6 tipp az agyonhajszolt anyukáknak
- Dátum: 2017.08.24., 20:46
- anya, család, dolgozó anya, dolgozó nő, egészség, elismerés, fejlődés, feladat, gyermek, munka, növekedés, ölelés, önfejlesztés, szerep, szeretet, szülő, ünneplés
Ha olyan vagy, mint a legtöbb dolgozó anya, akkor valószínűleg vágytál már egy olyan feleségre vagy egy mágikus dadusra, aki nap mint nap örömmel és hatékonyan takarítja a házat, mossa a szennyes ruhákat, kezeli a gyerekek között kialakult vitákat, megszervezi a különféle időpontokat, bevásárol, rendben tartja a számlákat, és felszolgálja a vacsorát.
Képzeld el a tiszta örömöt és megkönnyebbülést, hogy neked ezek közül egyiket sem kell megcsinálnod! Csak ülsz a fotelben és olvasol vagy tv-t nézel, vagy úgy olvasod végig a kedvenc magazinodat, hogy közben nem kell egymilliószor felugranod kicserélni a ruhát a mosógépben, kipakolni a mosogatógépet, és előkészíteni a másnapi ebédet.
Az igazság azonban az, hogy a nők az idők kezdete óta zsonglőrködnek ezekkel a feladatokkal, és a dolgozó nők sokszor még gyorsabbak is! Mindannyian tudjuk, hogy egy anya napja sosem ér véget. Viszont az anyák is élnek, lélegeznek, alszanak! Néhányan kapnak segítséget, míg mások egyedül birkóznak meg a teendőkkel.
Az a fontos, hogy a dolgozó anyukák beismerjék maguknak, hogy ez egy nehéz feladat, egy nehéz időszak. Nem kell úgy tenniük, mintha minden gondtalan és könnyű lenne. Nyugodtan érezhetik úgy magukat, mintha egy hullámvasúton élnének. A kimerültségbe és a bűntudatba való menekülés viszont nem megoldás. E helyett inkább a következő hozzáállást ragadjuk meg: „Hé, ez az én életem, és én fogom úgy alakítani, hogy igenis működjön számomra!”
Az alábbiakban 6 dolgot mutatunk be, amiket nyugodt szívvel alkalmazhat bárki, amikor túlterheltnek érzi magát.
1. Helyezd magad a prioritási lista elejére! Még akkor is, ha egy perc időd sincs magadra. A sikeres dolgozó anyukák megtanulták, hogy ha nem szánnak időt saját magukra, nem lesznek elég hatékonyak és boldogok. A gyermekek és a férjek is jobban csípik a boldog anyukákat akár egy rendetlen ház kíséretében, mint egy zsörtölődőt!
2. Adj magadnak egy ölelést! Kérd meg a gyermekeidet, a párodat, hogy öleljenek meg, és gondolj arra, milyen szerencsés vagy, hogy anyuka lehetsz! Még egy rossz napon is emlékezz rá, milyen örömet okoznak a gyermekeid a mindennapokban.
3. Emlékeztesd magad, milyen előnyeid származnak a fizetett munkából! Kutatási eredmények szerint a nők szinte ugyanazon okok miatt dolgoznak, mint a férfiak. Nemcsak az anyagi biztonság vagy a gazdasági szükség viszi őket az irodába, hanem az egyéni kiteljesedés, az erő érzése, a társadalmi státusz és a közösségi kapcsolatok. Amikor a nők értelmet, kihívást és potenciális karrier- és fejlődési lehetőségre lelnek, az személyes elégtételt jelent nekik.
4. Lépj hátra, és szánj egy pillanatot arra, hogy magadat ünnepled! A legtöbb karrierista anyuka önbecsülése megnő, ami enyhíti a stressz okozta egyéb tényezőket az életben, és alapvetően pozitív végeredményt szül. Csak ne felejtsünk el magunknak egy kis időt hagyni, hogy teljesen átélhessük az érzést.
5. Tanulj meg harcolni a sikerért! Az összes ilyen mechanizmus közül a dolgozó anyukák számára az a legfontosabb, hogy a perfekcionizmust elengedjék. A szupernők évtizedekkel ezelőtt kimentek a divatból, ezért vegyünk vissza az elvárásainkból. Csak mi számítunk. Találjuk meg a gyors ebédek egészséges módját, és töltsük az időnket a családunkkal. Vegyük rá a férjünket – ha nem ilyen beállítottságú lenne -, hogy legyen segítőnk a gyerekek gondozásában és a háztartás vezetésében.
6. Találj magadnak egy barátot, aki meghallgat és támogat! Nem számít mennyire vagy szervezett, valószínűleg vannak időszakaid, amikor csak nyafogni és elégedetlenkedni szeretnél. Add ki magadból, és lépj tovább!
Ha teljes munkaidőben dolgozol, az ébren töltött óráid 80%-át munkával töltöd, ezért fontos, hogy ott is élvezd, amit csinálsz. Ha nem szereted, amit csinálsz, keress egy másik helyet, mert a munkahelyi elégedetlenkedés nagyban hozzájárul a stressz, a frusztráció és a fáradtság kialakulásához.
Szomorú, de úgy tűnik, a mi kultúránk nem értékeli túl a szülői feladatokat annak ellenére sem, hogy a jövőnk a gyermekeinken múlik. A társadalom elvárja, hogy a szülői szerep automatikusan jöjjön, nem tekinti munkának, pedig éberséget, tudatosságot, törekvést, tudást és készségeket igényel. Amíg ezt fel nem ismeri, muszáj, hogy mi magunk teremtsük meg a magabiztos életet, és felismerjük saját értékeinket, miközben sokszoros szerepeinkben tündöklünk.
Forrás: www.psychologytoday.com
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.
Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?