Agyonhajszolt anyukák
- Dátum: 2017.09.10., 16:20
- Martinka Dia
- anya, anyuka, baba, bevásárlás, édesanya, esti mese, fáradtság, gyermek, háztartás, hiszti, kimerültség, lefekvés, munka, szétszórtság, szülő, tanulás
„Mindannyian tudjuk, hogy egy anya napja sosem ér véget.” olvashatjátok egy korábbi cikkünkben. Mivel a héten egyszer már majdnem a folyékony szappannal, egyszer pedig majdnem a kézkrémmel mostam fogat, azt gondolom többszörösen is nekem való írás. :)
A nagyfiam most lett első osztályos. Nem tudom, ki izgult jobban, Ő vagy mi, de azt tudom, hogy azon a héten a túlélésre mentem. Reggeli rohanások, „húzd már a cipődet”, „induljunk már”, „el fogunk késni” - szinte alapmondatok a reggeli induláskor, mint ahogy az ajtóban menetrendszerűen bekövetkező rettegett mondat a tetőtől talpig overálba öltöztetett 3 évesem szájából télen: „anya, pisilni kell”.
Aztán suliban érzelgős búcsú a nagyfiamtól, de az egész napos gályázás, munka és határidők bűvöletébensem tudok másra gondolni, csak hogy vajon mit csinál a fiam most az iskolában. Majd kapkodva futok izzasztó kilométereket az iskola és óvoda, meg a boltok között, amikor a fülemen is szatyor lóg, így érek fel a második emeletre a két gyerekkel.
A vacsoráztatás és fürdetés után közelharc, következik, amit az esti lefekvésért vívunk egymással. Merthogy az este nálunk ilyen, ebben a sorrendben: "Éhes vagyok. Szomjas vagyok. Pisilni kell. Folyik az orrom. Nem mostam fogat. Apa hol van? Nézhetek tévét? Nem kaptam vizet. Akkor kakilni kell.”
Feladom.
Ha egyszer nyugdíjas leszek, ezeket biztosan boldogan idézem fel ezeket a pillanatokat és nevetni fogok rajta. Azonban egyelőre a napok a túlélésről szólnak. Azon gondolkodom, hogy is volt a cikk, a 6 tipp túlhajszolt Anyukáknak?
Elolvasnám újra, ha lenne időm, de épp indulok is suliba a nagyért, oviba a kicsiért, van 3 szatyrom (vagyis négy), gyalog vagyok és zuhog az eső. Innen szép győzni! - gondolom magamban.
Anyának lenni nehéz. S tudjátok, eddig bármit is írtam, mindent átértékelek, mikor lefekvéskor megpuszil és azt mondja: ”Anya, szeretlek”...
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Miért szeretjük, ha fáj? – A tragédia vonzereje

Furcsa kijelenteni, hogy szeretjük a szenvedést. Nem a saját életünkben persze, hanem amikor olvasunk, filmet nézünk vagy hallgatunk. Egy hős elesik, egy szerelem elvérzik, egy álom összeomlik és mi ott ülünk, lenyűgözve, néha könnyezve, néha csak csendben. Miért keresünk ilyen történeteket? Miért érezzük katartikusnak a veszteséget?