A „halott hálószoba” jelenség és megoldásai
- Dátum: 2017.07.24., 17:59
- házimunka, játék, javaslat, megoldás, mozgás, párkapcsolat, pártanácsadás, párterápia, probléma, sport, szerelem, szerepjáték, szeretet, szeretkezés, szex, szexuális élet, szexualitás, tanács, terápia
Rohanó világunkban az együtt élő párok elég magas százalékát sújtja a halott hálószobának nevezett jelenség. A nevéből vajmi egyszerű kikövetkeztetnünk, mit is jelent. De van-e rá megoldás?
Szakértők szerint sajnos egyre több fiatal, a 20-as, 30-as éveiben járó pár szenved a halott hálószobának nevezett jelenségtől. Hiába érzik azt, hogy szeretik egymást, szeretnek együtt lenni, nincs meg köztük a „normálisnak” ítélt szexmennyiség. Természetesen mindenkinek más „mennyiség” szükséges az egyensúlyhoz, ezért gyakran olvashatjuk, hogy a jól működő kapcsolat egyik alapköve, hogy ez az arány a pár két tagjánál hozzávetőleg megegyezzen.
Problémák jelentkezhetnek, ha a két fél szexuális igényei túlzottan eltérnek
Fontos megkeresni a probléma forrását. Először magunkban gondolkodjunk el, és ha nem leljük meg az okokat, párunkkal közösen próbáljuk megtalálni a szex hiányának okait. Szerencsére tudatosan is tehetünk a jobb szexuális élet érdekében! Erre kínálunk most néhány megoldást.
Időzítsük a szexet! Írjuk fel a naptárba, vagy beszéljük meg előre, hogy ezt követően a kedd este lesz az, amikor a szeretkezés lesz a közös időtöltés célja.
Hasznos eszköz lehet az időzített "szexrandi"
Mozogjunk! Kutatási eredmények vannak arra vonatkozóan, hogy a fizikai aktivitás, a mozgás és a szexuális élet gyakorisága között közvetlen összefüggés van. Mozgás közben a szervezetünk endorfint termel, ami pedig a „szex hormonok” felszabadítását stimulálja.
Játsszunk! A szex shopokban kapható apró kiegészítők is feldobhatják a közös nemi életet. De ha ez túl távol áll tőlünk, akkor egy-egy szerepjáték bevállalása is remek ötlet lehet.
A játékosság feldobhatja a szexuális életet
Gondolkodjunk el a terápia lehetőségén! Sok férfi ódzkodik ettől a megoldástól, hiszen nem fűlik a foguk ahhoz, hogy órákon keresztül egy kanapán üldögéljenek, és a nemi életük tökéletlenségeiről beszélgessenek. Azonban nem kell megijedni, párban terápiára járni teljesen más élmény! A terapeuta gyakran feladatokat ad a pároknak, amiket közösen kell elvégezniük, és nem is ott a beszélgetés helyszínén, hanem a következő alkalomig valahol máshol. Jó ötlet, ha elküldi őket, hogy együtt vásároljanak egy szexuális kiegészítőt az ágyba. :)
Nem utolsó sorban pedig teljesen más jellegű példákkal is lehet találkozni a neten. Egy férj eldönti, hogy végre hatékonyabban kiveszi a részét a házimunkából annak érdekében, hogy a feleségét ezzel tehermentesítse. Egyre többet ad, cserébe nem vár el semmit. A történet végére a kapcsolat harmóniája megint beáll, a meghitt, őszinte beszélgetések újra megjelennek, és végül, de nem utolsó sorban a szex is visszatér a házasságba. Pedig nem is ezzel a céllal indult a folyamat.
Felhasznált irodalom: itt
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
A derealizációs szindrómáról általában

A derealizációs szindróma olyan mentális állapot, amelyben az egyén átmenetileg elveszíti a kapcsolatot saját testével, érzéseivel vagy a külvilággal való érzékelésével. Ezek a disszociatív zavarok gyakran szorongással, stresszel vagy traumás élményekkel társulnak, és jellemzőek lehetnek például pánikrohamok, traumatikus események vagy más mentális betegségek során.
Szendvicsgeneráció – két nemzedék közé ragadva

A szendvicsgeneráció tagjai, akik ellátják a múltat és jövőt is egyszerre, mely nem kis nehézséget jelent. Egy elég szívszorító, de mindennapos probléma, amiről keveset beszélünk, pedig sokkal többet kéne.
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.