Kutya és gyerek - mennyire kompatibilisek?
- Dátum: 2017.02.04., 16:15
- állatterápia, allergia, cica, egészség, gyerek, háziállat, immunrendszer, kamasz, kutya, kutyaterápia, lélek, lelkiállapot, magány
Mennyire fér meg egymás mellett a kutya és a kisgyerek, s milyen hatással van csemetéink egészségére, ha egy szőrös állattal élnek egy fedél alatt? Nos, úgy tűnik, már az egészségügy is elismeri, hogy erősítik a gyerekek immunrendszerét a háziállatok, sőt a lelkiállapotukra nézve is kedvező pozitívumai vannak.
Higiéniai okokból sokan ódzkodnak attól, hogy a kicsi gyermek mellett háziállatot tartsanak a lakásban. Végülis érthető ez a szemléletmód, de az is igaz, hogy jórészt korábbi és elavult tapasztalatokból ered. Tény, hogy régen elég sok betegséget terjesztettek az állatok, de azóta már teljesen más állattartási szabályok és lehetőségek vannak.
Az elterjedt kötelező védőoltások, féreghajtók, valamint a szőrben megtapadó károkozókat, mint például kullancsokat és bolhákat távol tartó cseppek, nyakörvek és tabletták szinte teljesen leredukálják a lehetséges problémaforrásokat. A trendek és szokások is átalakultak, a házi kedvenceket gyakran viszik kozmetikába, fürdetik és gyakorlatilag családtagként bánnak velük, ami természetesen az egészségügyi állapotukra is pozitív hatást gyakorol.
Ennek okán sokkal bátrabban tarthatjuk őket otthonunkban, akár kisgyerek mellett is. Őket azért féltik, mert kiskorban még nem kialakult az immunrendszerük. De a kutatásokból úgy tűnik, pont hogy kedvező hatást gyakorolnak a kicsikre az állatok, mivel ellenállóbbá teszik az immunrendszert a betegségekkel és allergiákkal szemben. Ma már egyre több gyermekorvosi rendelőben találkozhatunk a kiírással, miszerint javasolják a szülőknek a háziállatok tartását ilyen okokból.
De nem csak a fizikai szempontokat érdemes figyelembe venni, hanem a lelkiállapotra vonatkozó hatásokat is. Bizonyított tény, hogy a gyerekek hangulatára nézve nagyon kedvező, ha a közvetlen közelükben van egy háziállat - ezek a gyerekek összességében nyugodtabbak, békésebbek, és szeretetüket könnyebben kifejezik. Az állatterápia (általában kutyákkal és lovakkal) közismert módszer, de nem csak a kifejezetten terápiás állatnak képezett egyedek vannak ilyen pozitív hatással a fiatalokra.
Nagyobb, akár kamasz gyerekek esetén is javasolt az állattartás otthon, ha a gyerek önmaga is szeretné, még akkor is, ha korábban nem volt semmilyen háziállatunk. Ugyanis azok a kamaszok, akiknek van valamilyen háziállatuk, felelősségteljsebbek, szívesebben tartózkodnak otthon, nyitottabbak, és kevésbé magányosak (tudjuk, hogy a magányérzet jellemző kísérője a serdülőkornak). Az állat kiváló menekülőpont lehet számukra a hullámzó érzelmeik, és a fekete-fehér világnézetük közepette a feltétlen szeretettel és ragaszkodással.
Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.
Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?