Komfortérzet kialakítása – hétvégén is szükséges!
- Dátum: 2017.04.07., 23:35
- érzés, hajmosás, kedv, komfort, komfortérzet, otthoni munkavégzés, öltözködés
A minap láttam egy plakátot a metrón utazva, ami valamilyen TV csatornát reklámozott. A plakáton egy fiatal nő ült törökülésben, szomorú, könnyes arccal, kinyúlt melegítőnadrágban, kezében egy tál popcornt tartva bambán nézett ki a képből. A reklámszöveg lényege pedig az volt, hogy szakítás után otthon sírva, begubózva, nassolva nézzük a reklámozott csatornát, ahol romantikus amcsi filmeket adnak egész álló nap.
Számomra ez a magatartásforma teljességgel elfogadhatatlan. Elismerem, hogy az ember egy-egy csalódás után ideig-óráig sajnálhatja magát, de utána igenis álljon talpra, és ha nem muszáj, ne csalogassuk bele az embereket ilyesfajta kényelmesnek tűnő, de nem igazán hasznos helyzetekbe!
Erről eszembe jutott, hogy vasárnap délutánonként sokszor érzem otthon, hogy „nem tetsző” külsőm van. A ruha, amit viselek, nem kedvemre való, a hajam kócos, és csak lazán összefogtam. Mindig elképzelem, hogy de jó lesz majd este lezuhanyozni, hajat mosni, felfrissíteni magamat, majd eszembe jut, hogy miért ne tenném ezt most rögtön? Miért várunk bizonyos dolgokra ok nélkül olyan sokáig? Miért ne lehetnénk szépek és kívánatosak otthon, csak úgy? Önmagunknak miért ne öltözzünk fel szépen? Miért ne csípjük ki magunkat? Az a fontos, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben, mindegy milyen a környezet, ami éppen az adott pillanatban körülvesz minket.
Nekünk nőknek a megfelelő komfortérzet kialakításához szükséges az, hogy hajunk frissen mosott legyen, és szépnek érezzük magunkat a ruhában, amit viselünk. Elizabeth Gilbert – az Ízek, imák, szerelmek című könyv írója – írja Big Magic című könyvében, hogy szerinte főként az otthondolgozók számára elengedhetetlen, hogy felöltözve, és ne pizsamában tengessék a hétköznapjaikat, hogy sminkeljenek, és munka közben is frissnek és fittnek érezzék magukat.
Sokszor hangoztatjuk a klisét, hogy a belső a lényeg, a külső nem számít, amely részben valóban igaz. Ennek ellenére mindenkinek van egy-két – nevezhetjük vesszőparipának, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy kifogástalanul érezze magát.
Ha megtaláltuk ezeket a saját életünkben, még rosszkedv esetén is hasznukat vehetjük! :)
Sikeres emberek szokásai

A sikeres emberek szokásai gyakran hasonlók bizonyos dolgokban, még akkor is, ha különböző területeken értek el sikert. Ezek a szokások nem garantálják az eredményeket, de nagymértékben hozzájárulhatnak az érvényesüléshez. Íme néhány gyakori szokás, amit sok sikeres ember gyakorol!
Tudnivalók az önbeteljesítő jóslatról

Önbeteljesítő jóslat az az előrejelzés, vagy hiedelem, amely akkor is valóra válik, ha eredetileg nem volt alapja vagy indoka, mert az, hogy valaki hisz benne vagy cselekszik ennek megfelelően, hozzájárul ahhoz, hogy a jóslat valósággá váljon. Gyakran előfordul például a pénzügyi vagy társadalmi helyzetekben, ahol a várakozások befolyásolják a viselkedést, és ezáltal alakítják a tényleges eredményt.
A cukros víz egészségesebb, mint az energiaital?

A sima cukros víz, vagyis a fehér cukor (szacharóz) oldat, ugyanolyan hatékony lehet a sportteljesítmény fokozásában, mint a drágább energia- vagy sportitalok. Ez különösen akkor igaz, ha a sportoló a maximumra törekszik, például verseny közben.
Miért lett újra menő matricákat gyűjteni?

Mostanában azt érzem, hogy a matricák, más néven stickerek gyűjtése és használata újra virágkorát éli. Nemcsak a gyerekek ragasztanak színes kis képeket füzeteikbe, hanem felnőttek milliói is szenvedéllyel halmozzák fel, rendszerezik, sőt, eszközeiket – laptopjaikat, telefonjaikat, vizespalackjaikat – is előszeretettel díszítik velük.
Rucking, egy hátizsákos fitnesztrend

A rucking nem csupán egy újabb fitnesz őrület, hanem egy hatékony és izgalmas edzésforma is. Mi is pontosan a rucking, és miért érdemes kipróbálni?