Menü

Néhány hiba, amit elkövetünk szépségápolásnál

Számtalan magazinban, netes oldalon, elektronikus médiában, baráti társaságban hallani-látni-olvasni arról, hogyan ápoljuk bőrünket, hajunkat, milyen kencéket, kozmetikumokat kenjünk magunkra, hogy sminkeljünk. De ritkán esik szó, azokról a mindennapi szépségápolási szokásainkról, melyek ahelyett, hogy jót tennének, valójában káros hatással vannak ránk. Nézzünk néhány hibát, amit ilyenkor elkövethetünk.

Kezdjük a hajápolással! Hajmosáskor, gyakran állunk nagyon meleg zuhany alá vagy forró vízzel öblítjük le hajunkat, roncsolva ezzel a hajszálakat. Mossuk hajunkat langyos, majd a végén hideg vízzel, ezzel nemcsak hajunknak teszünk jót, hanem a fejbőr vérkeringése is jobb lesz.Hajszárítás közben is sok hibát vétünk, például túl vizes hajra fújjuk a hajszárító túl forró levegőjét, kihagyjuk a hővédő termékek használatát például hajsütővas alkalmazása esetén. Megfontolandó tanács a fésülködéshez, hogy kerüljük a fémből készült keféket, hiszen ezek gyorsan felhevülnek és károsíthatják a hajszálak egészségét. Válasszunk kerámia vagy műanyag sörtéjű keféket.

Az arcápolásról órákig lehetne beszélgetni, az egyik legfontosabb szabály azonban, amit be kell tartanunk, a megfelelő arctisztítás, különösen lefekvés előtt. Nem tudom van-e, aki sminkben elszik el, én borzasztó károsnak tartom kihagyni, ezt a pár perces arctisztítási műveletet (bármilyen fáradt is az ember), arról nem is beszélve, hogy halálra rémiszteném vele másnap reggel a családom, ha zombiként ébrednék fel, sötétkék szemfestékmaradékos karikákkal a szemem körül, valószínű hamar magához térne mellettem a félálomban lévő férjem, a reggeli koffeinadag nélkül.

Bőrünk védelme, már csak a nyár beköszönte miatt is aktuális. Nem tanácsos az utolsó 2 hétben csokibarnaság címszóval vörösre perzselni magunkat sem a napon, sem a szoláriumban. A barnaság sem kampányszerű, aki nem járt fokozatosan barnulni az elmúlt hónapok alatt, ne most akarja bepótolni. Egyik kedves volt főiskolai barátnőmet a világon semmivel nem tudtam meggyőzni pár éve, hogy ne feküdjön ki órákra a déli napra, makacsul ott perzselődött a legveszélyesebb UV sugárzásban. Nézni is rossz volt. Nem szabad!

Bánjunk óvatosan a parfümjeinkkel! Előszeretettel fújjuk mellkasra, dekoltázsra még nyáron is, pedig emiatt előfordulhat, hogy később májfoltok jelennek meg a bőrünkön. A parfüm, az erős napfény és az érzékeny bőr nem jó társítás, pláne nyáron, fújjuk inkább máshová az illatot.

Tény, hogy a gyantázás, epilálás vagy egyéb szőrtelenítési eljárás az egyik legutálatosabb dolog a világon, ne tetézzük azzal a kialakult érzékeny-fájó helyzetet, hogy nem fertőtlenítjük le a kezelt területet. Gyantázás közben a pórusok kitágulnak, könnyebben elfertőződhetnek, maradandó károkat hagyva maga után a bőrön. Én most vallom be, hogy a férjem legdrágább borotválkozás utáni balzsamára esküszöm. Ki gondolná, hogy miattam fogy ilyen gyorsan.

Kamaszkoromban rengeteg pattanásom volt és mindet jól ki is nyomkodtam, ma már nagyon bánom, nyomot hagynak az arcbőrön. A problémás területet alapos gőzöléssel kell felpuhítani, majd úgy tisztogatni az esetleges mitesszerektől, pattanásoktól, majd alaposan lefertőtleníteni, tonikkal áttörölni, azonban legjobb ezt mindig szakemberre bízni.

Bőrápolásnál mindig tartsuk szem előtt, hogy a test, az arc, a szemkörnyék, vagy a nyak bőre más – más kezelést igényel!

Régóta mondom, hogy a természetes, házilag készített kencék a legjobbak a bőrünknek! Válasszuk ezeket a sok (nem éppen bőrbarát) kemikáliák helyett. Míg „csóró” fősulis kollégista koromban erre volt anyagilag lehetőségem, ma már tudatosan választom a konyhából az uborkát, a banánt, a mézet (abszolút kedvenc) az olívaolajat (jó minőségűt!), a tojást, vagy éppen az élesztő szépítő erejét. (A sör is nagyon jó a hajra, de ahhoz még nem volt képem, hogy a férjem elől a hajamra öntsem.)

Gikszereket valószínűleg gyakran fogunk elkövetni a szépségápolás terén, de törekedhetünk rá, hogy odafigyeléssel és tudatossággal jelentősen csökkentsük a „szépészeti-baleseteink” számát.

A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Ingyenes mammográfiás emlőszűrés is lesz Kapolcson, a Művészetek Völgyében

A Művészetek Völgye Fesztivál ideje alatt idén nemcsak kulturális élményekkel gazdagodhatunk, hanem az egészségünkért is tehetünk. 2025. július 25-én, pénteken a Novartis Hungária Zrt. támogatásával ingyenesen lehet mammográfiás emlőszűrést igénybe venni Kapolcson. A vizsgálatra fesztiváljegy nélkül is be lehet jelentkezni. Olyan 40 és 65 év közötti nőket várnak – legyenek akár helyi lakosok, vagy fesztiválozók –, akik az elmúlt egy évben nem vettek részt ilyen szűrésen.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?