Menü

Újévi fogadalom – hogyan tartsuk be?

Először is próbáld meg kizárni mások véleményét. Mindenféle fogadalom és elhatározás csak egy emberre tartozik, mégpedig rád. Tehát a legjobb, ha azokat nem is említed meg senkinek, vagy legalábbis nem sokaknak. Minél kevesebben tudják, annál kevesebben szurkolnak annak sikertelenségéért, vagy róják fel később, ha nem tudod betartani.

Ha mégis szeretnéd megosztani másokkal, akkor is fontos látnod, hogy ez az egész tőled függ, és hiába minden igyekezet a családodtól, barátaidtól, ha te magad nem teszel eleget a célodért. És ugyanez fordítva is igaz. Nem attól lesz egy elhatározás teljes kudarc, hogy mások nem hisznek benne, hanem ha te magad nem vagy elég elkötelezett.

De sokak számára az irreálisan magas célkitűzéseik jelentik az akadályt. Nem érdemes olyan fogadalmat tenni, amely saját magunkon kívül álló tényezőktől is függ. Például hiába fogadjuk meg, hogy az év minden hétvégéjén pihenni fogunk, ha a munkahelyünk olykor megköveteli tőlünk, hogy a szabadidőnkben is dolgozzunk. Ilyenkor szembesülnünk kell azzal, hogy nem mi felelünk minden időnkért. És ugyanez a helyzet az egészségi állapot javulására, a testsúlyváltozás mértékére, a ruhaméret változására és a pénz szerzésére tett ígéretekkel. Ahelyett, hogy megfogadjuk, milyen mértékű változást fogunk elérni, fogalmazzuk meg ígéretként azt, hogy törekedni fogunk erre. Vagyis ne azt mondjuk, hogy lefogyunk, csak azt, hogy megváltoztatjuk az étrendünket és többet sportolunk. Ne azt várjuk el magunktól, hogy kövér bankszámlánk legyen egy év múlva, de nyugodtan megígérhetjük magunknak, hogy többet fogunk spórolni és dolgozni érte. Így megőrizzük a realitást, de ugyanakkor elvárásokat is támasztunk magunkkal szemben, és mindezek mellé még a célt is látjuk, ami miatt megéri betartani a fogadalmunkat.

Ha pedig a személyiségünket, mentalitásunkat illetően próbálunk változásokat hozni az életünkbe, jobb, ha senki sem tud róla. Nem vet ránk túl pozitív fényt, ha hangoztatjuk a nagy elhatározásunkat, hogy majd sokkal kedvesebbek, szorgalmasabbak vagy szeretetteljesebbek leszünk. Így ugyanis, ha nem sikerül, még kevésbé leszünk szimpatikusak az adott illető szemében, ha pedig sikerül, mégsem érjük el vele a kívánt hatást.

Az egyik legfontosabb szabály pedig, hogy soha ne vedd el más kedvét az újévi fogadalmaktól, inkább segíts neki helyesen kitalálni azt, és ösztönözd a minél tökéletesebb megvalósításra!

Az igaz szerelem jelei

A szerelem jelei tudományos szempontból jól meghatározottak, és az agyi aktivitás vizsgálata révén a kutatók pontosan megfigyelték, hogyan hat a szerelem a biológiai folyamatokra. A következőkben bemutatott 11 jel segíthet felismerni, hogy valóban szerelmesek vagyunk.

A fogproblémák lelki okai

A fogak és általában a száj egészsége szorosan összefonódik a lelki és érzelmi állapotunkkal. Az írásban bemutatott nézőpont szerint a fogaink nem csupán fizikai struktúrák, hanem személyiségünk kifejeződései is, amelyek a belső világunkat tükrözik. Az érzelmi stressz, a feldolgozatlan érzések és a „rágódás” hatással van a száj pH-értékére, ami a fogszuvasodás kialakulásában is szerepet játszik.

A boldogság nem minden. Mi kell még egy párkapcsolathoz?

A filmek, a reklámok és a közösségi média gyakran csap be minket azzal, hogy azt közvetíti, hogy a jó párkapcsolat egyetlen mutatója a boldogság. Azt látjuk, hogy emberek mosolyognak, ölelkeznek és szeretik egymást. Néha persze van nem kevés dráma is, de emögött nem látjuk azt a sok kompromisszumot, szervezést, energiát, lemondást, amitől ezek a percek létrejöhetnek. Valójában miről szól a párkapcsolati jólét, vagy más szóval elégedettség?

Hogyan lépjünk túl az ünnepi találkozásokon?

A karácsony utáni időszak sokak számára kihívást jelenthet. A vidám sokszor kötelező jellegű összejövetelek és a szabadnapok után hirtelen visszazökkenni a mindennapok monotonitásába nem könnyű feladat. Ez az állapot fáradtsággal, levertséggel, sőt, időnként szorongással is járhat. De miért alakul ki ez az érzés, és hogyan kezelhetjük hatékonyan?

Motiváló tanácsok újévre

Egy szempillantás alatt átléptünk a 2025-ös esztendőbe, ilyenkor magunk is elgondolkozunk, vajon a saját kis életünkben mit tehetünk, hogy azt kiegyensúlyozottabban, motiváltabban, egészségesebben élhessük. Persze minden napra is tekinthetünk új kezdetként, új lehetőségként, de mint közhelyesen tudjuk, sokan újévtől szeretik elkezdeni megvalósítani a fogadalmaikat.
A következőkben néhány apró tippel szeretnénk segíteni olvasóinkat.