Menü

Hogyan ápoljuk nyáron a lábunkat?

A meleg időszakban sokkal többet vagyunk mezítláb, vagy kevésbé zárt cipőben, így a lábaink sokkal inkább ki vannak téve a környezeti hatásoknak. Szandálban, papucsban, vagy vékonyabb cipőben zokni nélkül a sarok, talp bőre könnyen kirepedezik. No de mit tehetünk a jól ápolt lábakért?

Nem is gondolnánk, de ha puha, gondozott lábat szeretnénk, akkor a talpak ápolására legalább ugyanúgy érdemes időt fordítani, mint mondjuk az arcápolásra, méghozzá rendszeresen - lehetőleg minden nap. No nem kell megijedni, elég naponta egy pár perces művelet, valamint heti 1-2 alkalommal egy kis plusz odafigyelés.

Esténként fürdés, vagy lábmosás után kenjünk be a lábunkat olyan ápoló, puhító krémmel, amely direkt erre a célra való, a sarok bőre ugyanis különleges ápolást igényel. Kiváló erre például a Naturissimo csicsókás kéz-láb-körömápoló balzsam, amely természetes összetevőket tartalmaz, és már egy használat is jelentősen puhítja a talp bőrének állapotát. Használjuk naponta, kétnaponta! Léteznek olyan sarokbőr-reszelők, amiket száraz állapotban ajánlott használni, fürdés előtt ezzel is leszedhetjük a durva bőrt a sarkakról.

Fürdés közben a habkő használata ajánlott, akár minden tusolás alkalmával átradírozhatjuk vele a talpunkat. De készíthetünk direkt lábfürdőt is, amely kellemes lazító-relaxáló tevékenység, és akár olvasás, rejtvényfejtés közben is áztathatjuk lábainkat. Csavarjunk egy egész citromot a langyos, vagy meleg vízbe, amely segít puhítani a megrepedezett bőrt a sarkakon.

Nyáron sokan küzdenek vízhólyaggal, hiszen vastagabb zoknik híján könnyebben feltöri a cipő a lábunkat. Túrázáshoz, kiránduláshoz a lábujjak védelme érdekében praktikus lehet az ötujjas zokni viselése. Korábban sebgyógyításra, vágásokra már ajánlottuk a széles levelű útifüvet, amit érdemes használni ilyen esetben is: nagyon gyorsan gyógyítja a cipő által feltört lábat. Ragtapasz helyett is használhatjuk ujjak közé, talpra, sarokra a cipőbe, szandálba téve külsőleg is ható gyógynövényként, hiszen nem csak véd, hanem gyógyít is. Akár napokon át is használhatjuk, és bárhol megtaláljuk a természetben, vagy az udvaron.

Ha puffadást, hasfájást okoz a fruktóz, avagy a fruktózintolerancia

Amennyiben puffadást, hasi fájdalmakat, hasmenést tapasztalunk, rossz közérzettel és fejfájással párosulva, akkor gondolhatunk arra, hogy a szervezetünk esetleg nem tudja feldolgozni a gyümölcscukrot. Amennyiben fruktózintoleranciával állunk szembe, sajnos nem minden gyümölcsöt fogyaszthatunk.

Miért fontos a kamasz gyerekemnek a laborvizsgálat?

Sajnos még mindig kevesen járnak rendszeres szűrővizsgálatokra és ennek fontosságára már kamaszkorban érdemes felhívni a figyelmet, arról nem is beszélve, hogy kamaszkorban a növekedés, valamint a hormonháztartás változása miatt fokozottabb igény lehet egy-egy vitamin, ásványi anyag pótlására, ezt pedig csak egy laborvizsgálat tudja megmutatni.

A bento kultúrája

A bento kultúrája Japánból származik, és harmonikusan ötvözi a táplálkozást, az esztétikát és az egészséges életmódot. Ezek az előre összeállított dobozok igazán változatossá teheti étkezéseinket, és érdekes perspektívát ad, az előre elkészített ételek világának.

Mikor segít az infralámpa?

Akinek már volt arcüreggyulladása vagy homloküreg gyulladása, az tudja, milyen kellemetlen és nehezen múló, makacs betegség. Az arcfájdalom, az orrdugulás, bő orrváladék, fejfájás, az eldugult orr és a fáradtság mielőbbi kezelést igényel.

Raynaud-szindróma tünetei és kezelése

A Raynaud-szindróma egy olyan tünetegyüttes, amelynél a végtagokban (leginkább az ujjak végein, de változatos kiterjedésben) keringészavar áll be. Ennek következtében az ujjak vége ellilul, előtte azonban éles határokkal kifehéredik, a bőr feszül és fáj. A keringészavar vagy a szindrómához társuló, azt kiváltó betegségek miatt az ujjvégek kisebesedhetnek, elhalások jöhetnek létre, száraz gangréna, üszkösödés alakulhat ki rajtuk.