ilyenkor ő is kicsit el tudja engedni magát, valamint a vezetőknek is ilyenkor lehet megismerni az emberi arcát. Az átélt élményeknek köszönhetően összetartóbb kollektíva születik, ez pedig a későbbi munkavégzésre is pozitívan hat.

Egy csapaépítő kirándulás után máris kellemesebb a munkahelyi légkör, jobb a hangulat az irodában, a közös poénokból pedig szállóigék lesznek és ez a jövőre nézve nagyon sok vidám pillanatot szül. A munkatársakkal való kirándulások nem szimpla időtöltések, időfecsérlések, hanem nagyon fontos építő jellegű együttlétek.

A csapatépítő tréningek, utazások, túrák, vacsorák, bulik lényege az, hogy a munkavállalók közötti kommunikáció és kapcsolat javuljon, a bizalom elmélyüljön. Ezért pedig nagyon is megéri részt venni a kollegákkal szervezett közös programokon. A csapatépítő rendezvényeken jobban megismerhetjük kollégáinkat, a munkahelyi kollegális kapcsolatokon továbblépve egymás magánéletéről is beszélgethetünk.

Sajnos manapság kevés olyan ember van, aki olyan humorral és kisugárzással rendelkezik, hogy jókedvet hozzon az irodába, az ilyen embereket nagyon meg kell becsülni és segítségével megszervezni a közösségépítő programokat. A folyamatot csak elkezdeni nehéz, a többi már jön magától. A közös kirándulások nemcsak az egymáshoz hasonló beosztású emberek között épít hidat, de gyakornok, karbantartó, takarító és portás között is elmélyülnek az ismeretségek. A csapatépítés hidat képez a munkahelyi csoportok között. Ha nincs csapatépítő tréning, lehet, hogy sosem találkoznak, és nem beszélgetnek.

Most pedig képzeld el a munkahelyedet, a munkatársaidat! Mindenki kedves, mosolygós? Aranyosak? Milyen a munkahelyi légkör? Vidám? Kellemes? Reggelente szívesen mész dolgozni, örülsz, hogy találkozol a kollégáiddal? Ha nem, akkor mindenképp gondolkodj el azon, hogy megszervezel egy csapatépítő programot!

Miért lehet stresszes a nyaralás?

A nyaralás a legtöbb ember számára a pihenés, kikapcsolódás és feltöltődés ideje – legalábbis elméletben, „papíron”. A valóság azonban sokszor mást mutat: a nyári szabadság időszaka nem ritkán feszültséggel, családi vitákkal, időnyomással vagy éppen kiábrándulással jár.

A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?