A magabiztos randizás titkai
- Dátum: 2017.08.01., 08:27
- izgalom, kapcsolat, magabiztosság, önbizalom, partner, randi, romantika, szeretet, találkozás, találkozó, vonzalom
A randizás idegfeszítő élmény lehet. Mindegy, hogy egy baráttal találkozol, akibe potenciálisan beleszerethetsz, vagy van egy foglalásod este 7-re egy remek étterembe - ha valaki olyannal töltöd az idődet, aki meglehetősen érdekel, az bizony stresszes és izgalmas lehet. Hogyan lehet ezt a szemléletmódot megváltoztatni?
1. Megnyerő, ha magabiztosak vagyunk.
A magabiztosság és az önbizalom-kutatások szerint még a túlzott magabiztosság is rendkívül vonzó. Növeli a romantika mértékét, csökkenti a potenciális vetélytársak esélyeit, és úgy tűnik, segíti az embereket abban, hogy romantikus partnerrel lépjenek szeretetteljes kapcsolatba. A kutatások szerint, ha az első találkozón magabiztosan jelenünk meg, az megalapozza a sikeres romantikus kezdési fázist.
2. Magabiztosságunkat mutassuk ki, ne rejtegessük!
Ahhoz, hogy élvezhessük a magabiztosság előnyeit, nem elég azt belül érezni, ki is kell mutatni. Érezni kell a bőrünkön. Ha a magabiztosság benyomását elő tudjuk hívni magunkból, sokkal igazabb képet adhatunk magunkról, és esetleges jövőbeni partnerünk jobban megláthatja azt, kik is vagyunk valójában.
3. Fogadjuk el, hogy nem minden randi sikerül jól!
Ha magabiztosan randizunk, akkor hiszünk partnerünk egyéni értékeiben is, ami elűzheti a kétségbeesés érzését belőlünk a találkozó során. Más szóval tehát gondolhatjuk azt, hogy: „Hé, ez egy remek lehetőség lehet, ha összejön, de ha nem, az sem a világ vége!” Ha ezt a felfogást követjük, levehetjük a nyomást saját magunkról, és így könnyebben fogunk másokkal kapcsolatot teremteni. Előmozdíthatja a szelektivitást is, ami azt jelenti, hogy könnyebben fogunk partnert választani.
A kutatások azt mutatják, hogy azok az emberek, akik felelőtlenül ugranak bele egy-egy romantikus kapcsolatba, hajlamosak arra, hogy a következő alkalommal már nem mutatnak érdeklődést. Tehát mindenképpen megéri szelektálni.
4. Légy jelen, ne térítsen el a saját előadásod!
Valóban jelen vagy a pillanatban a találkozón, vagy megosztod a figyelmedet, hogy kreálj egy tökéletes előadást önmagadról?
Ha feladod ezt a kihívásnak tűnő feladatot, és szimplán csak magabiztosan vagy jelen a randin, teljesen el fogsz tudni köteleződni a beszélgetés irányába. Ez a tudatosság a romantikus találkozások kezdetekor rendkívül vonzó a partnerek számára. Továbbá egy még élvezhetőbb és sikeresebb találkozóhoz vezet.
Úgyhogy ne legyünk restek elsajátítani a fentebbi taktikákat!
Forrás: https://www.psychologytoday.com
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.
A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.