Regenerálódás húsvét után
- Dátum: 2019.04.23., 07:29
- Varga Ágnes Kata
- alkohol, belső, család, diéta, egészség, emésztés, epe, étel, gyümölcs, gyümölcslé, hasnyálmirigy, húsvét, ital, kímélő, máj, mozgás, munka, pihenés, regenerálódás, szervezet, test, üdítő, ünnep, zöldség
A hosszú hétvége testileg-lelkileg nyomot hagy rajtunk. Egyrészt feltöltődhetünk, hiszen végre nem két rohanás között találkozunk a szeretteinkkel. Másrészt viszont a család körbejárása, a locsolkodás és a locsolók fogadása, a főzés és sütés, illetve a rengeteg takarítás és mosogatás jócskán kiveszi az „újratöltődő” energiáinkat. És ha ehhez még hozzátesszük a mozgáshiányt, az evést, és az olykor elkerülhetetlen alkoholfogyasztást, akkor rájövünk, hogy négy nap után az egészségünk hanyatlani kezdett. Van mit behozni, az biztos.
De nem lehet rögtön visszaállni a megszokott ritmusra. Sajnos a szervezetünk a hirtelen váltások ellen meglehetősen tiltakozik. Ez akkor is így van, amikor egy negatív dolgot egy pozitívra cserélünk le. Például emiatt nehéz hirtelen leszokni a dohányzásról, az alkoholról, gyógyszerekről, vagy a drogokról. Bár azért az evés és a lustálkodás esetében más a helyzet.
Érdemes megtartani ugyanannyi napi étkezést a húsvétot követő pár napban, mint amennyit megtartottál az ünnepek alatt. Ha például napi ötször ettél a hosszú hétvégén, egyél öt fogást a következő egy-két hétben is, fokozatosan visszaszorítva az adagokat, és átvariálva a fogásokat. Fogyassz zöldségeket, gyümölcsöket, sovány húst napi több alkalommal, és lehetőleg magas rosttartalmú reggelivel és vacsorával adj keretet a napodnak, ez helyreállítja az emésztőrendszered egészségét. Egy héttel később visszaállhatsz a napi szokásos étkezéseidhez.
Ami az alkoholfogyasztást illeti, azt viszont jó, ha minél előbb abbahagyod. Lehet, hogy a locsolkodás alkalmával mindenképpen muszáj koccintani, viszont semmi sem indokolja, hogy a következő napokban is „folyamatos leszokás” keretein belül megigyál egy-egy pohárkával. Legjobb, ha a cukros üdítőket és gyümölcsleveket is mellőzöd egy időre. A gyomornak és a májnak, de még a hasnyálmirigyednek is nagy jót teszel azzal, ha kizárólag vizet és egészséges ételeket fogyasztasz. Persze, ez nem azt jelenti, hogy rágcsálj nyers zöldségeket: ugyanúgy ehetsz fűszereset, kiadósabbat, csupán arra kell figyelned, hogy az alapanyagokat és azok tápanyagtartalmát helyesen nyomon tudd követni.
Tehát a húsvét nemcsak a locsolkodás terhét rója ránk, hanem sok teendőét is. De mindemellett olyan élményekkel gazdagít bennünket, ami után megéri egy kicsit lazítani, és egészségesre venni a figurát.
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
Húsvéti Csodák és Tojáskereső Kalandok!

Itt a húsvét, amikor a természet újra éled, a fák rügyet bontanak, a nap egyre többet mosolyog ránk és bizony, a húsvéti nyuszi is megérkezik!
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
Mi is pontosan a ragadós száj- és körömfájás?

Az utóbbi időben a ragadós száj- és körömfájás lett az új COVID, annak ellenére, hogy csak az állatok egy részére veszélyes. Mindenhol erről hallani, korlátozások kerültek bevezetésre, például elmaradt a veszélyhelyzet miatt a Gerecse nevű népszerű teljesítménytúra is. Azonban milyen gazdasági károkat okoz az állattenyésztésben, hogyan terjed, milyen tünetei vannak és hogyan előzhető meg?