Menü

Hogyan ápoljuk nyáron a lábunkat?

A meleg időszakban sokkal többet vagyunk mezítláb, vagy kevésbé zárt cipőben, így a lábaink sokkal inkább ki vannak téve a környezeti hatásoknak. Szandálban, papucsban, vagy vékonyabb cipőben zokni nélkül a sarok, talp bőre könnyen kirepedezik. No de mit tehetünk a jól ápolt lábakért?

Nem is gondolnánk, de ha puha, gondozott lábat szeretnénk, akkor a talpak ápolására legalább ugyanúgy érdemes időt fordítani, mint mondjuk az arcápolásra, méghozzá rendszeresen - lehetőleg minden nap. No nem kell megijedni, elég naponta egy pár perces művelet, valamint heti 1-2 alkalommal egy kis plusz odafigyelés.

Esténként fürdés, vagy lábmosás után kenjünk be a lábunkat olyan ápoló, puhító krémmel, amely direkt erre a célra való, a sarok bőre ugyanis különleges ápolást igényel. Kiváló erre például a Naturissimo csicsókás kéz-láb-körömápoló balzsam, amely természetes összetevőket tartalmaz, és már egy használat is jelentősen puhítja a talp bőrének állapotát. Használjuk naponta, kétnaponta! Léteznek olyan sarokbőr-reszelők, amiket száraz állapotban ajánlott használni, fürdés előtt ezzel is leszedhetjük a durva bőrt a sarkakról.

Fürdés közben a habkő használata ajánlott, akár minden tusolás alkalmával átradírozhatjuk vele a talpunkat. De készíthetünk direkt lábfürdőt is, amely kellemes lazító-relaxáló tevékenység, és akár olvasás, rejtvényfejtés közben is áztathatjuk lábainkat. Csavarjunk egy egész citromot a langyos, vagy meleg vízbe, amely segít puhítani a megrepedezett bőrt a sarkakon.

Nyáron sokan küzdenek vízhólyaggal, hiszen vastagabb zoknik híján könnyebben feltöri a cipő a lábunkat. Túrázáshoz, kiránduláshoz a lábujjak védelme érdekében praktikus lehet az ötujjas zokni viselése. Korábban sebgyógyításra, vágásokra már ajánlottuk a széles levelű útifüvet, amit érdemes használni ilyen esetben is: nagyon gyorsan gyógyítja a cipő által feltört lábat. Ragtapasz helyett is használhatjuk ujjak közé, talpra, sarokra a cipőbe, szandálba téve külsőleg is ható gyógynövényként, hiszen nem csak véd, hanem gyógyít is. Akár napokon át is használhatjuk, és bárhol megtaláljuk a természetben, vagy az udvaron.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.

Éjszakai agymosás

Még ma sem értjük teljesen, mi történik ilyenkor a szervezetünkben, sőt az sem egészen világos, hogy miért van egyáltalán szükségünk alvásra.


Miért kell figyelni a PH-ra?

A pH rövidítése "potentia hydrogenii", azaz a hidrogénionok koncentrációja, a szervezet megfelelő sav-bázis egyensúlya pedig létfontosságú az egészségünk szempontjából. A skála 7-14-ig terjed, a semleges érték 7 (a tiszta vízé), ami alatt savasnak, felette lúgosnak nevezzük az oldatot. Ezt az értéket nagyon egyszerűen, otthon is megmérhetjük!