4 tuti könyv, ha angolul szeretnél olvasni
- Dátum: 2019.04.12., 21:50
- angol, autodidakta tanulás, időhiány, könyv, mindfulness, nyelvtanulás, olvasás, önfejlesztés, tájékozódás, tanár, tanulás
Egy idő után az ember hiába jár nyelvtanárhoz, úgy érzi, nem fejlődik. Ha éppen nem jut időnk a nyelvórákra, nyugodtan fordulhatunk a könyvek világa felé.
Shonda Rhimes: A Year of Yes
Ez a könyv egy személyes kedvencem, a Grace klinika (Grey’s anatomy) című sorozat szülőanyjától, aki egy évéről számol be, amelyben az addigi „nem” válaszok helyett igennel válaszolt olyan helyzetekben is, amelyekben előtte nem tette volna ezt. Az életében bekövetkezett változásokról olvashatunk ebben a könyvben. Aki csípi az amerikai angolt, az örömét fogja lelni benne.
Elizabeth Gilbert: Big Magic
Elizabeth Gilbert Ízek, imák, szerelmek című önéletrajzi ihletésű könyvével vált világhírűvé, s azóta karrierje még inkább felfelé ível. Ha az elvárások nélküli kreativitásról és önút keresésről szeretnénk angolul olvasni, ez a könyv szuper választás! Sőt, mivel már magyarul is elérhető, akár olvashatjuk párhuzamosan is, vagy egymás után.
A Flow Book: A Book That Takes Its Time
Ebből a könyvből mindent megtudhattok a ma oly divatos mindfulness hétköznapi alkalmazásáról. Aki imádja a színeket, a papírárut, az apró feladatokat, a könnyed pszichológiai cikkeket és az egyensúly megtalálásához vezető úton kóborol valahol, azoknak tiszta szívvel ajánlom ezt a csodás kép- és színvilággal megáldott könyvet!
Anuschka Rees: The Curated Closet
Kötelező darab minden ruhaimádónak, illetve azoknak, akik szeretik a praktikus, jól kombinálható öltözékeket. Ezt a könyvet nyugodtan tarthatjuk akár a reggeli kávéscsészénk mellett is, mert könnyed olvasmány, mégis szórakoztató, és közben egyszerű praktikákat is elsajátíthatunk annak érdekében, hogy ruhatárunk és a vásárlás többé ne legyen teher a vállunkon. Ugye Neked is van olyan darabod, amit megvettél, mert annyira tetszett, de még sosem volt rajtad?
The Last of Us 2. évad nyitája

Két év telt el az első évad megjelenése óta. A The Last of Us idei indulásakor egyértelmű: a világ ugyan megmaradt romjain, de Joel és Ellie kapcsolata már aligha. A folytatás nemcsak érzelmi mélységeket tár fel a két főhős között, hanem egy kegyetlenül motivált szereplővel is sokkolja a nézőt – a bosszúvágytól fűtött Abbyvel. Az alkotás továbbra is kompromisszummentesen, nagy vizuális erővel és morális kérdésekkel teli történetvezetéssel halad, miközben már most érezhető, hogy mi lesz a végkifejlet.
Mi zajlik egy gyilkos tinédzser fiú lelkében?

A Kamaszok (Adolescence) egy drámába bújtatott pszichológiai horror. Mi lenne ha kiderülne, hogy egy rendes, magának való tizenéves fiút brutális gyilkossággal vádolnak meg? Mi van akkor, ha az emberölés indítéka a manoszféra és az Andrew Tate-féle toxikus gondolkodás? Avagy tényleg ennyire nem értjük és látjuk át a tinik világát.
A fanatizmus sohasem csökken, csak átalakul

A Netflixen 2023-ban bemutatott négyrészes Beckham című dokumentum sorozat fordulatos és lebilincselő karrier összegzés a labdarúgó David Beckham életéről. Önértelmezésként is tekinthetünk az alkotásra mert részben a focista saját filmes gyártócége, a sport tematikájú műsorokkal és dokumentum filmekkel foglalkozó Studio 99 készítette.
Bob Dylan rajongósimogató amerikai folklórzene-fetisisztáknak

James Mangold az egyik legfelkapottabb amerikai rendező (Észvesztő, Logan, Az aszfalt királyai), aki ezúttal Bob Dylan pár, korai zenei évét álmodta vászonra, ahogy egy, a semmiből jött elveszett fiúból kezdetben folklórzenei sztár lesz majd később örök lázadóként kulturális jelenséggé, legendává válik. Az egyértelműen rajongóknak készült Sehol se otthon című mozi hihetetlen részletgazdagsága és jó zenéi ellenére is a legtöbb gálán csak jelölésekig vitte, nem véletlenül. Lássuk a részleteket.
Szemtől szembe: egy megunhatatlan klasszikus újra a vásznon

A zsaru-gengszter egymást kiegészítő kettősségének csúcspontja, a nálunk csak 1996-ban bemutatott 3 órás akcióeposz klasszikus, a Michael Mann által levezényelt Szemtől szembe. Itt a főhősök, akiket a zsáner két élő legnagyobbja, Al Pacino és Robert De Niro alakítanak, ugyanazon érme ellentétes, mégis egymással baráti, rokonlelkű oldalát jelképezik. A filmet most, az amerikai premierje szerinti 30. évfordulója alkalmából, rövid ideig újra műsorra tűzi digitálisan felújított (4K) változatban két budapesti mozi. Az egyik legjobb gengszter-, bűnügyi film, ami valaha készült.