Menü

Végeztem a vizsgákkal – hogyan tovább?

Ha azoknak a szerencséseknek a táborát erősíted, aki elég hajlandóságot és szorgalmat érzett magában arra, hogy gyors rohamban letudja a vizsgáit, és még nem terveztél semmit a maradék két-három hétre, akkor ez a cikk neked szól.

A legtöbben azért tömörítik be a vizsgáikat, hogy minél hamarabb végezzenek, és majd legyen idejük a végén pihenni, kikapcsolódni, kirándulni vagy wellnessezni. És ez mind nagyon jó ötlet. De ha valami másra vágysz, akkor ezeken túl is sok mindent tehetsz, amivel ráadásul megőrizheted az egészségedet.

Például, ha nem tudsz főzni, ebben az időben megtanulhatsz. A vizsgaidőszak nem ad lehetőséget arra, hogy kibontakozz a főzés terén, ráadásul az étrendedet sem teszi rendbe, hiszen ilyenkor minden számít, csak az étel minősége nem. Ezért ezekben a hetekben kipróbálhatsz új recepteket. Szánhatod arra az idődet és az energiádat, hogy egészséges ételek receptjeit tanulod meg, és akkor eleve két legyet ütsz egy csapásra.De ha nem vonz a gasztronómia, még mindig nagyon sok lehetőség áll rendelkezésedre.

Elkezdhetsz például valamilyen sportot vagy kihívást. A legtöbb kihívás időtartama 30 nap, de találhatsz az interneten 2-3 hétre szólóakat is. Ezeket otthon könnyűszerrel végezheted, rendkívül kevés idő alatt. Viszont ha nagyobb kalandra vágyunk, új sport után is nézhetünk, vagy használhatjuk az időnket arra, hogy elkezdjünk strandra járni. Ilyenkor télen ugyanis hétköznap délelőttönként jóval kisebb tömeggel találkozhatunk. Kevesebb iskolást hoznak el a rossz idő miatt, ráadásul az emberek dolgoznak, így nagy valószínűséggel alig lesz lenn valaki.

Így választhatunk magának egy pályát, amin kis szerencsével csak mi leszünk, úszhatunk annyit és olyan tempóban, ahogy csak akarunk, és ha megunjuk vagy elfáradunk, átmehetünk egy pihenősebb medencébe. Így az egész napot relaxációval és mozgással töltjük, ami segít kiheverni a sok tanulást, görnyedést a jegyzet fölött, és a rendszertelen, egészségtelen életmódot, amit a vizsgaidőszakban folytattunk. Megéri, nem?

Kerti túlélőkalauz: mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

A nyári hónapok egyre forróbbak, és a hosszan tartó hőség nemcsak minket, hanem a kertjeinket is próbára teszi. A kiszáradt fű, a lekókadt virágok és az elsárgult levelek látványa minden kerttulajdonos rémálma! Mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?

Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.

Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.