Menü

Egészséges nedűt ad a nyírfa

Tudták róla, hogy a nyírfát ebben az időszakban, a tavasz elején meg lehet csapolni, és így finom, ráadásul döbbenetesen egészséges italhoz juthatunk? A nyírfalevet már az ókorban is ismerték és használták, mára sajnos kikerült a köztudatból - hozzuk vissza újra!

A nyírfalé különlegességként néha boltokban is kapható, de a hatás ez esetben nem lehet ugyanaz, mert ez esetben nem friss és tiszta italról van szó. A nyírfanedű fontos tulajdonsága ugyanis, hogy csak frissen csapolva jó: a legkellemesebb aznap elfogyasztani, a második napra ugyanis már megromlik.

A csapolás úgy történhet, hogy a törzset egy vékony fúróval kell megfúrni 4-5 cm mélyen. A koratavaszi időszakban akár másfél liter italt is nyerhetünk így. Kiváló lehet tavaszi tisztítókúrák kiegészítőjeként is, fejenként fél litert nyugodtan elfogyaszthatunk belőle. Akár gyerekeknek is adható, hiszen teljesen átlátszó, vízszínű és állagú léről van szó, amely kicsit édeskésebb a víznél, igazán finom.

No de térjünk a lényegre: miért is akkora kincs a nyírfalé? Mert tele van ásványi anyagokkal, és hatását bárki gyorsan megérzi, aki fogyasztani kezdi. Megújítja, regenerálja a sejteket, antibakteriális hatással bír, és még sportolók körében is közkedvelt, hiszen gyorsan felszívódik, és oxigénnel látja el az izmokat. Tisztító hatása abból is látszik, hogy vesegyulladás esetén is alkalmazzák, sőt még az asztmás tüneteket is enyhíti.

Fontos megemlíteni, hogy a nyírfa megcsapolásával nem ártunk a fának, hiszen a törzs gyorsan regenerálódik, és a növekedésben sem gátoljuk.

Ha épp lemaradunk a nyírfaléről, ne keseredjünk el: a nyírfalevél jótékony hatásai még mindig rendelkezésünkre állhatnak később: gyógyteaként fogyaszthatjuk, amely hólyag- és vesetisztító, méregtelenítő, vérnyomáscsökkentő előnyökkel bír.

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

Sok magnéziumot tartalmazó ételeink

Tudjuk, hogy magnézium nélkül nem tudunk élni, hiányát ételekkel is tudjuk pótolni. Nézzük, hogy mik ezek.

Színkavalkád a tányéron

Elsőre nem is gondolnánk, hogy a hozzávalók és az ételünk színei befolyásoló tényezők lehetnek abban, hogy mit fogyasztunk el szívesen, pedig ez pontosan így van. Minden főbb színhez tartozik egy étkezés szempontjából fontos jelentés.