Menü

4 tuti könyv, ha angolul szeretnél olvasni

Egy idő után az ember hiába jár nyelvtanárhoz, úgy érzi, nem fejlődik. Ha éppen nem jut időnk a nyelvórákra, nyugodtan fordulhatunk a könyvek világa felé.

Shonda Rhimes: A Year of Yes

Ez a könyv egy személyes kedvencem, a Grace klinika (Grey’s anatomy) című sorozat szülőanyjától, aki egy évéről számol be, amelyben az addigi „nem” válaszok helyett igennel válaszolt olyan helyzetekben is, amelyekben előtte nem tette volna ezt. Az életében bekövetkezett változásokról olvashatunk ebben a könyvben. Aki csípi az amerikai angolt, az örömét fogja lelni benne.

Elizabeth Gilbert: Big Magic

Elizabeth Gilbert Ízek, imák, szerelmek című önéletrajzi ihletésű könyvével vált világhírűvé, s azóta karrierje még inkább felfelé ível. Ha az elvárások nélküli kreativitásról és önút keresésről szeretnénk angolul olvasni, ez a könyv szuper választás! Sőt, mivel már magyarul is elérhető, akár olvashatjuk párhuzamosan is, vagy egymás után.

A Flow Book: A Book That Takes Its Time

Ebből a könyvből mindent megtudhattok a ma oly divatos mindfulness hétköznapi alkalmazásáról. Aki imádja a színeket, a papírárut, az apró feladatokat, a könnyed pszichológiai cikkeket és az egyensúly megtalálásához vezető úton kóborol valahol, azoknak tiszta szívvel ajánlom ezt a csodás kép- és színvilággal megáldott könyvet!

Anuschka Rees: The Curated Closet

Kötelező darab minden ruhaimádónak, illetve azoknak, akik szeretik a praktikus, jól kombinálható öltözékeket. Ezt a könyvet nyugodtan tarthatjuk akár a reggeli kávéscsészénk mellett is, mert könnyed olvasmány, mégis szórakoztató, és közben egyszerű praktikákat is elsajátíthatunk annak érdekében, hogy ruhatárunk és a vásárlás többé ne legyen teher a vállunkon. Ugye Neked is van olyan darabod, amit megvettél, mert annyira tetszett, de még sosem volt rajtad?

John Wick világa balettel újratöltve

A John Wick-filmek bűnös élvezetet jelentettek minden akciórajongónak. Ez a jelen állás szerint négy rész finom stílushullámzás volt a kaszkadőrök akcióorgiája, az extrém fegyverfetisizmus és a letisztult, maszkulin westernek botegyszerű dramaturgiája közt. Ennek oldalbordájából nőtt ki és szeretne méltó folytatás lenni a feminista párja, a Ballerina, amelyben Ana de Armas szövi újra és tovább a John Wick-moziuniverzum bérgyilkosokkal és titkos klánokkal teletűzdelt, videójátékszerű világát. A történet vajon megüti-e a szórakoztató elődök szintjét, és ez a törékeny, csinos nő eléggé meggyőző lesz-e gyilkológépszerepben? Ezekre kerestem a választ a moziban.

Tündék és ördögfiak nagyvásznon

Dargay Attila – a magyar rajzfilmgyártás ikonikus alakjának –, a Vuk és a Ludas Matyi alkotójának régi álma vált valóra. Vörösmarty Mihály költeménye, a Csongor és Tünde ötven év után végre animációs feldolgozást kapott. A művész figuratervei alapján készült, de a mai kor gyermekei számára talán kevésbé ismert mű, felveti a kérdést, hogy vajon mit üzenhet ez a modernizált klasszikus a kiskorú nézőknek és a szüleiknek, különösen, hogy a feldolgozás igazi hőse egy dialógíró, Speier Dávid?

A Karate kölyök koncepció még mindig eladható!

A Karate kölyök 1984-ben tarolt a vásznon, hiszen az idegen környezethez köztudottan csak a karate és a Puffin adhat erőt és mindent lebíró akaratot. Az alapkoncepció megmaradt. Ezúttal a két felejthető folytatás, a kedvelhető hat évados tévésorozat (Cobra Kai) valamint a kung-fura kihegyezett 2010-es Jackie Chan-nel fémjelzett remake-szerűség (inkább átirat) hibridje kerül a vászonra. A címe a sokatmondó: Karate kölyök - Legendák. Itt már a kínai szál, azaz mindenki Jackie-je, mint edző és az eredeti részek főhőse, a meglepően kisfiúsan öregedő Ralph Macchio segít egy fiatal pekingi harcosnak New Yorkban a harc által meglelni a világbékét.

Ez itt a Teltház helye!

Aki virtuóz komédiára vágyik, annak egy jó esély lehet a kikapcsolódásra a Játékszín Teltház című darabja, amely egy one-man show. Egy színész, Nagy Sándor alakítja Manhattan legfelkapottabb éttermének telefonos ügyfélszolgálatát, az asztalfoglalások főzsonglőrét. Emellett mivel ez egyszemélyes darab, így minden, közel negyven karaktert is ő elevenít meg. A sok humoros beszólás garantált, de vajon összeállt-e, ez az eredetileg kinn még 99-ben debütált mű egy önmagában is működő egységgé vagy szétfolyik a vicces karakterek bemutatása közepette? Ennek jártam utána.

A világ nyolcadjára is, ezúttal végleg megmenekül!

A 80-as évek egyik klasszikus tévésorozatából, igazi, profi kémfilm franchise épült ki szűk harminc év alatt. A Mission Impossible elvitt minket a világ összes tájára, lélegzetállító akció mutatványokkal tarkítva élhettük át a kémvilág minden rezdülését. Most eljött a búcsú ideje, Tom Cruise elköszön ikonikus szerepétől. A mostani mozi, A végső leszámolás, a záró része a két epizódra vágott történetnek. Kérdés, hogy a megalomán, több százmilliós költségvetés meg a megszokott stáb klasszikust alkotott-e, vagy csak egy korrekt hattyúdalát a brandnek?